Logo Design Love. Tworzenie genialnych logotypów. Nowa odsłona

informatyka, matematyka
Helion
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Szkoła projektowania graficznego. Zasady i praktyka, nowe programy i technologie Dabner David, Zempol Eric, Stewart Sandra
Ocena 7,6
Szkoła projekt... Dabner David, Zempo...
Okładka książki Projektowanie ikon i piktogramów Elena Gonzáles-Miranda, Tania Quindós
Ocena 6,9
Projektowanie ... Elena Gonzáles-Mira...

Przegląd pomysłów, praktyk i dobrych nawyków w kontekście współpracy z klientem. Nie wskazuje wymagań technicznych, pokazuje na co zwracać uwagę konstruując projekt w kontekście planowania.

Książka w porządku. Wiele przykładów, opisów realnych realizacji, porad dotyczących pracy nad logo. Zabrakło mi jednak szerszego omówienia samego procesu twórczego, podpowiedzi, jak osiągnąć zamierzony cel, jak wystrzegać się błędów konstrukcyjnych, technicznych itp. Mimo to ciekawa pozycja, polecam!

...dalsza część recenzji na BLOGu "BOOK wie co", zapraszamy:

Książka, która w mojej opinii jest absolutnym arcydziełem! Na co dzień zajmuję się grafiką komputerową, m.in. w kontekście tworzenia identyfikacji wizualnej i muszę przyznać, że niewiele podręczników miało tak ogromny wpływ na moje podejście do pracy, jak ta pozycja. Wartość książki oceniam bardzo wysoko, gdyż zakup ten spełnił moje oczekiwania i to nawet z nawiązką......

Niezaprzeczalnie obowiązkowa pozycja każdego projektanta logo.

Niezaprzeczalnie obowiązkowa pozycja każdego projektanta logo.

Logo Design Love na pewno nie sprzeda Ci gotowego sposobu na proces, który stoi za projektowaniem logo, ale z pewnością z książki można wyciągnąć wiele wskazówek dotyczących tego procesu, a które pomogą dopracować Ci Twój własny sposób na pracę. Dotyczy to nie tylko “kreślenia ładnych znaczków”, ale również współpracy z klientem, gromadzenia informacji na jego temat, a także wyceniania projektów.

Oprócz kwestii teoretycznych opracowanych przez autora na podstawie jego własnego doświadczenia, nie zabrakło tutaj również wielu przykładów identyfikacji wizualnych z całego świata. Szczególnie są one wartościowe z tego względu, że możemy podejrzeć nie tylko ostateczną wersję, ale także odrzucone szkice, a to wszystko wsparte komentarzem na temat procesu stojącego za ich powstaniem.

Wszystko to może niezwykle poszerzyć perspektywę patrzenia na proces projektowania identyfikacji wizualnej oraz współpracy z klientem jako freelancer. Zwłaszcza, że Logo Design Love nie ma charakteru pracy naukowej. Nie opiera się jedynie na teorii, a wszystkie zawarte w niej informacje powstały na podstawie faktycznej pracy wybitnego projektanta.

Czytaj więcej:
arekgrasela.pl/ksiazki-dla-projektantow-logo-design-love

Książka dobra, prosta i przyjemnie się ją chłonie. Dla osób zaczynających swą przygodę z projektowaniem jak najbardziej literatura obowiązkowa - są to wszystkie podstawowe zasady tworzenia logotypów w pigułce. Zaawansowanym już bardziej projektantom na niewiele się ona jednak zda. Mimo wszystko jest krótka i treściwa - dla mnie jednak jest zbyt okrojona.

Ksiazki David'a Airey sprawily, ze polubilam i otworzylam sie na tworzenie logo oraz indentyfikacji wizualnej. Ksiazka bardzo poszerzyla moje horyzonty i sprawila ze projektowanie stalo sie bardziej uporzadkowanym i ukierunkowanym procesem.

Ilustrowana wprost genialnymi pomyslami projektantow graficznych.

Ilustrowana wprost genialnymi pomyslami projektantow graficznych.

Niezbędnik projektanta graficznego, przynajmniej tego początkującego;)

Niezbędnik projektanta graficznego, przynajmniej tego początkującego;)

Raczej dla początkujących, ale bardzo fajna pozycja ze względu na dużo przykładów i kolorowych fotografii. W lekki sposób tłumaczy m.in. podejście do klienta i pracę przy projektowaniu.

Moja subiektywna opinia- książka mnie nie porwała pewnie dlatego, że miałam już podstawową wiedzę. Ta pozycja nada się początkującym

Dodaj cytat z książki Logo Design Love. Tworzenie genialnych logotypów. Nowa odsłona