Wesołe życie

Okładka książki Wesołe życie
Michaił Zoszczenko Wydawnictwo: ŁUK Seria: Biblioteka rosyjska literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka rosyjska
Becёлая җизнь
ŁUK
1992-01-01
1992-01-01
Krzysztof Tur

więcej Więcej

Krótkie opowiadania z życia Rosji, pozornie brzmią całkiem humorystycznie ale gdzieś między wierszami wieje zgrozą i smutkiem. Wpadłem na ten tytuł nieco przypadkiem, nie jestem znawcą rosyjskiej literatury ale nie była to strata czasu.

Zoszczenkę odkryłam przez przypadek - dziadek podrzucił mi go, wśród całej sterty innych książek, zachwalając jego twórczość. I rzeczywiście. Świetne opowiadania. Zoszczenko staje się dla mnie jednym z mistrzów krótkiej formy. Chyba czas poznać lepiej literaturę rosyjską.

• Rosja
  • Literatura rosyjska
  • Humor
  • Przeczytane - 2015
  • 2016
  • Humor/Groteska/Satyra/Humoreski

Dodaj cytat z książki Wesołe życie