Tajemnica lorda Listerdale'a

Okładka książki Tajemnica lorda Listerdale'a Agatha Christie
Okładka książki Tajemnica lorda Listerdale'a
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
The Listerdale Mystery
Wydawnictwo Dolnośląskie
2015-12-31
1997-01-01
2003-01-01
Adela Drakowska

1964

Nieznane mi dotąd opowiadania Pani Agaty Christie brane w jednym tomie. Każde inne, z dobrze zarysowanymi postaciami, wiarygodnymi zdarzeniami a jednocześnie zaskakującymi sytuacjami. Mnie najbardziej spodobał się "Słowik radży".
Dobra odskocznia po dłuższych, bardziej wymagających lekturach lub po męczącym dniu.

Mniej zobowiązujące historyjki z nutką przygody i zagadkowości.

Mniej zobowiązujące historyjki z nutką przygody i zagadkowości.

Wole krymniały tej autorki, ale i te opowiadania przyjemnie mi się czytało. Niektóre są zabawne, w każdej jest jakaś tajemnica, mroczny sekret. I jak zawsze autorka zwodzi i bawi się oczekiwaniami czytelnika, oferując mu świetną zabawę.

Zbiór wczesnych opowiadań królowej kryminału. Z bólem serca muszę zaznaczyć – bardzo słabych opowiadań. Na dwanaście, zaledwie dwa były ciekawe, przy reszcie niemal zmuszałam się do czytania. Rozrywka kiepska, czas wręcz zmarnowany. Jedyną ciekawostką, było pojawienie się Jamesa Bonda, jako bohatera jednego z opowiadań, na długo zanim te miano zyskał najpopularniejszy szpieg świata. Nie polecam.

Zbiór krótkich opowiadań, który przyjemnie się czyta. Niektóre utwory są nawet zaskakujące. Szczególnie podobały mi się: "Domek pod słowikami" i "Wypadek".

Zbiór opowiadań.

Zbiór opowiadań.

Urocze opowiadania. Autorka ewidentnie darzyła postaci szczerą sympatią. Nikomu nie dzieje się wielka krzywda (no prawie nikomu),parę nosów zostaje utartych, a kilka marzeń spełnionych (i to w zawrotnym tempie, wszak to opowiadania i nie ma co się rozwlekać). Małżeństwa są spontaniczne, maniery nienaganne, a samochody nie wymagają prawa jazdy.

Przyjemna lektura.

Przyjemna lektura.

Bardzo miło się czytało. Jak to w zbiorach opowiadań bywa - jedne opowiadania były lepsze innej słabsze. "Domek Pod Słowikami" ciekawie nawiązuje do postaci Sinobrodego. Prócz tego, moimi osobistymi ulubieńcami z tego tomu są jeszcze "Wypadek" i "Szmaragd radży."

Jeżeli szukacie czegoś krótkiego albo po prostu jakiejś odskoczni od dłuższych czy bardziej wymagających książek - jak najbardziej polecam.

Agatha Christie to klasa sama w sobie.
Bez względu na to czy bohaterem jej powieści jest ekscentryczny Hercules Poirot czy spostrzegawcza panna Marple czy może oryginalni Tommy i Tuppence czytam historie przez nią wykreowane z najwyższą przyjemnością.
Nawet jeśli, tak jak w tym przypadku są to opowiadania. Bowiem również w tej krótkiej formie była Christie mistrzynią.
Dzięki doskonałej znajomości natury ludzkiej stworzyła historie wiarygodne, a dzięki niesamowitej wyobraźni również zaskakujące i pełne niespodzianek.
Opowiadania są różnorodne, każde jest inne. Łączy je jednak klimat, pomysłowość i nieunikniony element zaskoczenia.
Polecam serdecznie, nie tylko wielbicielom Pani Christie :)

Agatha Christie to klasa sama w sobie.

Bardzo dobry zbiór opowiadań. Polecam na zabiegany czas, gdy nie ma się na nic ochoty ponieważ doba jest za krótka :)

• Agatha Christie
  • Kryminał