Śmierć ma 143 cm wzrostu

Okładka książki Śmierć ma 143 cm wzrostu
Sebastian Fitzek Wydawnictwo: G+J Seria: Danse Macabre kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Tomasz Bereziński
literatura niemiecka

więcej Więcej

salomonik.eu/blog/przeczytane/2755-ostatnie-dziecko-sebastian-fitzek

Fitzek to jeden z moich ulubionych pisarzy, ale Ostatnie dziecko to jakieś nieporozumienie. Takie to wszystko bez ładu i składu, przerysowane, wydumane, niechlujne i bez sensu. Główny bohater to mięczak i ciamajda. W pewnym momencie czekałam nawet aż komuś w końcu uda się go załatwić. Nie polecam. Słabiutkie to było.

Liczyłam na więcej emocji.
Przekombinowana fabuła.

Hm... Ciężko mi się wypowiedzieć na temat tej książki, ponieważ mam bardzo mieszane uczucia. Niby mi się podobała, bo pomysł na fabułę jest naprawdę interesujący. Jednak z drugiej strony wydaje się on jednoczenie tak bardzo nierealny, wymyślony i przekoloryzowany. Książka zaczyna się ciekawie. Do adwokata zgłasza się dziesięcioletni chłopiec i przyznaje się do brutalnego...

Przekombinowane, niewiarygodne. Wyrosłam już chyba z takich kryminalnych bajeczek. Owszem, akcja toczy się wartko, tylko że… to taka kiepska podróbka marki „Quentin Tarantino”.
Mam odczucie, że autorowi zależało na niesamowitej, ale możliwej, mocno zagmatwanej intrydze, a wyszło co wyszło. No i trzeba było na finiszu duuużo stron poświęcić na wyjaśnianie i wyjaśnianie i...

Książka zaciekawiła mnie swoim opisem i przyznaje, ze wzbudziła napięcie, ogromne zainteresowanie i zaskoczenie zakończeniem, którego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Pierwsza książka którą czytałem tego autora. Bardzo dobry thriller psychologiczny. Rozczarowałem się tylko trochę końcówką. Jednak wiem że będę czytał następne książki tego autora klimat mroczny i niepowtarzalny. Polecam

Jest to moja trzecia książka Fitzka, i muszę przyznać że trochę się zawiodłam... Może oczekiwania rosną w miarę czytania, a może po prostu temat mi nie podszedł... Niestety po tej książce nie poczułam się "sfitzkowana" ;) Nie wpływa to jednak nic a nic na moją chęć przeczytania wszystkich jego książek z nadzieją na "sfiztkowanie" po nich :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

fitzek za każdym razem mnie zaskakuje

czy 10-latek może być seryjnym mordercą? czy rzeczywiście przeżył reinkarnację i teraz chce odpowiedzieć za swoje zbrodnie?
robert stern, berliński adwokat, będzie musiał odpowiedzieć sobie na te oraz wiele innych pytań po spotkaniu z simonem
będzie także musiał zmierzyć się ze swoją tragiczną przeszłością

nie wiem jak fitzek to...

1 812
    1 272