JavaScript i jQuery. Interaktywne strony WWW dla każdego

JavaScript jquery webmastering tworzenie stron internetowych informatyka
Helion
informatyka, matematyka
JavaScript jquery webmastering tworzenie stron internetowych informatyka

6 lat w web developmencie to cała epoka. Niestety pozycja nie przetrwała próby czasu i po tylu latach jest bardzo nieaktualna. A szkoda, bo oprawa graficzna jest całkiem miła dla oka.

Za dużo tutaj informacji o jQuery, za dużo informacji o modelu DOM a za mało czystego JS'a. W połowie książki dostajemy za to koszmarnie nudne przykłady tworzenia różnych elementów na stronie...

Minusy: Zbyt pobieżne omówienie tematu, a z drugiej strony rozdrabnianie się na tematy banalne, dotyczące elementów języka, które każdy początkujący bez głębszej analizy zrozumie.
Plusy: Ładna oprawa graficzna i zobrazowanie kroków wykonywania programu.

Jedna z lepszych książek o programowaniu, dzięki swej stylistyce :)

Przebrnąłem przez 3/4. Książka jest ładnie wydana, autor miał dobry pomysł na projekt graficzny. Jednak, jak to z tłumaczeniami książek IT, mamy tu do czynienia ze standardowymi błędami np. pomylone podpisy pod ilustracjami, co najmniej 2 pomylone listingi, błędne nazwy pojęć (czasami tłumaczenie bardzo precyzyjnego pojęcia po polsku jest już bardzo ogólnym). Jeśli ktoś...

Jak najbardziej godna polecenia na początek przygody z frontendem :) Jedyny minus to dosyć dużo błędów zarówno w tekście jak i w kodzie.

Pozycja lekka, opisująca wszystko od podstaw, konkretnie i w zrozumiały sposób.
Sporym minusem są błędy w kodzie, co dla bardzo początkujących osób może być dużym problemem. Bez kodu źródłowego pobranego ze strony, ciężko by było ugryźć niektóre tematy.

• Informatyka
  • Programowanie