Okładka książki HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW Jon Duckett
2014-01-23
2014-01-23
2011-11-18
Piotr Rajca
HTML CSS webmastering internet tworzenie stron internetowych informatyka

Bardzo fajna książka, jednak warto by ją zaktualizować, szczególnie w kontekście pozycjonowania elementów na stronie. Ale jako poradnik systematyzujący wiedzę i budujący podstawy podstaw jest to książka bardzo dobra, polecam

8/10

Idealna książka dla ludzi, którzy nigdy nie mięli do czynienia z programowaniem. Autor prostym językiem, jak również przykładami wprowadza czytelnika w języki HTML i CSS. Po lekturze tej książki i oczywiście praktyce można bez problemu robić proste i ładne strony internetowe.

8/10

Na sam początek styczności z html to bardzo dobra pozycja

Na sam początek styczności z html to bardzo dobra pozycja

Mimo, iż spora część książki uległa mniejszej lub większej dezaktualizacji (m.in rozdział o flashu) to imo nadal stanowi ona dosyć dobrą pozycję jako wprowadzenie do tworzenia stron www, dla osób całkowicie zielonych w tej materii. Rozumiem głosy ludzi twierdzących, iż tyle a tyle się zmieniło i przecież używa się już w dużej materii innych technologii, ale od czegoś trzeba zacząć ;-)

Książka świetna dla początkujących.

Książka świetna dla początkujących.

Dla początkujących w tej tematyce w sam raz :)

Dla początkujących w tej tematyce w sam raz :)

Warto czytać tę książkę w 2020 roku? Zdecydowanie nie. Warto było w 2019? Nie. Warto było w ... oh stop.

Niewątpliwym plusem jest szata graficzna - ładna, miła dla oka, przejrzysta. Sama treść się jednak nie broni (abstrahując już od daty wydania) - wiele powtórzeń tych samych zdań, nudne przykłady kodu czy opisywanie rzadko spotykanych elementów HTML czy właściwości CSS. Główną bolączką jest niestety przestarzałość książki - mamy tu rozdział poświęcony martwemu Flashowi, "nowym" elementom HTML, opisywanie wsparcia dla IE6.

Raczej należy unikać tej pozycji tyle lat po premierze. Dla osób początkujących jest tu zbyt wiele przestarzałych i starych praktyk, osoby bardziej doświadczone zaś bez problemu znajdą te podstawowe informacje w sieci.

Świetna książka dla początkujących, umożliwia w jasny sposób poukładanie sobie wiedzy zdobywanej w różnych miejscach.Przejrzysty i bardzo dopracowany układ graficzny ułatwia nawigację i odnajdywanie różnych haseł i wiadomości - lubię do tej książki zaglądać w trakcie wykonywania różnych zadań praktycznych.
Niestety bardzo potrzebne jest uaktualnienie - przede wszystkim ze względu na brak CSS flexbox i grid, ale też współczesne standardy, dostosowanie do różnych przeglądarek, mobile first itp.

Niestety bardzo potrzebne jest uaktualnienie - przede wszystkim ze...

Idealna dla laików.

Idealna dla laików.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

daje świetny pogląd na css i html bez dostepu do komputera, super na szybką powtórkę jeśli masz podstawy HTML, CSS

• Informatyka
  • Programowanie