Mały Książę. Notatnik

Znak emotikon
2015-07-27
2015-07-27
Henryk Woźniakowski

Bardzo krótka książka (bardziej opowiadanie będąc szczerym), jednak przyjemna do czytania. Znakomita pozycja o przyjaźni, jeden z lepszych tytułów na liście lektur obowiązkowych :)

Mały Książę, fajna książka do czytania w
wieku :6+.

Książka spokojna, szybka do czytania. Ma swój nastrój, którego nie ma żadna inna książka. Temat niby dziecinny, ale trzeba być dorosłym by go zrozumieć. Miło się czytało, a rysunki autora dopełniły całość. Filozoficzna powieść, idealna do czytania w wannie. Dała mi ogromny spokój i powiększyła miłość do Małego Księcia.

Cudowna książka niosąca piękne przesłanie i zawierająca wiele mądrości. Niezmiernie się przy niej wzruszyłem, szczególnie przy końcówce. Bardzo przyjemnie się czyta i serdecznie polecam każdemu!

Piękna, mądra i wzruszająca opowieść - również dla dorosłych

Nie miała mi nic do zaoferowania. Wszystkie wartości, które przekazywała znałam już z innych utworów. Im więcej czasu mija od jej przeczytania, tym bardziej jest mi obojętna.

Świetne

Na ostatnią lekturę tego roku wybrałam "Małego Księcia".
Po raz pierwszy przeczytałam go niemal 20 lat temu i do dziś wywołuje u mnie łzy wzruszenia. Jest jakaś prawidłowość w tym, że najbardziej wartościowe książki, jakie przeczytałam w życiu, są niewielkie objętościowo. Mimo, że baśń skierowana pozornie do dzieci, każdy dorosły powinien kiedyś po nią sięgnąć.

Książka będąca jednym, wielkim zbiorem cytatów.... i absurdów. Bo przecież ludzie są przez większość czasu niedorzeczni i tak bardzo dorośli, że zamiast słonia połkniętego przez węża widzą kapelusz. Szkoda tylko, że pokazuje, że jedynym sposobem na spełnienie marzeń jest albo ucieczka, albo śmierć. Nie lubię Księcia. Nigdy go nie lubiłam i tego nie zrobię, ooo!

Przeczytana po raz trzeci...
Pierwszy raz w wieku 6 lat, drugi - w gimnazjum...
Dopiero teraz naprawdę uderzyła... a raczej przygniotła.

84 879
    15 258