Bajki dla małych i dużych tom 1

bajki
Nobilis
2014-11-19
2014-11-19

Bajka wzorująca się na baśniach o Lechu, kocie w butach, koziołku matołku, a jednocześnie satyrycznie podchodząca do historycznych i współczesnych wydarzeń i społecznych zachowań. Oby doczekała się statusu Legendy, wtedy zostanie poznana dokładniej (szybkie przeczytanie nie gwarantuje dobrej zabawy) i może zostanie lekturą w szkole, gdyż jest tego warta bardziej niż...

Nie wiem ile z tego zrozumieją dzieci ale dorośli podniosą kąciki ust zapewne nie raz :-)

Dwie bajki, które swą treścią dają dużo do myślenia. Wiele aluzji powoduje, że naprawdę śmieszą. Czyta się je szybko z racji dużej czcionki i sporej ilości kolorowych ilustracji. Polecam serdecznie!

Nie za bardzo wybitne, ale czyta się bardzo lekko i szybko.

Rzeczywiście dla małych i dużych. Kolejna dobra książka Waldemara Łysiaka.

Mało tekstu dużo obrazków. Autor opowiada historyjkę do prezentowanych rycin i ilustracji. Prosta warstwa dla dzieci i mądrzejsza, sarkastyczna dla dorosłych.

Tego jeszcze nie było. Łysiak bajkopisarzem. Prędzej można by się spodziewać, że zacznie pisać wiersze niż bajki, ale widocznie to taki moment w życiu pisarza, że warto poeksperymentować z nową formą i zająć się czymś, co wbrew pozorom wcale łatwym zadaniem nie jest, bo najmłodsi czytelnicy są najbardziej wymagający. Choć trzeba tu jasno powiedzieć, że choć w tytule tego...

Tego bym się nie spodziewała. Łysiak dla dzieci. „Książkę tę poświęcam wszystkim moim wnukom (...) oraz wszystkim grzecznym dzieciom bawiącym się między Tatrami a Bałtykiem”. [s.6] Jednakowoż po przeczytaniu mam pewne wątpliwości czy istotnie jest to książka „dla małych”. Piękne wydana – co zresztą jest standardem w Wydawnictwie Noblis – z wieloma ilustracjami, zdjęciami,...

• Chcę w prezencie
  • 2021
  • Bajki, baśnie, opowiadania dla dzieci i młodzieży, fantasy, legendy, mity, omówienia i analizy
  • 2020
  • Z morałem