Dwoje w buszu

Tadeusz Zimecki Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza literatura dziecięca
83-203-1026-1
Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
przygoda statek wyjazd wycieczka Australia
literatura dziecięca
83-203-1026-1
przygoda statek wyjazd wycieczka Australia

190106 papier G3.
Tytuł według mnie jest zupełnie nietrafiony. Zachęcił mnie do przeczytania, ale ostatecznie się rozczarowałem.
Gdyby książka spodobała mi się, być może spróbowałbym sprawdzić, czy są tu przedstawione prawdziwe doświadczenia autora. Jedynie się domyślam, że pisząc w pierwszej osobie, pan Tadeusz wspomina swoje młodzieńcze lata. Nie potrafił mnie jednak...

Książka jest niewątpliwie powieścią dla młodzieży. Czytałam ją dość dawno i ciekawe było dla mnie w jaki sposób odbiera świat buszu chłopiec wychowany w PRL. Wiele rzeczy było dla Wojtka nowością mimo, że wraz z ojcem czytali dużo o Australii i przygotowywali się do tej podróży. Paradoksalnie nastolatek mieszkający w interiorze musi być na wiele przygotowany, często umie...

Na półkach: , , , , ,

Cięzko było mi przez nią przebrnąć. Siermiężna. Jeśli miała to być książka przygodowa, to chyba nie wyszło. Wątki pojawiające się nie wiadomo "po co" i "dlaczego". Niby są pomysły na przygody, ale jakieś niedopracowane. I niby się ciągle coś dzieje, ale ponad tym wszystkim wieje nudą. Nie ma atmosfery, nie potrafiłam w żaden sposób empatować z bohaterem-narratorem.
Do tego...

• 2009
  • Asdasd
  • 1991
  • Regał MP
  • 2010
  • Świat, Polska, z mapą w tle
  • Z dzieciństwa i troszkę później :)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dwoje w buszu