Psycholog w obozie koncentracyjnym

Okładka książki Psycholog w obozie koncentracyjnym
Viktor E. Frankl Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ein Psycholog erlebt das Konzentrationslager
Instytut Wydawniczy PAX
1962-01-01
1962-01-01
historia psychologia psychoterapia logoterapia Viktor Frankl II wojna światowa obozy koncentracyjne

Victor Frankl – to chyba już ostatni poznany przeze mnie autor klasycznej literatury obozowej.

Tym razem, obok wspomnień, to także, a może – przede wszystkim – głęboka analiza psychologiczna, a także i psychopatologiczna, zachowań więźniów kacetów i to dokonywana oczami więźnia, w dodatku lekarza.

Autor jest daleki od idealizowania zarówno siebie, jak i towarzyszy...

Dotychczas unikałam relacji z obozów z czasów II Wojny Światowej, pomimo, że ciekawi mnie ten okres historyczny. Dla mnie to jest tylko okres.. a opowiada o niewyobrażalnym cierpieniu niewinnych ludzi różnych narodowości i kultur. Ciężki temat ukazujący jak człowiek może być okrutny względem innych ludzi (szczególnie tych słabszych lub o gorszej pozycji). Osobiście polecam...

• Chcę w prezencie
  • Psychologia