Buszujący w zbożu

Magdalena Słysz dojrzewanie seksualność nieletnich
Inne

Opinie [1 591]

Klasyka , warto

Poproszę dobrą książkę”- powiedziałam i dostałam. Buszujący w zbożu to lektura, którą poleciła mi sprzedawczyni w księgarni. Słyszałam o tej książce, ale nie ciągnęło mnie do niej – skusiłam się głównie dzięki ładnej okładce.
Teraz podziękujmy wszystkim grafikom okładek za ich prace.

(Zastosowane w tekście cytaty pochodzą z książki „Buszujący w zbożu”)

O czym opowiada...

Książka nie zachwyciła mnie niczym.. stylem, językiem, fabułą. Spodziewałam się czegoś lepszego, zawiodłam się.

Dawno mnie żadna książka tak nie irytowała podczas czytania. Niestety chyba „buszujący w zbożu” dużo traci z wiekiem czasu. Główny bohater jest nudnym, nieszczęśliwym chłopcem, co drugie słowo jest przekleństwem a wszyscy są „phony”według bohatera. Nie rozumiem fenomenu książki.

Każdy z nas szuka swojego własnego miejsca na ziemi.Akceptacji ze strony najbliższego otoczenia.Azylu w którym będziemy się czuć komfortowo.Jednak ustawiczna pogoń za szczęściem,może doprowadzić do zaślepienia i niedocenianie tego co mamy w danej chwili.Problematyką powieści amerykańskiego pisarza J.D.Stalingera to ucieczka od panującego systemu i otaczającej głupoty.Fabułę...

Tak na prawdę książka jest o niczym. Czyta się ją bardzo szybko. Jednak cała historia jest po prostu nudna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie chciałam czytać tej książki, bo bałam się, że mnie zawiedzie. Przeczytałam i prawie płakałam przez to, że się skończyła. Piękna książka. Uwielbiam głównego bohatera. Jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytałam.

Szesnastoletni Holden Caulfield zostaje wydalony z prestiżowej szkoły średniej Pencey Prep. Na kilka dni przed planowanym powrotem do domu postanawia uciec z internatu i udać się do Nowego Jorku. Spędza tam dwa dni przepełnione alkoholem, papierosami i spotkaniami z dawnymi znajomymi, snując przemyślenia na temat otaczających go ludzi, ich zachowań oraz zwyczajów.

Sięgając...

Ależ to była fantastyczna opowieść. Główną robotę robi tu sposób narracji. Trochę taka lżejsza wersa Forresta Gumpa.

Ciężko mi ocenić tą książkę, może dlatego,że spodziewałam się czegoś innego tytuł ,, Buszujący w zbożu" pewnie słyszał co drugi człowiek z myślą muszę to kiedyś przeczytać oczekując niewiadomo jak powalającej powieści. Tymczasem to prosta historia chłopca który ma się wielce za dorosłego człowieka przedstawionego jako buntownik który lubi używki i jak na swój wiek bardzo z...

Dyskusje

34 792