Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić twoje życie

Robert Maurer Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
One Small Step Can Change Your Life: The Kaizen Way
2013-05-27
2010-01-01
9788324631964
Cezar Matkowski
Onepress
kaizen filozofia japońska efektywność profesjonalizm
One Small Step Can Change Your Life: The Kaizen Way
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2013-05-27
9788324631964
Cezar Matkowski
kaizen filozofia japońska efektywność profesjonalizm

Napiszę tak: Tematyka Kaizen została już opracowana i opisana w każdy możliwy sposób. Ta książka jest na szczęście bardzo krótko ale treściwie napisana. Czyta się ją szybko, język w niej zastosowany raczej zachęca do kontynuowania lektury, a nie "czytania, byle skończyć i zaliczyć". W paru punktach dała mi do myślenia. Uważam że dla ludzi którzy lubią tematykę rozwoju...

Czytam drugi raz. Naprawdę warto. Przyczyni się do lepszego życia.

Ostatnio czytałem kilka książek w tej tematyce i ta pozycja napewno jest jedną z lepszych. Napisana przyjaznym językiem, zawiera dużo praktycznych wskazówek i przykładów z życia. Kaizen został tu ujęty w dosyć nietypowym zastosowaniu jak np. odchudzanie czy walka ze stresem. Najciekawszy jednak i tak był przykład M&M'sów Van Halena 😉

Jeśli chcesz dokonać jakichkolwiek zmian w swoim życiu, a nie wiesz jak zacząć.
Niestety, dużo błędów stylistycznych.

Koncepcja przedawniona w interesujący sposób. Nie jest to może nic innowacyjnego , jednak moim zdaniem warto sięgnąć + lektura nie zajmie zbyt wiele czasu.

Treściwie opisana filozofia Kaizen. Dość dosadnie jest wyjaśnione jak umysł broni się przed zmianami (zwłaszcza tymi dużymi) oraz co z tym zrobić. Rozwiązaniem jest wprowadzenie do swojego życia działań na tyle małych, że umysł nie będzie się przed nimi buntować. Nie ma co odkładać tej lektury na potem, jeśli jeszcze nie słyszałeś o Kaizen.

Są zwolennicy rzucania się na głęboką wodę, i są zwolennicy stopniowych zmian. W pierwszym przypadku istnieje ryzyko utopienia się z radości ;), w drugim można zdechnąć z nudów ;) Ja jestem, mimo wszystko, zwolennikiem małych kroczków, może nie mikro-kroczków, ale jednak uważam, że tą metodą można uzyskać bardziej trwałe efekty. To może dotyczyć dowolnej sfery życia. Metodę...

Wśród zalewu poradników, "jak żyć", oraz peanów na cześć "pozytywnego myślenia" i "uwierzenia w siebie", ta książka ma niewątpliwą zaletę - nie jest nachalna, a porady w niej zawarte zdają się być zdroworozsądkowe i naprawdę łatwe do wprowadzenia w życie, czyli japoński minimalizm i perfekcja w jednym. Warto przeczytać (ja akurat przesłuchałem audiobooka) i...

ostatnie strony sa kluczowe 125 i 149

Książka zmienią w pewnym stopniu podejście do życia i pomaga radzić sobie z problemami życia codziennego

Dyskusje

• Rozwój osobisty
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • 2014
więcej mniej

Robert Maurer Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić twoje życie Zobacz więcej
Robert Maurer Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie Zobacz więcej