Burn

Okładka książki Burn Julianna Baggott
Okładka książki Burn
Julianna Baggott Wydawnictwo: Grand Central Publishing Cykl: Świat po wybuchu (tom 3) fantasy, science fiction
Świat po wybuchu (tom 3)
Grand Central Publishing
2014-02-04
2014-02-04

Na półkach: , , , , , ,

Jest to chyba najlepsza część tej trylogii, więc naprawdę szkoda, że nie została wydana w Polsce.

Praktycznie przez całą książkę coś się dzieje. Powoli poznajemy prawdę, choć przyznaję, że nie wszystkie wątki zostały domknięte. Właśnie to jest jedynym minusem tej powieści. Zakończenie trochę mnie rozczarowało, ponieważ brakowało mi epilogu. Naprawdę chciałam się dowiedzieć, co się wydarzyło jakiś czas po wydarzeniach na ostatnich stronach. Samo zakończenie naprawdę mnie zszokowało. Nie spodziewałam się, że niektórzy bohaterowie zachowają się tak a nie inaczej. Nie do końca też zrozumiałam, co tak naprawdę się wydarzyło, więc epilog naprawdę by się przydał.

Mimo, że czytałam tę książkę w oryginale, to jednak dość szybko się z nią uporałam. Trochę ciężko było zrozumieć niektóre nowe wyrazy, które wprowadziła autorka, a po polsku zostały one zupełnie inaczej przetłumaczone. Dlatego też uważam, że jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z czytaniem po angielsku, to ta książka może mu sprawić trochę kłopotów. Jednak nie zmienia to faktu, że naprawdę warto się z nią zapoznać i po prostu dokończyć tę trylogię.

• Czekam na polskie wydanie!
  • Czekam na polskie wydanie
  • Niedokończone serie