Pojedynek uczuć

Link do recenzji

790 186 98

Opinia jak i o poprzedniej pozycji tej autorki - przewidywalna treść, wątki itd

Opinia jak i o poprzedniej pozycji tej autorki - przewidywalna treść, wątki itd

Polecam każdemu. Bardzo fajna i mądra książka.

Polecam każdemu. Bardzo fajna i mądra książka.

Znakomita, wciągająca historia o miłosnych wyborach. Bardzo dobrze się czyta. Polecam

Polecam z całego serca. Trudno się oderwać od tej książlki

Polecam z całego serca. Trudno się oderwać od tej książlki

“Pojedynek uczuć” to jedna z wielu powieści autorstwa Krystyny Mirek, które miałam przyjemność przeczytać. Mirek nieustannie plasuje się w czołówce moich ulubionych pisarek :)

W opisie od wydawnictwa możemy przeczytać, że Maja mieszka ze swoim synkiem w apartamencie kupionym za namową ojca dziecka. Spełnia się zawodowo, a prywatnie od lat jest w stałym związku. Jednak czy ta sielanka może trwać wiecznie?

Tak naprawdę rysy w relacji Mai i Adama były widoczne od dawna. Brak chęci sformalizowania związku, mimo wspólnego dziecka, to pierwszy znak ostrzegawczy. Kolejnym znakiem, który Maja powinna wcześniej zauważyć, to fakt posiadania przez Adama drugiego mieszkania, do którego chętnie uciekał, gdy miał ochotę i swoje “powody”. Jednak najbardziej łamiąca serce jest relacja pomiędzy Adamem i Krzysiem. Chłopiec jest dzieckiem zahukanym, z zerowym poczuciem własnej wartości. Jest nieśmiały, nad wyraz grzeczny, smutny. Maja zdaje sobie z tego sprawę, ale mimo to nadal tkwi w tym związku. “Sielanka” gwałtownie się kończy. Adam odchodzi z dnia na dzień. Maja zostaje sama z dzieckiem i wielkim kredytem. Nagle nie stać jej na opłacenie opiekunki, a szef wymaga pracy ponad normę. Próbując pogodzić pracę i życie osobiste, jest zmuszona do zostawiania Krzysia samego w mieszkaniu. Niestety całe to poświęcenie nie sprawia, że pozycja Mai w firmie wzrasta. Wręcz przeciwnie. Nowy szef zwalnia ją w pierwszym dniu swoich rządów, a jej mama na wieść o tym dostaje zawału. Wszystko się sypie, a Maja jest bliska załamania nerwowego oraz, jak się okazuje, utraty synka.

Mam nadzieję, że powyższy opis już was zachęcił do przeczytania książki i że zadajecie sobie pytania: jak Maja wybrnie z tej sytuacji, czy jej mama wyzdrowieje i pomoże w opiece nad dzieckiem, jakie były powody zwolnienia i czy nowy szef zrozumie swój błąd, czy Maja jeszcze będzie szczęśliwa?

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna historia. Na początku dosyć smutna bo życie młodej kobiety się rozsypuje. Jest mamą małego Krzysia, jej chłopak odszedł z dnia na dzień zostawiając długi do spłacenia, ma szefa tyrana, który wykorzystuje ludzi. Sama w wielkim mieście nie daje sobie rady, posuwa się do tego że zostawia synka samego w domu by wrócić spowdotem do pracy. Jej mama mieszka z drugą córka i tam jej pomaga przy trójce dzieci i w domu. Mają zdesperowana dzwoni do matki o pomoc, lecz jej siostra Ada zachowuje się okropnie i wyzywa Maję że na to zasłużyła i ma zostawić matkę w spokoju. Na domiar złego w firmie dzieją się rewolucje. Będzie nowy szef, który okazuje się być synem obecnego i bez wahania zwalnia Maję z pracy. Dziewczyna jest w rozpaczy. Kiedy matka się o tym dowiaduje dostaje zawału i trafia do szpitala. Szymon uświadomiony przez innych zdaje sobie sprawę że popełnił wielki błąd i chce to naprawić. Mają bardzo zraniona odmawia pomocy. Jednak Szymon jest uparty, chce jej pomóc oraz zaczyna coś do niej czuć. Po wielu dniach życie Mai zaczyna się układać. Znajduje nową pracę, godzi bycie matką z obowiązkami domowymi, jej mama wyzdrowiała, synek staje się otwarty na ludzi, siostra nawet się z nią pogodziła oraz najważniejsze znajduje miłość.

Historia piękna acz w niektórych momentach smutna, bo bohaterowie wiele wycierpieli. Nawet zły pan prezes też mocno cierpiał przez swoje głupie zachowanie co doprowadziło do rozłamu rodziny i tragedii. Ale na szczęście koniec książki jest wesoły i pełen optymizmu. Polecam

Pojedynek uczuć to książka o wielu twarzach, tematach i emocjach...

Majka której partner ( prezes firmy) zostawia ją z synkiem i kredytem za mieszkanie z dnia na dzień. Musi poradzić sobie z opieką nad 4 letnim synkiem i wymagającą pracą, w której szef jest tyranem... Nie jest to łatwa sprawa, gdy nagle okazuje się że zostaje zwolniona przez nowego szefa a jej matka przeżyła zawał serca. Góra problemów wzrasta a ona musi poradzić sobie jako samotna matka.
To jedna z wielu bohaterów którzy królują w Pojedynku uczuć. Autorka płynnie połączyła tak wiele osób i tak wiele tematów. Tematów które są wielkie ale nie przytłaczają historii.

Pojedynek uczuć to książka o wielu twarzach, tematach i emocjach...

Pojedynek uczuć, napisany lekkim piórem, porusza ważne tematy. Humor, życiowa mądrość i akcja osadzona w realiach pracy w polskich firmach, które stawiają wiele kobiet przed trudnymi osobistymi wyborami. Lektura, która wzrusza i bawi, a jej bohaterowie na długo zostają w naszej pamięci.

Tak, tak tak :)

Tak, tak tak :)

Autorkę znałam ze zbiorów opowiadań. To dla mnie pierwsza książka jej autorstwa. Dobra obyczajówka, w której każda kobieta znajdzie coś dla siebie - samotnie wychowująca matka, pracownica firmy z wybuchowym prezesem, matka dorosłych dzieci, żyjąca ich kłopotami i radościami, zawsze skora do pomocy. Przewidywalna akcja, styl na granicy przesłodzenia, ale w sumie książka dobra na odprężenie. Polecam.

Krystyna Mirek Pojedynek uczuć Zobacz więcej