Dzieciaki świata

Martyna Wojciechowska literatura podróżnicza 165 str.
2013-05-08

literatura podróżnicza
Dzieci dzieciaki kraniec świata Wojciechowska

Kup książkę

10/10

Cudowna książka z bardzo interesującym przekazem, który jest napisany w idealny spodób, aby docierał do dzieci.

Na półkach: , , , ,

Wręcz fantastyczna książka dla dzieci i dorosłych. Pokazuje dzieciom, że nie wszyscy ich rówieśnicy mają w domu, nie tylko komputer, ale i zwykłe zabawki. Nie wszyscy mogą w spokoju chodzić do szkoły, a często muszą pracować. Poznajemy dzieci, które choć żyją zupełnie inaczej, to nadal pozostają dziećmi. Mają swoje marzenia i plany na przyszłość. Wszystko podane w...

Książka przybliża najmłodszym czytelnikom życie, kulturę i wierzenia ich rówieśników, żyjących w róznych częściach świata.
Ciekawe historie zostały wzbogacone pięknymi i barwnymi zdjęciami, dzięki którym dzieci chętnie słuchają oraz w lekki sposób przyswajają wiedzę.
Książka świetnie się sprawdza jako wieczorna lektura na dobranoc :)
Polecam!

Fajny audiobook dla dzieciaków. Mogą się z niego wiele nauczyć.

180505 audio G4.
Nie znam twórczości autorki, ale słuchając miałem wrażenie, że książka była pisana przy okazji czegoś innego. Coś jakby "mam zdjęcia, pogadałam z dziećmi, napiszę książkę". "Więcej" jest zapowiedzi o czym będzie we wstępie, a także na początku każdego rozdziału, niż samej treści. Drażniło mnie również przywoływanie w każdej relacji swojego nazwiska.
Ogólnie...

Sądziłam, że dorosła autorka, która konsultuje się z córką, popełni lepszą książkę niż podróżniczka Nela. Niestety, zawiodłam się. Okazało się, iż nie jest proste napisać dobrą książkę. Taką, w której nie powtarzają się ciągle te same informacje niczym melodie w katarynce. I to na dodatek błędne. Ot, choćby stwierdzenie, że Nil jest najdłuższą rzeką świata. Gdy zwróci się...

Bardzo ciekawa pozycja, która przedstawia nam życie dzieci w różnych częściach świata. Dzięki tej książce mój synek stał się mniej marudny i bardziej docenia to co ma. Przekonał się, jak trudne może być dzieciństwo rówieśników. Zrozumiał, że każda sytuacja ma swoje dobre i złe strony a najważniejsze to cieszyć się tym co jest tu i teraz.

Jak po raz pierwszy zobaczyłam okładkę, to pomyślałam,że ta książka będzie dobra. Ale się myliłam. Bo była rewelacyjna.Czytałam ją chyba 5 razy, i dalej mi się nie znudziła.Na prawdę polecam.

Na półkach: , , , , , , , ,

Martyna jak zwykle pokazała klasę. Świetne teksty i śliczne fotografie. Pięć opowiadań o dzieciach z różnych z krańców świata i ich kulturze. Jest to zdecydowanie książka dla młodszych czytelników, ale myślę, że i starsi znajdą coś dla siebie.

Dyskusje

• Podróżnicze
  • 2014
  • Dla dzieci
  • 2013
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Dzieciaki świata