Nowe przygody grzecznego psa

Okładka książki Nowe przygody grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Okładka książki Nowe przygody grzecznego psa
Wojciech CesarzJoanna Rusinek Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Grzeczny Pies (tom 2) Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
Grzeczny Pies (tom 2)
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2013-01-01
2013-01-01
9788376722054
pies

Okładka książki Sieci widmo Wojciech Cesarz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Terechowicz
Sieci widmo Wojciech Cesarz, Ro...
Okładka książki Zapiski wrednego kota Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Zapiski wredne... Wojciech Cesarz, Ka...
Okładka książki Zakochany grzeczny pies Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Zakochany grze... Wojciech Cesarz, Ka...
Okładka książki Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz
Gorzka czekola... Paweł Beręsewicz,&n...

Świetna pozycja dla dzieci :)

Świetna pozycja dla dzieci :)

Przygodowa historia dla całej rodziny.

Przygodowa historia dla całej rodziny.

Bardzo fajna książka i często zabawna. Książka "Przygody grzecznego psa",czyli cześć pierwsza, też mi się podobała. Ta książka i cześć pierwsza były chyba najlepszymi książkami jakie czytałam. Myślę że większość ludzi by polubiła tą książkę. Polecam. 🐶🐕🍀

Długo zastanawialam się czy umieszczać na LC recenzje książek dla dzieci. Ponieważ czytam ich córce bardzo dużo postanowiłam je również oceniać szczególnie te dobre i godne polecenia. Może jakiś rodzic skorzysta z podpowiedzi co czytać swoim dzieciakom. Powyższą książkę córka wypozyczyla że szkolnej biblioteki dlatego też dopiero po fakcie dowiedzialysmy się że jest to już 3 tom. Książka przesmieszna, powiem szczerze że cała rodzina świetnie się bawiła gdy wspólnie czytalismy tę książkę. Szczerze polecam szczególnie małym fanom i fankom psów :) Na pewno siegniemy po następne tomy!

Kolejny fantastyczny tom o przygodach cudownego psiaka :) którego ja chciałabym mieć w domu, ale chyba nie każdy by się skusił :P

Kontynuacja przygód Wintera. Tym razem Winter dorósł i stał się dorosłym, jednak równie niesfornym psem. Książka lekka, czyta się ją szybko ale podobnie jak poprzednia nie powala

Każde słowo w tej książce to najprawdziwsza prawda :) malamuciarze wiedzą, o co chodzi :D
z malamucimi pozdrowieniami ;)

z malamucimi pozdrowieniami ;)

Świetna książka do wspólnego rodzinnego czytania. Polecam

Świetna książka do wspólnego rodzinnego czytania. Polecam

W tomie tym sympatyczny narrator z niesfornego szczeniaka przeistacza się w całkiem dorosłego i… obdarzonego nieposkromionym temperamentem psa. Winter w dalszym ciągu wykazuje ogromną ochotę na wszelkie swawole i skwapliwie wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję, by się oswobodzić i pomknąć w nieznane. Z determinacją i podziwu godną odwagą broni też swego terytorium, które po wyprowadzce z mieszkania w bloku znacznie się powiększyło. Zwierzę ma teraz do dyspozycji przydomowy ogród, który z lubością penetruje, nie oszczędzając przy tym kwitnących krzewów czy ozdobnych klombów. Od czasu, kiedy do rodziny bohatera dołączył nowy członek (mały, rudy kundelek ze śmiesznie oklapniętymi uszkami),spadło na niego także znacznie więcej obowiązków, związanych z dbaniem o honor stada. Życie rasowego alaskan malamuta nie należy do łatwych!

Wrodzona ciekawość świata i wysoko rozwinięty instynkt poznawczy czworonoga sprawiają, że nie umie on zbyt długo pozostawać w bezruchu. Żądny przygód, aktywnie uczestniczy we wszystkich domowych uroczystościach, nierzadko siejąc przy tym niemałe spustoszenie. Podczas kinder party przyjacielskie zamiary psa stają się co prawda głównym źródłem dziecięcego chaosu, jednak już chęć pomocy w opróżnianiu talerzy, zaproszonych na powitalnego grilla gości powoduje, że napięta początkowo atmosfera rozładowuje się, a ogrodowe przyjęcie skutkuje zacieśnieniem dobrosąsiedzkich stosunków.

„(…) jak pewnie wiecie, nie reaguję na komendę <<stój>>, jak również na inne tego typu komendy. Właściwie nie przypominam sobie, żebym reagował na jakąkolwiek komendę i prawdę mówiąc, jestem z tego dumny. Nie myślcie sobie, że jestem nieposłuszny. Nic z tych rzeczy. Po prostu wiem, jak mam się zachować i nie potrzebuję do tego żadnych komend.”

Mimo że Winter przysparza swym właścicielom mnóstwa problemów, to są oni do niego głęboko przywiązani i darzą go prawdziwie szczerym uczuciem. Malamut odwdzięcza się Henrykowi, Hance, Julii i Alkowi bezgranicznym oddaniem i „całą miłością, która siedzi w nim od niepamiętnych czasów”. Do czasu, kiedy za sprawą pewnej szaro-białej husky z błękitnymi oczami, jego świat wywraca się do góry… łapami.

Oprócz potężnej dawki humoru, w "Nowych przygodach grzecznego psa", czytelnik odnajdzie również cenne wskazówki, dotyczące właściwej opieki nad żywymi stworzeniami. Rzeczywistość, postrzegana z psiej perspektywy, znacznie różni się bowiem od ludzkiego pojmowania świata. Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz uświadamiają zarówno małym, jak i dorosłym odbiorcom, że pewne zachowania wobec zwierząt (jak choćby polewanie lodowatą wodą w upalny dzień czy huk pękającego balona) są NIEDOPUSZCZALNE. Należy zawsze o tym pamiętać!

Na półkach: , , , , , , ,

Świetna książka, zabawna, pokazująca prawdopodobny widok i poglądy psa, jego myślenie. Świetna szczególnie dla dzieci, czytałam ją siostrze :)

• Dla dzieci
  • 2015
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Nowe przygody grzecznego psa