Kamieniarz

Okładka książki Kamieniarz
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 3) Seria: Kolekcja Camilli Läckberg kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 3)
Kolekcja Camilli Läckberg
Stenhuggaren
Czarna Owca
2020-12-10
2010-05-01
Inga Sawicka
kryminał Saga o Fjällbace morderstwo literatura szwedzka literatura skandynawska Fjällbacka pisarka morderstwo dziecka policjant morze sprawa sprzed lat przeszłość utopienie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Mój ulubiony tom z całej serii. Mocna rzecz dla ludzi o mocnych nerwach.

Mój ulubiony tom z całej serii. Mocna rzecz dla ludzi o mocnych nerwach.

No więc; na tym etapie mogę śmiało stwierdzić, iż seria mnie pochłonęła. Jestem pewien, że to tylko kwestia czasu, gdy ogarnę wszystkie tomy.
Co do konkretnie tego, poza fajnie rozwijajacą się relacją głównych bohaterów, bardzo spodobała mi się historia sprzed lat.

Mogę stwierdzić, że z tomu na tom bawię się jeszcze lepiej.
Ponowne połączenie historii która działa się w przeszłości z teraźniejszością, co dało ciekawy efekt.
Zawsze, zaczynając nowy tom, mam obawy czy mnogość bohaterów nie przytłoczy mój umysł, tym bardziej, że decyduje się zawsze na audiobooka. Finalnie, na początku jest szok dla mojego umysłu, jednak z każdym kolejnym audio jest coraz lepiej
Właśnie mnogość bohaterów, ich relacje i oczywiście zakończenie, daję nam ciekawą historie, która powiedzmy, że trzyma do końca książki. Mógłbym się przyczepić po raz kolejny jak opisane jest działanie policji, ich dedukcje, bo tutaj nieraz mam wrażenie, że coś mi nie zaskakuje , ale jako całokształt się broni.
Fajnie spędzony czas, a to jest chyba najważniejsze podczas obcowania z danym tytułem 😊

Mogę stwierdzić, że z tomu na tom bawię się jeszcze lepiej.

Klasyczny kryminał z ciekawymi wątkami.
Plus za klimat.
Polubiłem serię i mam nadzieję, że wszystkie części przeczytam.

Klasyczny kryminał z ciekawymi wątkami.
Plus za klimat.
Polubiłem serię i mam nadzieję, że wszystkie części przeczytam.

Super książka, bardzo podoba mi się seria. Fajnie, przyjemnie się czyta.

Super książka, bardzo podoba mi się seria. Fajnie, przyjemnie się czyta.

Kolejna zbrodnia, kolejna zagadka. Oprócz tego zaawansowany stan Eriki i wątek Anny w tle. Camila genialnie wplata wątki osobiste z prywatnymi w tych seriach.

Naprawdę mocna powieść!! Dla ludzi o mocnych nerwach, bo jeśli chodzi o krzywdę dzieci to tak właśnie uważam. Wszystko dobrze skonstruowane z dokładną precyzją. Polecam dla osób wymagających-nie zawiodą się!!

Tym razem historia z przeszłości jest o wiele ciekawsza niż narzekania Eriki i kiepski opis jej macierzyństwa. Mam już dosyć jej tekstów o wyglądzie i wadze, dosyć wyśmiewania się z kapitana posterunku, opisów kiepskiej pracy policjantów. Sam pomysł na zbrodnie bardzo ciekawy ale wątpliwe żeby trauma przechodziła tak bardzo przez pokolenia, więc moim zdaniem kuleje samo połączenie przeszłości z teraźniejszością.

Trzecia część zaliczona i nie żałuję . I dobrze jest czytać części po kolei według mnie .

„Pokazał się jednak nie więcierz: niespokojną powierzchnię wody przecięła skierowana ku niebu biała dłoń”. Camilla Läckberg „Kamieniarz” Tom 3.
⛵️🩸📝
Kiedy Frans wypływa na połów ryb w jesienny poranek nie zdaje sobie sprawę, że będzie świadkiem makabrycznego odkrycia. W jednym więcierzu odkrywa zwłoki dziewczynki. Śledztwo przejmuje Patrik, który otrzymuje informacje, że dziecko miało w płucach słodką wodę i mydło co sugeruje, że zostało zamordowane w wannie, a później wyrzucone w morze. Okazuje się, że by odkryć mordercę trzeba szukać głęboko w przeszłości.
⛵️🩸📝
Kolejna dawka kryminalnych emocji, jakie serwuje nam Läckberg, zaspokaja wymagającego czytelnika skandynawskich kryminałów w sposób szczególny. Autorka ponownie otwiera nam świat pięknej miejscowości Fjällbaca, której mieszkańcy potrafią skrywać upiorne tajemnice. Patrik i tu musi czuwać nad całym śledztwem jednocześnie pomagając Erice w powiększającej się rodzinie. Przed całym komisariatem stoi niełatwe zadanie gdy w grę wchodzi grzebanie w przeszłości. I na tej części się nie zawiodłem. Tak samo wciągająca i tajemnicza. Oprócz standardowego śledztwa mamy również rozbudowane życie bohaterów, których prywatne tragedie nie tyle oddziaływują na dochodzenie co na czytelnika. Przyzwyczajam się do ich obecności, a życie Patrika i Eriki stało się mi bardzo bliskie, ponieważ jest takie naturalne, niewymuszone i w żaden sposób nie przesadzone. W książce znajdują się również rozdziały poświęcone retrospekcji co potęguje tajemniczość, nakreśla profil mordercy i wzmaga chęć odgadnięcia jego tożsamości. Kunszt pisarski autorki z tomu na tom jest doskonalony co przekłada się na odbiór i chęć sięgnięcia po następny tom, co z pewnością uczynię!