Mały Książę

lektura
2096 ocen 157 opinii

2096 ocen

Opinie [3 724]

Książka jest bardzo pouczająca i mądra A nawet ciekawa.
Narrator-pilot został zmuszony do awaryjnego lądowania na Saharze. W trakcie naprawy samolotu zobaczył tajemniczego jasnowłosego chłopca, który przedstawił się jako mieszkaniec asteroidy B-612 i zażyczył sobie, aby pilot narysował mu baranka. Tak zaczęła się ich przyjaźń. Mały Książę opowiedział pilotowi o wizytach na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tęskniło mi się za księciem. "Poświęciłeś mi tyle czasu że poczułem się wyjątkowy." Zawsze, ale to zawsze po przeczytaniu tej książki czuję się wyjątkowo.

Do tej książki można wracać i wracać ... czytałam ją przynajmniej 3 razy !

Symboliczna, alegoryczna i wielowymiarowa opowieść o kondycji ludzkiej natury. Samotność i relacje międzyludzkie to temat dominujący. Napisana tak, że może ją z powodzeniem czytać zarówno dziecko, jak i dorosły.

Hejka kocham tą książkę. Prowadzę bloga na temat książek i piszę recenzje oraz moje odczucia. Jeszcze trochę i opisze Małego Księcia. zapraszam wszystkich
wczytanizwariowani.blogspot.com

Cudowna. Jestem zakochana w tym pomyśle i realizacji. Książka tak mądra i nie przesadzona. Stylistyka na medal.

Klasyk, który nigdy się nie znudzi i nie przeterminuje.
Wartości i problemy, które uchwycił pisarz są ponadczasowe i uniwersalne. To niewyczerpane źródło pięknych cytatów, które od lat nie tracą swojej aktualności.
Kolejne pokolenia zachwycają się mądrością płynącą z tej wyjątkowej książki.Choć mija czas wszyscy stawiamy sobie takie same pytania jak nasi...

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Magiczna opowieść Małego Księcia, te cytaty... ta perspektywa...To jedna z tych książek, do których chce się wracać i odkrywa się ją na nowo.

Nie rozumiem za bardzo zachwytów nad tą pozycją. Nudna i banalna i nużąca to była książka.

"Mały książę" zdecydowanie jest jedną z tych książek, które łapią za serce.
Pamiętam jak zachwycona byłam czytając ją jako lekturę szkolną. Z pozoru zwykła książka dla dzieci, ale przesłanie jest dla każdego. Rysunki autora tylko dodają uroku.
Lubię ją przeczytać od czasu do czasu dla samych wspomnień.

Dyskusje

80 654