Mały Książę

2009-01-01
Jan Szwykowski
lektura

więcej Więcej

Piękna książka, do której wróciłam po latach. Za drugim razem nie urzekła mnie aż do historii o lisie - od tego momentu pochłonęłam ją całkowicie. Pierwsza połowa była dla mnie zbyt trywialna i odrobinę denerwująca, co mnie bardzo zdziwiło. Od drugiej połowy przypomniałam sobie cały geniusz tej książki. Wspaniała, skłaniająca do refleksji, pouczająca książka.

Ulubiony...

🚀 Książka w 3 zdaniach:

1. Książka opowiada o pilocie, który spotkał Małego Księcia.
2. Symbolami pokazuje wartości, którymi musimy się kierować.
3. Po lekturze wiemy wiele o prawdziwej miłości, przyjaźni, odpowiedzialności i wartościach.

😯 Wrażenia

Jak odkryłem tą książkę?

Czytałem tę książkę jako lekturę szkolną.

Kto powinien ją przeczytać?

Każdy, kto lubi...

W końcu przeczytałam i mam bardzo mieszane uczucia. Mały książę miał tyle ciekawości i otwartości jak każde dziecko. I to było przemiłe. Na sam koniec książka pozostawiła mnie z wielkim smutkiem.

Czytałam ją jako lekturę szkolną i byłam bardzo dobrze do niej nastawiona, ale okazała się bardzo nudna. Osobiście nie przepadam za tego typu książkami, więc proszę się nią nie sugerować, ale musiałam to z siebie wyrzucić. Te trzy gwiazdki za parę dobrych cytatów, hah.
Pozdrawiam

Książka, która powinna zostać przeczytana przez każdego przynajmniej raz w życiu. Najlepiej przeczytać będąc dzieckiem , a potem jako dorosłą osobą, by przypomnieć sobie jak powinno się patrzeć na świat.
Ja przeczytałam książkę trzeci raz w życiu po kilki latach i wciąż będę do niej wracać... polecam z całego serducha :)

Klasyka. Polecam

Jeśli ktoś szuka książki do cytatów to z pewnością to jest książka dla niego. Gorąco polecam :-).

23.12.19
22.05.20

Jako dziecko bardzo lubiłem "Małego Księcia", co nikogo nie powinno raczej dziwić- książka ta, wbrew powszechnej opinii skierowana jest raczej do młodszych odbiorców. Dla osoby dorosłej utwór ten nie przedstawia nic nowego, można wręcz odnieść wrażenie, że jest dość banalna. Nie jest to zła pozycja, ale te "ochy i achy", które są widoczne na każdym kroku są moim zdaniem...

Porządny przeciętniaczek. Na rynku książek dla dzieci nie wyróżnia się dziś niczym, jeszcze w gimnazjum była dla mnie infantylna i niewarta straconego czasu. Może jestem zbyt ambitna, mam zbyt wyszukany gust albo zbyt mocno stąpam po ziemi, ale karmienie się oczywistościami i wmawianie sobie, że są głębokie, jest daleko za moim zasięgiem. W XXI wieku to dalej dobra...

84 719
    15 250