Obsydian

Okładka książki Obsydian
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Lux (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
9781620610077
miłość obcy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jeżeli podobała Ci się saga "Zmierzch", to ta seria również Ci się spodoba. Pamiętam, jak w gimnazjum uwielbiałam Zmierzch - cała historia o wampirach, relacji Belli oraz Edwarda sprawiała, że książki wciągałam dosłownie na wdechu. I jestem pewna, że gdybym w tamtym okresie sięgnęła po serię "LUX", byłoby tak samo.
Dzisiaj jednak widzę wiele niedociągnięć historii opisanej w pierwszym tomie (zobaczymy, jak będzie w kolejnych), ale pomimo tego bawiłam się dobrze, czytając tą książkę.

Dzisiaj jednak widzę wiele niedociągnięć historii opisanej...

•Początek tej historii jest dość prosty, niezwykle atrakcyjne bliźniaki żyjące sobie w spokoju aż do momentu w którym przypadkiem dziewczyna w ich wieku przeprowadza się do domu po sąsiedzku, który stał pusty od bardzo dawna. Niby to nic takiego dla zwykłego człowieka jednak dla naszych bohaterów to zdecydowanie problem bo co jeśli nowe sąsiadki usłyszą lub zobaczyć coś czego zdecydowanie nie powinny. Rodzeństwo ma różne podejście do Katy. On zdecydowanie chce trzymać się od niej z daleka co w mało przyjemny sposób daje jej do rozumienia gdy rozmawiali po raz pierwszy, za to jego siostra lgnie do niej jak misiek do miodu mając nadzieję, że ta stanie się jej najlepszą przyjaciółką.

• Fajnie wykreowani bohaterowie, którzy niby się nienawidzą a jednak coś ich do siebie przyciąga. Podobał mi się rozwój postaci tych głównych jak i pobocznych. Historia sama w sobie była dość nietypowa i nie jestem pewna czy podobało mi się w którym kierunku zmierzali nasi bohaterowie jednak to właśnie dla nich czytałam dalej.

• Styl pisania jest tak przyjemny, że przeczytałam ją na jeden wieczór. Niestety książka nie zachwyciła mnie do tego stopnia, że byłam gotowa rzucić wszystko i czytać kolejne tomy. Nie przyłapałam się też na myśleniu o przebiegu wydarzeń czy jej bohaterach jak to zazwyczaj się dzieję gdy książka mi się bardzo podoba albo wręcz przeciwnie. Ta historia była dla mnie w porządku jednak nie zyskała mojego serca jak miałam nadzieję, że będzie.

Katy przeprowadza się do innego stanu. Z pozoru nudna Wirginia szybko zmienia się w miejsce ciekawych wydarzeń. Dziewczyna poznaje nowych sąsiadów. Z dziewczyną szybko się zaprzyjaźnia, jednak jej brat to już inna bajka. Przystojny, z ciętym językiem. Czy odpychająca zachowanie to tylko poza czy coś się za tym kryje? Po prostu dobra książka, którą warto przeczytać.

Na półkach: , , , , ,

Ta powieść podziałała na mnie jak wehikuł czasu. Poczułam się, jakbym znowu była w szkole, a w rankingach popularności królowały takie serie jak "Pamiętniki Wampirów" albo "Zmierzch". Kto czuje nostalgię do tego typu opowieści, temu z dużym prawdopodobieństwem również "Obsydian" skradnie serce.

Kathy, po śmierci ojca, przeprowadza się razem z mamą do małego miasteczka w Zachodniej Wirginii. Za sąsiadów mają dosyć tajemnicze rodzeństwo, Dee i Daemona. Dziewczyna szybko próbuje sobie zjednać Kathy i stać się jej najlepszą przyjaciółką, za to jej brat od początku prezentuje postawę największego buca w okolicy. Wokół nastolatków zaczynają się dziać dziwne rzeczy, także dosyć szybko główna bohaterka orientuje się, że nie mówią jej całej prawdy na swój temat...

Podobała mi się postać głównej bohaterki, którą autorka stworzyła najpewniej na wzór samych docelowych czytelniczek. To zaradna, trochę wycofana towarzysko dziewczyna, która uwielbia czytać książki. Pozytywne wrażenie wywarło na mnie również wprowadzenie nowego typu istot nadnaturalnych - w końcu coś innego od przewałkowanych na wszystkie strony wampirów. Cała reszta to schematy, które wielokrotnie już widzieliśmy w innych młodzieżówkach z romansem paranormalnym. Czy to źle? Niekoniecznie, jeżeli właśnie tego szukamy w lekturze.

Chociaż Daemon zachowywał się wobec Kathy okropnie, to Dee zrobiła na mnie najgorsze wrażenie. Straszliwie uparła się na przyjaźń z główną bohaterką i to przez jej nieodpowiedzialność wydarzyła się większość nieszczęśliwych wypadków. Sam Daemon, jak tylko wkroczył na scenę, dawał sobą do zrozumienia, że się zmieni, wystarczy, że się przełamie i komuś zaufa, więc jego postawa na koniec nie była dla mnie zaskoczeniem.

Po "Obsydian" sięgnęłam z ciekawości i dla porównania. Poznałam autorkę przez serię "Krew i popiół", chciałam się przekonać jak wyglądają inne jej książki. Wrażenia nie są złe, myślę, że przeczytam ciąg dalszy, kiedy znowu nabiorę ochoty na tego typu powieść, tzn. coś lekkiego, z nastoletnimi bohaterami, fantastycznego, ale jednak z romansem na głównym planie.

Kathy, po śmierci ojca, przeprowadza się razem z mamą do małego miasteczka w...

Oglądaliście albo czytaliście Zmierzch? Czy ominęła was ta faza? 😄

Ja w gimnazjum byłam zauroczona!🙈 Czytałam i oglądałam, a nawet mam bransoletkę z niebieskim kamieniem inspirowaną bransoletką Belli. Mimo że po latach widzę, jakie złe są te filmy, to mam sentyment, zwłaszcza do ich jesiennej aury i ścieżki dźwiękowej 😊

Gdy zaczęłam czytać serię Lux od J. Armentrout poczułam jakbym znowu była w gimnazjum i czytała Zmierzch 🤭 Obsydian fabularnie i stylem przypomina mi właśnie pierwszy tom tej popularnej serii – tyle że tutaj zamiast wampirów... mamy kosmitów. Czy mogą być hot? Tak, Ci od JLA mogą. W naturalnej formie są ze światła, a część ich mocy pokrywa się z tymi „wampirzymi”.

Pierwszy tom był zgrabnym wprowadzeniem do świata, zapoznaniem nas z Daemonem, jego siostrą Dee, ich wrogami i historią – ta część trochę mnie nudziła (autorka zrobiła ekspozycję świata przez długą opowieść Daemona). Przyznam też, że jak na gościa, który chce kryć się ze swoją mocą/innością, to słabo mu szło 🤣

Czym pierwszy tom tak bardzo przypomina mi Zmierzch:

- przeprowadzka do małego miasteczka
- jedna rodzinka jest popularna i jakaś odmienna
- licealny klimat
- gdy główną bohaterkę trzeba ratować przed potrąceniem, odkrywa moce swojego crusha
- siostra crusha polubiła główną bohaterkę i chce zostać najlepszymi przyjaciółkami
- nemezis rodzinki pochodzą z tej samej rasy
- bal/impreza szkolna

Dobrze się bawiłam, szybko ją przeczytałam i podobało mi się, że Katy miała hobby – czytanie książek i pisanie o nich na blogu 📚 Daemon nie zostanie moim nowym book boyfriend, ale daję mu okejkę 😄 mamy tu touch her and I'll kill you, które uwielbiam🔥 Czekam aż się zejdą z Katy, bo na razie jest dużo kuszenia i zabawy w kotka i myszkę.

Drugi tom rozwija konflikt między Arumianami (ci źli obcy) a Luksjanami (ci dobrzy obcy). Skupiamy się na rządowej instytucji, która ich obserwuje (Area 51? 😄) i rozwijaniu relacji między Daemonem i Katy.

Co do samego wydania – jak czytałam, pokazywałam wam, ile błędów jest w tłumaczeniu. Niestety wybijało mnie to z rytmu😏

Jeśli lubicie paranormalne romanse z liceum w tle, to łapcie serię Lux!

Oglądaliście albo czytaliście Zmierzch? Czy ominęła was ta faza? 😄

Gdy zaczęłam czytać serię Lux od J. Armentrout...

W porządku, nic niesamowitego, ale nie jest też okropna. Łatwo i szybko się czyta.

nie sądziłam, że tak bardzo mi się ta książka spodoba

nie sądziłam, że tak bardzo mi się ta książka spodoba

Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł: Obsydian
Wydawnictwo: Filia

Zaczęła się ona bardzo ciekawie. Jednak bardzo szybko skojarzyła mi się z pewną popularną serią. Przez co nie do końca czułam zaintrygowanie tą fabułą, lecz dałam jej jeszcze jedną szansę.

Czytało mi się ją nawet przyjemnie. Bardzo szybko pochłonęłam pierwsze 150 stron. W pewnych momentach rozśmieszały mnie dialogi bohaterów. Nie mogłam do końca pojąć ich zachowania, co bardzo działało mi na nerwy. Miałam wrażenie, że sami nie wiedzą czego chcą, ale miałam nadzieje, że w końcu się to zmieni.

Kiedy dowiedziałam się prawdy na temat jednej osoby, to nie mogłam w to uwierzyć.
Totalnie nie spodobał mi się ten motyw. Po tym już wiedziałam, że nie będę kontynuować tej serii.

Niestety oceniając całość, nie była to książka dla mnie.
Ocena 2/5

Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł: Obsydian
Wydawnictwo: Filia

On nie chce jej znać. Ale kiedy jej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, zrobi wszystko by ją uratować. Daemon Black zamrozi świat, spali świat, jeśli to będzie koniecznie "
Seria Lux Jennifer L. Armentrout
Bardzo fajnie się czyta szybko. Jest lekka, miłość, zdrada, pożądanie.

Seria Lux Jennifer L. Armentrout
Bardzo fajnie się czyta szybko. Jest lekka, miłość, zdrada, pożądanie.

Jest to zdecydowanie moja nowa ukochana książkowa seria. Zakochałam się w niej (i Daemonie) już od pierwszych stron.

Autorka świetnie wykreowała wszystkich bohaterów. Moją uwagę zdecydowanie przykuł Daemon Black, z którym bardzo ciężko było mi się pożegnać kończąc tą serię. Jednak zdecydowanie jest on moim ulubionym książkowym mężem (choć na początku naprawdę mnie denerwował!)

Relacja bohaterów rozwijała się stopniowo - co jest ogromnym plusem- jest to także świetne enemies to lovers.

Sama fabuła była genialna. Autorka podtrzymywała w niepewności, co bardzo potęgowało ciekawość i zachęcało do dalszego czytania.

Nie mam pojęcia co mogę jeszcze napisać o tej serii. Jest ona po prostu cudowna i dostała w Polsce o wiele mniej uwagi niż powinna.