Obsidian

Okładka książki Obsidian Jennifer L. Armentrout
Okładka książki Obsidian
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Platforma Neo Cykl: Lux (tom 1) Seria: Lux romantasy
romantasy
2012-11-01
2012-11-01
hiszpański
miłość kosmici obcy

Na początku ciężko było mi się przekonać do tej pozycji. Podchodziłam do książki dwa razy bo jakoś nie przekonywała mnie miłość między człowiekiem a kosmitą... W końcu jednak przeczytalam i nie żałuję.
Cała seria Lux mnie wciagneła. Książka łatwa, lekka, przyjemnie się czyta.
Jedyna rzecz która z czasem zaczęła mnie denerwować to relacja intymna między głównymi bohaterami. Przez całą pierwszą i drugą część książki próbują w końcu uprawiać seks i ciągle im coś lub ktoś przeszkadza. No litości ileż można... Czasem mniej znaczy więcej.
Przez to w pewnym momencie zamiast budować atmosferę i emocje to zaczynała irytować.
Mimo to polecam wszystkim fankom romansów fantazy.

Cała seria Lux mnie wciagneła. Książka łatwa, lekka, przyjemnie się czyta.

Nie jest to to, czego oczekiwałam po książce z tak wysoką ocenę.
Historia jest dość płaska i jednotorowa. Bohaterowie z tektury, a czasem wręcz drażniący. Słabo opisane sceny akcji, w nic nie da się wczuć, tekst się wręcz leje przez palce.
Kilka punktów za to, że lektura jest lekka i szybko się czyta. Idealna na jakiś brzydki wieczór, gdzie człowiek nie chce się wysilać intelektualnie.

Nie jest to to, czego oczekiwałam po książce z tak wysoką ocenę.

Lubię literature fantasy. Do tej pory Zmierzch był moim numerem 1 choc czytalam go okolo 15 lat temu. Długo szukałam czegoś co wciagnie mnie mocno i zainteresuje na tyle,ze bede przezywac tresc nawet wtedy kiedy odloze ksiazke. OBSYDIAN jest genialny. Może nie jest to literatura najwyzszych lotów,ksiazka dla mlodziezy jednak jest tak cudowna w czytaniu,lekka,przyjemna i naprawde ciekawa,ciezko mi sie oderwać i ciagle mam niedosyt. Bardzo polecam. Dialogi sa takie prawdziwe,swobodne,akcja szybka,caly czas cos sie dzieje,napewno bedzie to seria polecana przezemnie i na te chwile mówie jej TAK TAK TAK!!!

Biorąc pod uwagę, że jestem ogromną fanką serialu Roswell. W kręgu tajemnic ta książka to był strzał w dziesiątkę! Już nie mogę doczekać się czytania kolejnych części. 😍

Sam motyw obcych jest ogromnym plusem tej książki. Młodzieżówka sprzed ładnych paru lat, ale zdecydowanie do mnie trafiła pod wieloma względami. I chociaż ma swoje mankamenty to jednak jakoś bardzo mnie one nie dotknęły. Ostatnimi czasy raczej nie zdarza mi się sięgać po książki z kategorii młodzieżówek, bo raczej odczuwam to, że już jestem na nie „za stara”. W tym wypadku totalnie mi to nie przeszkadzało.

Katy przeprowadza się razem z mamą do maleńkiego miasteczka w Wirginii Zachodniej. Gdy poznaje swoich sąsiadów, którzy są w jej wieku prawie od razu zaczyna odczuwać ich inność. Para bliźniaków - Dee i Daemon - okrutnie idealni z wyglądu, ale odmienni z charakterów. Na dodatek ich stosunek do Katy też jest skrajnie różny. Dee pragnie się z nią zaprzyjaźnić, złakniona najlepszej przyjaciółki. Daemon natomiast chce by Katy trzymała się z daleka od niego i jego siostry. I robi wszystko by zniechęcić do siebie dziewczynę, co idzie mu całkiem nieźle, bo zachowuje się jak kolosalny dupek. Mimo to miewa przebłyski i zadziwiająco dużo czasu spędza z Katy, która jest zadziorną dziewczyną i potrafi się mu nieźle odgryźć. Tych dwoje ciągnie do siebie, a jednocześnie odpychają się nawzajem. Wokół Katy zaczynają dziać się dziwne rzeczy ściśle związane z bliźniakami, co sprawia, że dziewczyna nabiera podejrzeń. Chcąc nie chcą, w końcu Daemon postanawia wyznać jej prawdę o sobie, swojej siostrze i innych im podobnych. Kosmici? Tutaj na Ziemi? A do tego tak cholernie seksowni? Katy przyjmuje to całkiem spokojnie, jednak musi liczyć się z tym, że jest zagrożeniem dla samej siebie, ale przede wszystkim dla Dee i Daemona. Co zrobi gdy będzie musiała wybierać między sobą, a dwójką tak ważnych dla niej… ludzi?

Dialogi pomiędzy Daemonem i Katy są rozbrajające. Czekałam na każdą ich kolejną potyczkę.Katy nie jest jakąś tam zagubioną dziewczynką, która szuka księcia z bajki, który ją ocali. Jest mocno stąpająca po ziemi dziewczyną, która wie czego chce, potrafi się postawić i pokazać pazurki. Plusikiem jest to, że czyta książki i prowadzi recenzenckiego bloga 😅 Daemon jest… no cóż cholernym przystojniakiem, który potrafi być dupkiem, ale czasem wychodzi z niego ta przyjemniejsza strona. I na koniec muszę o tym napisać… napięcie seksualne między tych dwojgiem, które napisała autorka to po prostu złoto. Jestem zdania, że zrobienie takiego zabiegu przez całą książkę, jest naprawdę trudne, a tu była to wisienka na torcie. Brawo dla pani Armentrout. Brawo!

Od kąd zobaczyłam tą książkę wiedziałam że to jest to czego pragnę, moja ulubiona seria z książek, lubię do niej wracać

Obsydian zaczyna się jak tysiące innych młodzieżówek - przeprowadzką do nowego miejsca zamieszkania, główna bohaterka już na samym początku poznaje przystojnego chłopaka, ale nie mogą się dogadać. Brzmi znajomo? No właśnie.
Parę lat temu jak tylko przeczytałam ten początek, dałam sobie spokój i przestałam czytać. Teraz, po tym jak Jennifer L. Armentrout napisała hit, który bardzo mi się spodobał, stwierdziłam, że skoro to ta sama autorka i potrafi tak pisać to dam jeszcze raz szansę serii Lux.
Przykro mi, ale widać różnicę, kiedy książka była pisana. To dokładnie paranormal romans, czyli obyczajówka z delikatnymi motywami fantastyki. Rozczarowałam się, nic mnie tutaj nie zachwyciło, nie trzymało w napięciu. Niestety nie zamierzam kontynuować serii.

Ta seria chociaż nie jest idealna, to podoba mi się baaardzo 😍 Motyw Luksjan i Arumian pochodzących z odległych galaktyk był dla mnie czymś nowym w książkach dlatego tutaj dałam dużego plusa. Podoba mi się również budowanie napięcia w związku pomiędzy Kat i Daemonem, lubię motyw enemies to lovers 😈
Jest sporo rzeczy do których możnaby się było przyczepić, ale czasem ogół powieści przysłania takie mankamenty i ja właśnie coś takiego czułam w tym przypadku. Totalnie przepadałam w tym świecie i myślę, że mam już plany na najbliższy tydzień 👽

Jestem szalenie ciekawa dalszych losów tej dwójki oraz zmagań pomiędzy światem światła i cieni.

Jest sporo rzeczy do których możnaby się było przyczepić, ale czasem ogół...

📚Jennifer L.Armentrout "Obsydian"
📖Wyd. @filia

Kate przeprowadza się z mamą do Wirginii Zachodniej i to właśnie tam będzie kończyła szkołę. Poznaje swoich sąsiadów, którzy są inni niż wszyscy i bardzo się wyróżniają. Jednak od początku Daemon pragnie aby dziewczyna trzymała się z daleka od jego siostry. Mimo wszystko ona nie chce go słuchać i robi wszystko aby się trzymać z Dee. Ledwo się przeprowadziła a już została napadnięta przez szalonego mężczyzne,który chciał ją skrzywdzić . Dziewczyna zauważyła , że rodzeństwo coś ukrywa. Postanawia dowiedzieć się o co im chodzi.
Kochani jest to pierwsza część serii i pokochałam ją całym sercem. To właśnie taką fantastykę uwielbiam i strasznie mi jej brakuje. Jest to seria, która wydana była już kilka lat temu ale powiem wam, że tak dobrej serii dawno nie czytałam i powinno być o niej cały czas głośno. Świat został tu stworzony z wieloma detalami i dzięki temu czytelnik jest zachwycony tym co stworzyła autorka. Cała powieść jest owiana tajemnica i ma w sobie taki świetny klimat. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i jestem bardzo wdzięczna autorce za nich. Nie ma tu wgl czasu na nudę. Przez całą książkę pędzimy cały czas rollercoasterem, który daje nam potężne emocje i uczucia. Od niej się nie da oderwać i zapomnieć. Daemon skradnie serce chyba każdej czytelniczce i nie da o sobie zapomnieć. Uwielbiam właśnie takich bohaterów, którzy wywołują u mnie stado motyli w brzuchu a tak właśnie się czułam poznając tego przystojniaka.
Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać drugą część a wiem, że będzie napewno dobra jak pierwsza. Jeżeli kochacie dobrą i przyciągającą fantastykę to jak najbardziej musicie to mieć. Totalny sztos ❤️🔥

📚Jennifer L.Armentrout "Obsydian"
📖Wyd. @filia

"Nasze usta prawie się dotykały. Jego oddech był ciepły i słodki. Odurzający. Spuścił wzrok na moje usta. Serce zaczęło robić te wszystkie szalone rzeczy w mojej piersi. Żadne z nas się nie poruszyło. Trwało to chyba wieczność".

▪️Tytuł: Obsydian. Tom 1
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia / Hype @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwofilia @wydawnictwohype )
▪️▪️▪️

"Obsydian" czyli pierwszy tom jednej z najpopularniejszych serii fantasy na świecie 💙 książka kierowana jest zarówno do nieco starszych nastolatków, którym nie są obce klimaty choćby Zmierzchu jak i osób dorosłych, które lubią świat nadprzyrodzony a w nim dobrze osadzony romans 😁 spokojnie jednak seria "Lux" liczy sobie 6 tomów a ww. tytuł można nazwać dopiero jej preludium 😎

Mając już swoje lata i będąc czytelniczkami, które lata czytania głównie młodzieżówek mają już dawno za sobą długo zastanawiałyśmy się czy sięgać po te książki obawiając się, że mogą przez to nie zrobić na nas takiego wrażenia jak byśmy chciały. Ku naszej uciesze okazało się jednak, że seria ta jest tak dobrze napisana iż nawet będąc dorosłymi kobietami zatraciłyśmy się w niej bez reszty 😍 wiadomo, że przez fakt iż akcja dzieje się wśród nastolatków uczęszczających w dalszym ciągu do szkoły będziecie świadkami ich pewnych "wtop" czy nieco lekkomyślnych decyzji. Przeżyjecie jednak jeszcze raz od nowa zauroczenie, fascynację a także poczujecie ponowne pierwsze prawdziwe przyciąganie i ekscytację w trakcie chwil sam na sam z obiektem swojego zainteresowania...🔥

Nasza bohaterka Katy przeprowadziła się wraz z matką do Zachodniej Wirginii aby zacząć od nowa. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie Daemon. Wyniosły, arogancki sąsiad , który dziewczynę jak mało kto potrafi doprowadzić do szału. Jednak jak to w życiu bywa nic co dobre nie trwa wiecznie. W miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy a kłopoty, Katy odnalazły same... Dziewczyna znalazła się w niebezpieczeństwie i jak na ironię, jedyną szansą, aby wyszła z tego cało, było trzymanie się blisko sąsiada, gdyż tylko on potrafił ją ochronić. Pytanie tylko... kto ochroni jego przed nią?

"- Jesteś dupkiem. Mówił ci to ktoś wcześniej?
- Och, Kotek, każdego dnia mojego błogosławionego życia".

Jednak nie tylko kreacja głównych bohaterów nas zachwyciła choć to uważamy było pierwszorzędne. Katy była niesamowita. Kiedy trzeba zadziorna i wyszczekana ale także słodka i urocza natomiast Daemon... klasyczny dupek za, którym wzdychają wszystkie kobiety 😁 oprócz nich natomiast poznacie również inne postacie, które odegrają swoje role szczególnie Dee, która była tak bardzo empatyczna i sympatyczna, że nie dało się jej nie lubić i nie zwrócić na nią uwagi 🥰 ponadto pokazała, że prawdziwa przyjaźń jest pomimo wszystko a nie tylko na chwilę i że nie potrzebuje do tego niczyjej aprobaty.

Jennifer L. Armentrout powyższą powieścią kupiła nas w całości i spowodowała, że kończąc czytać pierwszy tom miałyśmy przygotowany pod ręką już kolejny. Przez tę historię się wręcz płynie gdyż oprócz tego, że jest dynamiczna i hipnotyzującąca za sprawą zwłaszcza głównego bohatera to dodatkowo autorka ma niesamowicie przyjemne pióro 😍 istoty nie z tego świata i nadprzyrodzone moce? my zdecydowanie jesteśmy na tak i polecamy Wam bardzo! 💙

Wydawnictwo FILIA Wydawnictwo HYPE bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Obsydian. Tom 1
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia / Hype @wydawnictwofilia...

To jest jedna z pierwszych moich "grzecznych" serii fantastycznych jednak jest to na prawde super historiaa!!
Bardzo bardzo i jeszcze raz bardzo lubie motyw enemy to lovers co oczywiście jest w tej książce. Bardzo się utożsamiam z główną bohaterką więc przez to jeszcze lepiej mi było czytać tą książke. No i co naważniejsze jest to książka mojej ulubionej autorki która nigdy mnie nie zawodzi. Oczywiście tym razem też mnie nie zawiodła - mega!