Myśliwcy. Młodzieńcze przygody dowódcy Dywizjonu 303

Znak
lotnictwo pilot międzywojnie as myśliwski
historia
lotnictwo pilot międzywojnie as myśliwski

Uwielbiam czytać opisy Urbana o kobietach o włosach czarnych, prawie granatowych. Straszne jak niewielu z tych dzielnych lotników przeżyło wojnę i jak okrutnie ich potraktowała Polska Ludowa...

Przedwojenne polskie lotnictwo bojowe oczami Witolda Urbanowicza ... Miło się czyta

Książka "nierówna" jakby okrojona i niedokończona.
Są fragmenty ciekawe i intrygujące oraz takie po których autor ślizga się pozostawiając wiele niedomówień.
Interesujące sa wątki autobiograficzne dotyczące życia i ścieżki kariery natomiast fragmenty oceny czasu i miejsca są niedopowiedziane i niespójne.

ms

• Lotnictwo
  • Chcę w prezencie
  • II wojna światowa
  • Historia lub osadzone w historii
  • Biografia, Przemyślenia, Wspomnienia, Pamiętnik
  • Rok 2011/2012