Świt zwycięstwa. Bitwa o Anglię oczami dowódcy Dywizjonu 303

dywizjon 303 bitwa o Anglię wspomnienia RAF
powieść historyczna
2009-01-01
dywizjon 303 bitwa o Anglię wspomnienia RAF

W trakcie czytania historii polskich lotników przedstawianej przez Witolda Urbanowicz czytelnik czuje atmosferę tamtych wydarzeń razem ze smutkami ludzkich tragedii oraz szczęściem pilotów i mechaników z możliwości prowadzenia walki. Książka przedstawia nadzieje naszych rodaków na obcej ziemi i poświęcenie polskich załóg. Wartka akcja sprawia, że całość czyta się bardzo...

Opowiadanie sierżanta Ryszarda Góreckiego - bezcenne.

W moim odczuciu, książka wspaniała. Napisana tak, że się ją "wchłania" a, nie czyta. Autor wspaniale przedstawił sceny walk powietrznych, życie codzienne pilotów i mechaników, oraz ich poświęcenie. Poza tym wiele wątków „pobocznych”, które czynią opowieść jeszcze żywszą i wyraźniejszą. Polecam.

Jest to kolejna (już 3) przeczytana przeze mnie książka Witolda Urbanowicza i muszę przyznać, że według mnie autor wzbił się na wyżyny swojej twórczości. Sama książka jest ciekawa i świetnie napisana. Opisy scen batalistycznych przeplatają się z barwnymi opowieściami czy też wspomnieniami innych lotników, dlatego akcja jest wartka i nie może nudzić. Początkowe rozdziały są...

Rewelacyjna książka o bitwie o Anglię.

MOIM ZDANIEM URBANOWICZ ŚWIETNIE OBCHODZIŁ SIĘZ PIÓREM JAK I Z SAMOLOTEM .

• Historia
  • II wojna światowa
  • Lotnictwo
  • Chcę w prezencie
  • Wymienię/sprzedam
  • II Wojna Światowa
więcej mniej

Witold Urbanowicz Świt zwycięstwa. Bitwa o Anglię oczami dowódcy Dywizjonu 303 Zobacz więcej