rozwiń zwiń

Pokaz specjalny "Małego Księcia" w Cannes

LubimyCzytać LubimyCzytać
28.05.2015

W ramach pokazu specjalnego na festiwalu w Cannes, Studio Paramount Animation („Rango”, „Przygody Tin Tina”) oraz nominowany do Oscara Mark Osborne („Kung Fu Panda”), zaprezentowali światu swoje najnowsze dzieło. Wysokobudżetowa ekranizacja "Małego księcia", jednej z najukochańszych książek wszech czasów autorstwa Antoine’a de Saint Exupéry’ego, zdobyła uwagę i uznanie krytyków. To piękny i czarując film, mocny kandydat do tytułu animacji roku – mogliśmy przeczytać w pierwszych recenzjach.

Pokaz specjalny "Małego Księcia" w Cannes

Światowa klasa – pisał po premierze „Małego Księcia” Indiewire – Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca. Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa (Onet), która wydaje się animacją spełnioną. robioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością. (…) „Mały Książę” idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery’ego”. (Film.org.pl). To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką (Guardian). Jest po prostu znakomita! – podsumowuje The Hollywood Reporter.


Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti!

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji „Małego Księcia” była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz – Mark Osborne, reżyser.

Film trafi do kin 7 sierpnia tego roku!

Źródło: materiały prasowe dystrybutora


komentarze [58]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
braan 08.08.2015 14:58
Czytelniczka

Na filmie nie miałam okazji jeszcze być, ale zwiastuny mnie urzekły. Wiadomo, że nie wszystkim się będzie podobać. Moim zdaniem chodziło o tych najmniejszych odbiorców, dla których książka sama w sobie jest jeszcze za trudna. Z Mikołajkiem w wersji 3D też tak było, że część grzmiała, jaki on brzydki ale wielu osobom podobał się mimo wszystko. Sam pomysł przybliżenia...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
konto usunięte
03.08.2015 12:40
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

NaWidelcu 02.08.2015 19:39
Czytelniczka

To było cudowne! Byłam wczoraj w kinie. Serdecznie polecam!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Someone 02.08.2015 01:14
Czytelnik

Coś czuję, że to zamieni tę książkę w kicz. Ta animacja... Hmm, nie pasuje mi do książki.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
agata65 22.07.2015 11:55
Czytelnik

trzeba pamietac ze choć zekranizowano ta "perełke " literatury w wersji animowanej nie jes to bajka dla dzieci ale bardzo mądra i życiowa ksiązka bogata w wiele ważnych cytatów ;)
dużo nauczyłam się z Małego Księcia :) bardzo wzbogacająca ksiażka ,niezwykła a już na pewno bardzo wyjątkowa ;]

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Czytajka 16.07.2015 18:24
Czytelnik

Hmm a ja jestem rozdarta. Z jednej strony strasznie nie lubię animacji, jakichkolwiek. Jestem zwolenniczką klasyki w klasycznej formie itp. A Mały Książę? Po prostu mnie wzruszył. Muzyka i przyjaźń dziewczynki i pilota, niby płytka i oklepana ale jednak ma w sobie coś uroczego. I choć sama jestem zdziwiona na pewno obejrzę film. I pewnie po filmową książkę też sięgnę bo już...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
braan 16.07.2015 16:11
Czytelniczka

A mnie się podoba. Zwiastun zapowiada się obiecująco. Uwielbiam Małego Księcia i uważam, że to fajny pomysł, aby przybliżyć jego postać dzieciakom. A może za jakiś czas sięgną z ciekawości po książkę?

Sam pomysł wydania książek filmowych też wydaje mi się ciekawy. To trochę jak z Mikołajkiem w wersji 3D. Dorośli pomstują a dzieci go kochają i z czasem chętniej sięgają po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Zuba 15.07.2015 08:26
Czytelniczka

Wiecie, a mnie jakoś bardzo rażą te wszystkie liczby podawane przy okazji ekranizacji: Wyprodukowany za 80 MILIONÓW DOLARÓW „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie SPRZEDAŁO się w nakładzie blisko 140 MILIONÓW egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków!

Pamiętacie, jak dorośli opisywali domy w "Małym Księciu", wszystko przeliczone...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Akemi 14.07.2015 21:54
Oficjalna recenzentka

jak dla mnie, fajna bajeczka i... nic poza tym. W zwiastunie (a zwiastuny zazwyczaj są lepsze od całości produkcji - taka to już ich natura, coby przyciągnąć do kin większe rzesze) nie znajduję niczego z Małego Księcia, jakiego znam... ani jego prostoty, ani magii, ani mądrości. Ot, bajeczka jakich wiele. Pewnie obejrzę, jeśli będzie kiedyś lecieć w telewizji a ja nadal...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
jatymyoni 14.07.2015 19:08
Bibliotekarz

Smutna jest wymowa tego filmu. Historia Małego Księcia może tylko zaiteresować małą dziewczynkę i zdziwaczałego staruszka, który jest pośmiewiskiem. Dziewczynka dorośnie i stanie się karpo-mamą, gdyż taki jest świat. Wniosek, nie traktujcie przesłania Małego Księcia poważnie i szybko o nim zapomnijcie. Chyba, że chcecie być traktowani jak zdziwaczały staruszek.
Myślałam,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AMisz 14.07.2015 19:37
Bibliotekarka | Oficjalna recenzentka

Widziałaś całość czy ferujesz wyroki na podstawie zwiastuna?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Kaliber48 14.07.2015 19:46
Czytelnik

@jatymyoni,
Podpisuję się jedną i drugą ręką.
Serdeczności
A.

@AMisz,
Jeśli film jest taki jak zwiastun - a dlaczego miałby być inny, to będzie równie beznadziejny jak rzeczony zwiastun. Kurcze! Czy światem ma rządzić Pixar! Europo obudź się!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jatymyoni 14.07.2015 20:41
Bibliotekarz

Filmu nie widziałam, ale w artykule jest opis fabuły i jest zwiastun. Piszę więc na podstawie tego co przeczytałam i zobaczyłam.
@Koliber48 dzięki. Niestety światem rządzi konsumcja i trzba ją podtrzymywać, a nie krytykować.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się