rozwiń zwiń

Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia!

LubimyCzytać LubimyCzytać
14.11.2017

Wrocławskie Targi Dobrych Książek rozpoczną się w tym roku w ostatnim dniu listopada i potrwają tradycyjnie cztery dni - do niedzieli 3 grudnia. Największe wrocławskie święto książek zgromadzi w Hali Stulecia ponad 150 najlepszych wydawnictw z całej Polski. Wśród tysięcy książek każdy znajdzie coś dla siebie.

Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia!

To jedna z najstarszych i najważniejszych tego typu imprez w kraju. W tym roku WTDK odbędą się już po raz dwudziesty szósty, w dniach od 30 listopada do 3 grudnia. Jak co roku będą w nich uczestniczyć wydawcy z całej Polski, którzy zaprezentują swoją ofertę. Wstęp dla zwiedzających będzie bezpłatny, a stoiska z książkami zajmą całą płytę główną w słynnej Hali Stulecia. Dodatkowo w kuluarach Hali znajdziemy strefę sztuki i ładnych przedmiotów. Kupimy tu dobry design, sztukę użytkową, odzież od młodych polskich projektantów, oryginalną biżuterię itp. Po raz pierwszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek będą towarzyszyć Targi Wszystkiego Dobrego.

Co roku podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbywają się m.in. spotkania z autorami i ilustratorami, panele dyskusyjne, warsztaty literackie, edukacyjne i artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, wystawy. Dzięki temu w ramach targów uczestniczymy właściwie w czterodniowym festiwalu literackim, chętnie odwiedzanym zarówno przez pisarzy jak i czytelników. Wśród autorów, którzy przez lata odwiedzili imprezę i spotkali się z wrocławianami byli między innymi: Czesław Miłosz, Ryszard Kapuściński, Tadeusz Różewicz, Jan Nowak-Jeziorański, Adam Zagajewski, ks. Jan Twardowski, Janusz Głowacki, Swietłana Aleksijewicz, Krystyna Siesicka, Daniel Passent, prof. Jan Miodek, Lech Janerka, prof. Jerzy Bralczyk, Norman Davis, Wojciech Jagielski, Urszula Kozioł, Krzysztof Zanussi, Hanna Krall, Martin Pollack, Chris Niedenthal, Bronisław Wildstein, Roma Ligocka, Janusz Majewski, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk, Paulina Wilk, Marek Krajewski, Małgorzata Musierowicz, Jacek Żakowski, Wiesław Myśliwski, a w ostatnich latach także: Andrzej Stasiuk, Filip Springer, Magdalena Grzebałkowska, Marek Niedźwiecki, Jerzy Sosnowski, Wojciech Mann, Ziemowit Szczerek, Elżbieta Baniewicz, Magdalena Zawadzka, Krystyna Sienkiewicz , Adam Wajrak, Marek Krajewski, Paweł Smoleński, Tomasz Zimoch, Tadeusz Rolke, Wojciech Malajkat, Marek Kamiński, Aleksander Doba, Ewa Błaszczyk, Barbara Gawryluk, Angelika Kuźniak, Magdalena Budzińska, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Konrad Piskała, czy Tomasz Potkaj.

Dla wielu osób odwiedzających Targi Dobrych Książek (w 2016 roku 60 tys. osób) najważniejsza jest jednak obecność w jednym miejscu tak wielu wydawnictw, które prezentują swoje nowości, premiery oraz książki często niedostępną w dużych sieciowych księgarniach. Wizyta tutaj to również znakomita okazja do wyszukania wyjątkowych i wartościowych prezentów świątecznych. Można liczyć na atrakcyjne przedświąteczne rabaty, a także spędzić tutaj niebanalny rodzinny weekend. Dzieci mogę niemal przez cały dzień uczestniczyć w warsztatach artystycznych i kreatywnych zabawy inspirowanych literaturą, które będą się odbywać w specjalnie przygotowanej strefie dla najmłodszych.

30 listopada poznamy również Książkę Roku 2017 - laureata konkursu edytorskiego „Pióro Fredry" dedykowanego wydawcom, który towarzyszy WTDK od początku istnienia imprezy. Wcześniej, 14 listopada, Jury ogłosi pięć tytułów książek nominowanych do tej prestiżowej Nagrody. Wszystkie będą oczywiście dostępne na targach. W połowie miesiąca na stronie www.domliteratury.wroc.pl zastanie również opublikowany szczegółowy program targów. Wtedy poznamy także nazwiska wszystkich autów, którzy przyjadą w tym roku do Wrocławia spotkać się z czytelnikami w Hali Stulecia. Program warto wcześniej prześledzić i zwrócić uwagę na wybrane warsztaty - na niektóre z nich mogą obowiązywać wcześniejsze zapisy (znajdziemy wówczas w programie taką informację).

www.domliteratury.wroc.pl

Godziny otwarcia 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek.

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1:

30 listopada (czwartek) 12.00-18.00
1 grudnia (piątek) 10.00-19.00
2 grudnia (sobota) 10.00-19.00
3 grudnia (niedziela) 10.00-16.00


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AngelFire 14.11.2017 16:04
Czytelniczka

Ja na pewno będę :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ikatka 14.11.2017 13:09
Czytelniczka

Będę musiała wyrwać się z obowiązków i odwiedzić.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 14.11.2017 11:43
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post