rozwiń zwiń

Wakacyjny numer magazynu „Książki. Magazyn do czytania“ od jutra w kioskach

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.06.2019

„Książki. Magazyn do czytania” poleca się na lato. Wśród szumu morskich fal czy w schronisku na górskim szlaku będzie można przeczytać o krainie Walta Disneya i historii projektantów rodem z Bauhausu, a także – wraz z Jerzym Jarniewiczem – złożyć wizytę w Mediolanie u Lisy Halliday.

Wakacyjny numer magazynu „Książki. Magazyn do czytania“ od jutra w kioskach

Najnowszy numer dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania” to wakacyjna propozycja dla tych, którzy o książkach chcą wiedzieć więcej i więcej. Sigrid Nunez w rozmowie z Michałem Nogasiem opowie o swojej powieści „Przyjaciel” oraz o życiu w pobliżu wielkiej Susan Sontag. Wojciech Orliński pyta Jo Nesbø o to, czy to już koniec sagi o skandynawskim detektywie Harrym Hole'u oraz o owiane złą sławą zaułki Oslo. Pretekstem do rozmowy jest oczywiście najnowsza powieść Nesbø „Nóż”.

O historii Bauhausu, założonej 100 lat temu szkoły projektowania, w obszernym artykule opowiada Marcin Wicha. Wpływ szkoły, której ojcem założycielem był Walter Gropius, widać – jak pisze autor – chociażby w ofercie Ikei, sposobach urządzania kuchni i na licznych okładkach książek. A setna rocznica założenia Bauhausu stała się przyczynkiem do licznych monografii i książek poświęconych jednej z najważniejszych szkół artystycznych XX wieku.

Poza tym – wakacyjnie. Weronika Murek udała się w podróż do Disneylandu wraz z dwoma albumami wydawnictwa Taschen: „The Walt Disney Film Archives. The Animated Movies 1921–1968” pod red. Daniela Kothenschulte'a i „Walt Disney's Disneyland” Chrisa Nicholsa. Joanna Suchecka i Natalia Szostak opowiadają o niebezpieczeństwach związanych z internetowym randkowaniem, podpierając swoje tezy literackimi przykładami z Nesbø, „50 twarzy Tindera” Joanny Jędrusik i z opowiadań Sylwii Chutnik. Do tego najważniejsze premiery lata i 25 książek, z którymi można pokazać się na plaży.  

A także Olga Tokarczuk o roli tłumacza literatury, rysunkowe pamiętniki Casanovy wg Katarzyny Witerscheim i Joanna Dzikowska przeglądająca facebookowe profile polskich pisarzy. Przewodnikiem po numerze są tym razem cytaty z Milana Kundery. I to nie jest „Żart”.

W stałym dodatku magazynu „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” znaleźć będzie można rozmowę Natalii Szostak z autorem „Złodziejki książek" Markusem Zusakiem, a także felieton Manueli Gretkowskiej o tym, jak pisarka uczyła swoją córkę Polę czytania, i o tym, że córka książek napisanych przez swoją matkę… nie czyta. Dodatek uzupełnia przegląd 23 książkowych nowości dla najmłodszych czytelników i poradnik dla rodziców, którzy chcą, by ich dzieci pokochały sztukę. A czy jest na to lepszy czas niż wakacje?


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Anakonda 29.06.2019 07:50
Czytelniczka

No właśnie. Nigdy nie czytałam. A mam ochotę przez ten cytat, który tak bardzo rzuca się w oczy, a który tak uwielbiam: "Pomyślę o tym jutro" ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mylengrave 29.06.2019 08:40
Czytelniczka

Polecam chociaż raz spróbować, specyficzne wydawnictwo, ale ambitne, na szczęście.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mylengrave 25.06.2019 21:53
Czytelniczka

Już mam. Od samego trzymania w dłoniach miałam czarne palce. Nienawidzę tego papieru.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 24.06.2019 10:35
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post