Tajemnica meczu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 14)
Wydawnictwo: Zakamarki
Fotbollsmysteriet
zagadki, detektywi
Irm

Jak co roku w Valleby rozgrywany jest bardzo ważny mecz. Czy drużynie Valleby tym razem uda się pokonać drużynę miasta Sandby? Srebrny puchar błyszczy w słońcu, czekając na zwycięzcę. Lasse i Maja wytrwale kibicują swojej drużynie. Nagle dokonują zaskakującego odkrycia…

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

ejotek | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Każdego roku w Valleby odbywa się ważny mecz, w którym przedstawiciele miasteczka grają z reprezentacją miasta Sandby o srebrny puchar. Valleby jeszcze nigdy nie wygrało... Czy tego roku puchar zostanie w miasteczku?

Po pierwszej, bardzo wyczerpującej dla zawodników z Valleby, połowie meczu nic na to nie wskazuje... To sromotna porażka! A na dodatek zaczynają dziać się dziwne rzeczy... Piłka wpada na boisko pozbawiona powietrza a zaparkowane w pobliżu rowery dzielą jej los... To jednak nie wszystko! Największe i najbardziej zaskakujące odkrycie dopiero przed bohaterami...

Co takiego się wydarzyło? Kto stoi za zniknięciem pucharu? Komu na tym zależało? Jak zakończy się mecz?
Doskonała lektura, by pokazać małym czytelnikom czym jest motyw zemsty....

Keenyah | 2017-01-08
Na półkach: Przeczytane, Z Maksiem :)
Przeczytana: 2017 rok

Ciekawa historyjka ze sprawą dla małych detektywów do rozwiązania :)

Magdalena Lasota | 2013-07-07
Przeczytana: 03 lipca 2013

Lubię ciekawe książki dla dzieci, ale te są zbyt proste. Mam 3 książki z Biura Detektywistycznego i ta jest najsłabsza. Polecam dzieciom słabo czytającym. Te, które dobrze czytają (i lubią to robić) będą mieć zajęcie na max pół godziny.

Agnia | 2014-10-10
Przeczytana: 06 października 2014

Rzeczywiście całkiem fajna, ciekawa jestem reszty części, czytana dla dzieci zdawała się rzeczywiście je zaciekawić, prosta w swej budowie dzięki czemu może spodobać się nawet najmłodszym...polecam.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Aleksandra | 2014-07-09

Idealna dla "bardzo poczatkującego czytelnika" .

Dziub | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Bardzo sympatycznie poprowadzona fabuła, jeśli tak można okreslać strukturę tekstu. Co prawda w kolejnych tomach kolejność podana jest wedle innego klucza (prawdopodobnie Tajemnica meczu następuje po Tajemnicy kina), chociaż z konieczności (braku dostępu do całej serii, poszczególnych tomów, etc.) Można czytać każdy osobno, a powtarzane elementy podstawowe nie spowolniają akcji (wyjaśnienia nie są tak irytujące jak w serii HP, Percym Jacksonie itp.). Chociaż nie jestem fanką tej dziedziny sportowej (w przeciwieństwie do wielu osób w rodzinie), czytało mi się z przyjemnością. Pozycja godna polecenia nie tylko młodym fanom piłki nożnej, ale każdemu dzieciakowi, który lubi rozwiązywać zagadki logiczne.

Andrew | 2014-06-22
Przeczytana: 2012 rok

W tej tajemnicy są postacie, które będą grały w meczu o puchar w mieście Valleby. Komisarz policji jest bramkarzem, higienistka Marry napastnikiem. Muhamed Karat napastnikiem. Barbara Palm obrońcą, Leopold obrońcą, trener Frnco Bollo trenerem. Książka przeważnie jest fajna.

Franek | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

W Valleby jest tradycja ,że co roku odgrywany jest mecz, podczas jednego z nich znika srebrny puchar. Czy i tym razem Lasse i Maja rozwiążą tajemnice meczu.