Tajemnica meczu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 14)
Wydawnictwo: Zakamarki
Fotbollsmysteriet
zagadki, detektywi
Irm

Jak co roku w Valleby rozgrywany jest bardzo ważny mecz. Czy drużynie Valleby tym razem uda się pokonać drużynę miasta Sandby? Srebrny puchar błyszczy w słońcu, czekając na zwycięzcę. Lasse i Maja wytrwale kibicują swojej drużynie. Nagle dokonują zaskakującego odkrycia…

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

Keenyah | 2017-01-08
Na półkach: Z Maksiem :), Przeczytane
Przeczytana: 2017 rok

Ciekawa historyjka ze sprawą dla małych detektywów do rozwiązania :)

Magdalena Lasota | 2013-07-07
Przeczytana: 03 lipca 2013

Lubię ciekawe książki dla dzieci, ale te są zbyt proste. Mam 3 książki z Biura Detektywistycznego i ta jest najsłabsza. Polecam dzieciom słabo czytającym. Te, które dobrze czytają (i lubią to robić) będą mieć zajęcie na max pół godziny.

Agnia | 2014-10-10
Przeczytana: 06 października 2014

Rzeczywiście całkiem fajna, ciekawa jestem reszty części, czytana dla dzieci zdawała się rzeczywiście je zaciekawić, prosta w swej budowie dzięki czemu może spodobać się nawet najmłodszym...polecam.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Aleksandra | 2014-07-09

Idealna dla "bardzo poczatkującego czytelnika" .

Dziub | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Bardzo sympatycznie poprowadzona fabuła, jeśli tak można okreslać strukturę tekstu. Co prawda w kolejnych tomach kolejność podana jest wedle innego klucza (prawdopodobnie Tajemnica meczu następuje po Tajemnicy kina), chociaż z konieczności (braku dostępu do całej serii, poszczególnych tomów, etc.) Można czytać każdy osobno, a powtarzane elementy podstawowe nie spowolniają akcji (wyjaśnienia nie są tak irytujące jak w serii HP, Percym Jacksonie itp.). Chociaż nie jestem fanką tej dziedziny sportowej (w przeciwieństwie do wielu osób w rodzinie), czytało mi się z przyjemnością. Pozycja godna polecenia nie tylko młodym fanom piłki nożnej, ale każdemu dzieciakowi, który lubi rozwiązywać zagadki logiczne.

Andrew | 2014-06-22
Przeczytana: 2012 rok

W tej tajemnicy są postacie, które będą grały w meczu o puchar w mieście Valleby. Komisarz policji jest bramkarzem, higienistka Marry napastnikiem. Muhamed Karat napastnikiem. Barbara Palm obrońcą, Leopold obrońcą, trener Frnco Bollo trenerem. Książka przeważnie jest fajna.

Renula | 2012-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Kupiła książkę dla 7 letniej córki. Ciekawsza od dvd w aucie :-). Polecam dla dzieciaków rozpoczynających czytanie.

Zorro | 2013-11-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 listopada 2013

ta książka dla mnie może być jest nawet fajna i ilustrator namalował fajne ilustracje.

olaf2009 | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Kolejna część o małych detektywach. Dobra. Wersja dla dorosłych miałaby 250 strona