Wychowanie przez czytanie

Wydawnictwo: Świat Książki
atram_78

Jeśli naprawdę chcesz, by Twemu dziecku nauka przychodziła łatwiej, by wzniosło się ponad przeciętność, było inteligentne i szczęśliwe, zaszczep w nim miłość do książek. Czytanie – przekonują autorki – to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na dobre wychowanie! Wiara we własne możliwości, umiejętność myślenia, sprawność językowa, zdolność koncentracji, poczucie bezpieczeństwa, optymizm,...

Wiara we własne możliwości, umiejętność myślenia, sprawność językowa, zdolność koncentracji, poczucie bezpieczeństwa, optymizm, odwaga życiowa, przestrzeganie norm... tym wszystkim możesz obdarzyć swoje dziecko, czytając mu regularnie i mądrze. Dowiedz się, jak zwyczaj ten wprowadzić w życie i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze książek.

Puella | 2011-11-20
Przeczytana: 15 listopada 2011

W obecnych czasach coraz częściej dochodzą do nas informacje na temat zdemoralizowanej młodzieży. Media codziennie dostarczają nam coraz to nowszych doniesień wprost z miejsc przestępstw, których wykonawcami są dzieci, które nawet nie ukończyły gimnazjum. Zaledwie kilkunastoletnie dzieci wpadają w uzależnienia od alkoholu, nikotyny, narkotyków i seksu co do tej pory było domeną ludzi dorosłych. Informacje jakimi karmią nas media powodują, że włos jeży się na skórze, gdy słyszymy o fali coraz to młodszych samobójców. Co powoduje takie decyzje u niespełna kilkunastoletnich dzieci? Jakie pobudki nimi kierują i jak traumatyczne przeżycia musiały przejść, by dojść do tak wstrząsających rozwiązań?

Do tej pory spokojne i bezpieczne szkoły stały się siedliskiem przemocy i anarchii wśród uczniów. Nauczyciel już dawno przestał być autorytetem dla swoich podopiecznych. Jesteśmy świadkami zaniku szacunku do pedagogów szkolnych, którzy w najgorszych przypadkach są traktowani jak służba, a...

| 2011-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 lutego 2011

Mam mieszane uczucia w odniesieniu do tej książki. Wystawiam wysoką notę, bo mówi o bardzo ważnych sprawach, a sama zgadzam się z poglądami autorek. Bez wątpienia dzieciom należy dużo czytać. Sama widzę, jak długo potrafi się skupić na czytanym przeze mnie tekście moja trzylatka, i wiem, że to zasługa codziennego czytania. Jednak mam wrażenie, że autorki nie trafiają ze swoim przekazem do docelowego odbiorcy - rodziców, którzy swoim dzieciom nie czytają, bo oni raczej nie siegają po tę pozycję, a pewnie też nie wiedzą, że taka książka istnieje. Dla mnie większość porad była raczej oczywista. Nie żałuję, że przeczytałam - przeciwnie, dobrze się stało, bo dowiedziałam się paru ważnych rzeczy: nie warto maluchów straszyć klasycznymi, okrutnymi bajkami, powinniśmy czytać dzieciom co najmniej do 12 rż, percepcja przy słuchaniu czytanych książek wyprzedza u dzieci możliwości percepcyjne w przypadku samodzielnego czytania o bodajże 3 lata, więc np. ośmiolatek chętnie i z ciekawością...

Jestem w trakcie czytania tej książki (czytam z tzw. doskoku), ale już teraz mogę ją polecić wszystkim rodzicom i nie tylko!

Ta książka to pochwała czytania w ogóle, ale zwłaszcza głośnego czytania dzieciom już od pierwszych dni życia!

Bardzo polecam!

Ocenę wystawię, jak doczytam do końca. Czuję, że będzie wysoka! :)

Wg mnie świetna pozycja. Tylko nie mam pojęcia do jakiej grupy docelowej adresowana. Rodzice, którzy dzieciom nie czytają z pewnością po nią nie sięgną. Z kolei rodzice, którzy czytają dzieciom zupełnie nie będą zaskoczeni pochwałami głośnego czytania prezentowanymi w tej książce i sami potrafią przytoczyć argumenty za czytaniem dzieciom. Byłoby super gdyby książka dotarła szeroko do środowiska pedagogicznego i "zdobyła" dla projektu "Cała Polska czyta dzieciom" kolejne "czytające" szkoły i przedszkola. A wtedy poprzez szkoły i przedszkola można by przekonać nie czytających rodziców.

Ilona | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, Szczególne., 2014
Przeczytana: 14 maja 2014

"Wychowanie przez czytanie" to jedna z tych książek, od których nie mogłam się oderwać. Ciągle o niej myślałam, w każdej wolnej chwili do niej wracałam.

Przekazuje cudowne treści, o których naprawdę się zapomina. Przypomina, ile magii kryje się w książce, ile drzwi otwiera wyobraźnia.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy mają wpływ na rozwój innych ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży. A już na pewno powinien przeczytać KAŻDY rodzic - niemowlaków, dzieci starszych i młodzieży.

Książka idealna.

marlenap1 | 2016-07-07

Bardzo polecam nie tylko dla rodziców, ale również nauczycieli. Książka prezentuje niby oczywiste fakty, ale jednak wiele uświadamia na temat szkodliwości telewizji. Czytanie jest lekiem na całe zło! Oczywiście samo czytanie może nie wystarczyć, lecz zbawienny wpływ czytania dzieciom jest oczywisty. Czytałam ją jednym tchem :) szczególnie zainteresowały mnie fragmenty dotyczące wychowywania chłopców oraz czytania w okresie prenatalnym i tuż po urodzeniu.

rebelka | 2011-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2011

Mam problem z tą książką. Z jednej strony zgadzam się z nią w wielu (chyba większości) miejscach ale momentami odrzuca mnie autorytatywny styl autorek. Mimo wszystko pozycja warta przeczytania, szczególnie powinni po nią sięgnąć rodzice, którzy nie czytają dzieciom.

hashimoto | 2015-10-02
Przeczytana: 18 września 2015

Genialna książka o tym, jak znaleźć złoty środek wychowania, mówi o tym, jak rozkochać dziecko w książkach, nie czyniąc go jednocześnie buntownikiem. To lektura, po której chciałoby się namawiać każdą napotkaną osobę do czytania, bo to zajęcie tak wartościowe, przyjemne i przynoszące wiele dóbr...

Emi | 2016-03-29
Przeczytana: 28 marca 2016

Książka jest świetna. Ukazuje jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszego, jak wiele korzyści dzieci czerpią z głośnego im czytania. Autorki podkreślają, że oglądanie telewizji przez dzieci powinno być ograniczone przez rodziców do minimum.

AleksandraMaria | 2011-04-14
Przeczytana: 20 lipca 2011