Sposób na trudne dziecko. Niezbędnik dla rodziców, nauczycieli i terapeutów

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-7489-203-2
wychowanie dzieci,
krucheciastka

Co zrobić, gdy nasze dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem niepohamowanej złości? Lub gdy jest gotowe zrobić dosłownie wszytko, aby uniknąć odrabiania lekcji i sprzątania po sobie, a na nasze prośby i nalegania za każdym razem odpowiada: „Zaraz”? Jak postąpić ma nauczyciel, gdy uczniowie spóźniają się na lekcje, a kiedy już się na nich pojawią – rozmawiają, wysyłają SMS-y lub używają wulgarnego języka? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziemy właśnie w tej książce. Autorzy, korzystając ze swego wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, przedstawiają Czytelnikowi proste, a zarazem skuteczne, metody poradzenia sobie z trudnymi zachowaniami.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/8894,sposob-na-trudne-dziecko-pr...(?)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/8894,sposob-na-trudne-dziecko-pr...»

Ines | 2018-03-23
Przeczytana: 2018 rok

Napisane w sposób prosty, dzięki temu jest to książka nie tylko dla psychologów. Treść zawiera przykładowe trudności jakie może sprawiać dziecko i proste sposoby terapii poznawczo-behawioralnej jak sobie z nimi poradzić.

Małgorzata SuBu | 2018-02-14
Przeczytana: 17 października 2017

Mnóstwo cennych rad i wskazówek! Świetne metody opisane jasnym i prostym językiem.

emi17m | 2017-08-08

"Sposób na trudne dziecko" trafiło w moje ręce na studiach. Jako studentka pedagogiki przeczytałam ją dwa razy i teraz sięgam po nią jako mama dwójki dzieci. Lektura obowiązkowa dla nauczycieli i pedagogów oraz fajna pomoc dla rodziców.

soliloquium | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Kolejne poradnikowe arcydzieło. Spragniony konkretnych, dokładnie opisanych rad rodzic odnajdzie szczegółowe przepisy na uspokojenie trudnych zachowań swojego dziecka.
Sceptycy (lub właściwie optymiści :)) mogą uważać, że trudnych dzieci nie ma. Być może to się zgadza, ale rodzice o rady pytać będą niezależnie od tego, czy określimy dziecko epitetem „trudne”, „wymagające”, „drażliwe”, „o specyficznych potrzebach”.
Poradnik zawiera wiele przykładów, ilustracji, tabelek, podsumowań – to sprawia, że czyta się go przyjemnie, szybko, a zarazem z łatwością można zapamiętać interesujące czytelnika kwestie. Na początek poradziłam zagubionym rodzicom wykorzystanie dwóch (bardzo prostych) metod, które proponują autorzy.
Możecie o nich przeczytać tutaj: http://karolinaplichta.pl/trudne-dziecko/

Może zainteresuje Was również notka o Nagrodzie Teofrasta (Najlepsza książka psychologiczna):http://karolinaplichta.pl/najlepsze-polskie-ksiazki-psychologiczne/

Nie mogę powiedzieć żebym przeczytała od deski do deski, bo i nie taki był mój zamiar. Jednak wiele książek tego typu miałam w ręce, ta jest bardzo dobrym praktycznym poradnikiem dla rodzica czy opiekuna. To jest też bardzo pożyteczna książka dla studentów pedagogiki, którzy z racji pracy, będą niejednokrotnie spotykali sie z trudnymi dziećmi.

Ela | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: grudzień 2014

Najlepsza książka o wychowywaniu dzieci. Po zastosowaniu porad w niej przedstawionych życie moje i mojej trzyletniej wtedy córki poprawiło się diametralnie. Książka przedstawia proste i bardzo praktyczne sposoby postępowania z dziećmi, które naprawdę działają. Jako mama dwójki dzieci, będę do niej często wracać. Polecam wszystkim rodzicom!

linka35 | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Bardzo dobra książka zarówno dla rodziców jak i nauczycieli w prosty, przystępny sposób ukazująca techniki behawioralne. Super dodatkiem jest ostatni rozdział z materiałami do skserowania. Myślę, że mimo skończonej lektury, co jakiś czas będę do niej powracać.

Bardzo przydatna książka dla rodziców i nauczycieli. Nieskomplikowany język, przyjazna szata graficzna, cenne spostrzeżenia i przykłady. Książka o wychowaniu dla każdego, a nie tylko dla tych z pięcioma fakultetami.

Dorota | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Napisana przejrzystym językiem, wyszczególnione są najważniejsze kwestie. Podana jest praktyczna wiedza, mnóstwo przykładów z życia wziętych. Jest to kombinacja metody behawioralnej i racjonalnej terapii zachowania. Pomocna. (Zdanie terapeuty, czyli mnie :-))