Nikiformy

8372001936
humor, polska
rozrywka
kayutek

Książka ta wznowiona została nie tylko dlatego, że jest niezwykłym dziełem literackim, ale także ze względu na to, że stanowi kapitalny dokument i obraz rzeczywistości lat 70-tych, wtedy z przyczyn cenzuralnych nie do opisania w prozie "normalnej".

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Grażyna | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 marca 2013

Bardzo nietypowa, sprawdzcie sami, nie zdradzę szczegółów jak napiszę, że rozdział ze zgloszeń patentowych, z grypsów więziennych spowodowały eksplozje mojego humoru, a już rozdział z pamiętnika księgowej "rozłożył mnie na łopatki"

Nawia | 2017-07-04

Kto jest artystą - ten, który wyprodukował krzesło do użytku codziennego, czy ten, który użył go w kontekście swojej rzeźby? Ten, kto zostawił wpis w księdze gości wystawy fotograficznej, czy ten, kto ów wpis wyłapał, zebrał razem z innymi, dodał jeszcze listy pisane do biura patentowego, notatki gotowych memoriałów na płytach nagrobnych, pamiętników, wpisów z restauracyjnej księgi skarg i zażaleń, więziennie grypsy, okraszając jeszcze dziennikami kierowcy w firmie transportowej oraz - istną perełką - emerytowanej księgowej?
Skłaniam się do opini, iż Redliński jest tu artystą pierwszej klasy.

Poprzez teksty pozostawiane lub wysyłane przez obywateli PRL w przeróżne miejsca pokazuje obraz społeczeństwa, który jawi się groteskowo. Podczas czytania wybucha się bardzo często niepohamowanych śmiechem, jednak po chwili zauważasz, że bardziej przypomina to nerwowy chichot.

Pozycja niebanalna i nadobowiązkowa.

Polecam wydanie z '82 - jest osobnym dziełem sztuki i znacznikiem czasu.

Nawia | 2016-12-23
Przeczytana: 2009 rok

Skłaniam się do opini, iż Redliński jest tu artystą pierwszej klasy.

Pozycja niebanalna i nadobowiązkowa.

Polecam wydanie z '82 - jest osobnym dziełem sztuki i znacznikiem czasu.

Niedźwiedzica | 2015-01-21

Alexander | 2017-05-28