Błyskotliwa satyra na ślepą miłość Polaków do USA! Żywo i dowcipnie rozpisany dialog między mężem i żoną w sytuacji przedprokreacyjnej. Miejsce akcji: sypialnia w ogromnym apartamencie na elitarnym, strzeżonym osiedlu. Miasto: Hetmańsk. Mąż: Jakub Jimmy Dąbrowski, żona: Jadwiga. Mąż od kilku lat mieszka i pracuje w USA, gdzie dopadł go tzw. bzik prezydencki – marzy o tym, by jego syn...

Błyskotliwa satyra na ślepą miłość Polaków do USA!

Mąż od kilku lat mieszka i pracuje w USA, gdzie dopadł go tzw. bzik prezydencki – marzy o tym, by jego syn został prezydentem Stanów Zjednoczonych, jednak zgodnie z literą prawa przyszły władca imperium nie może urodzić się poza jego granicami. Dlatego też mąż przed aktem prokreacyjnym namawia żonę do wyjazdu. W trakcie łóżkowych negocjacji Jadwiga również ulega prezydenckiemu szaleństwu – kobieca intuicja jednak podpowiada jej rozwiązanie dla niej dużo korzystniejsze.

We wszystko to zamieszani są jeszcze prywatni detektywi, cała plejada byłych prezydentów USA oraz Raymond Chandler…

źródło opisu: www.proszynski.pl/

źródło okładki: www.proszynski.pl/

Grażyna | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 marca 2013

Gdybym nie wiedziała, nigdy bym nie zgadła, kto to napisał, ale czytało mi się bardzo dobrze i polecam.

malcinek | 2013-02-07

Nie mój typ opowiadania. Czytając tą książkę, czułem się jakbym przeżywał sztukę teatralną. książka jest dialogiem pomiędzy żoną i mężem. Mąż przekonuje żonę o wyższości narodu amerykańskiego, ale czy mu się to udaje. warto się samemu przekonać :) Dialog jest ciekawy i interesujący.
Książka była dla mnie czymś nowym i odświeżającym.

żan | 2013-02-09

jak na Redlińskiego bardzo słabo :/