Maska śmierci

Tłumaczenie: Dariusz Ćwiklak
Cykl: Smoky Barrett (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Face of death
Maska, śmierci
Ag2S

Przeszła przez piekło. Teraz jest gotowa na wszystko. I staje do walki z kolejnym brutalnym zbrodniarzem. Bestialskie potrójne morderstwo w Los Angeles. Na miejscu zbrodni policja znajduje szesnastoletnią dziewczynę, która twierdzi, że jej przybraną rodzinę zabił "Obcy". Że dziesięć lat temu zabił jej prawdziwych rodziców. Że zabija każdego, kogo ona pokocha. Nikt jej nie wierzy - nikt,...

Nikt jej nie wierzy - nikt, oprócz agentki FBI Smoky Barrett.
Smoky tropi najgroźniejszych seryjnych zabójców. Oglądała śmierć wiele razy. Widziała śmierć swoich najbliższych. Myślała, że poznała najgorsze zło. Ale ten zbrodniarz jest ucieleśnieniem zła. A kiedy odsłania twarz, Smoky musi znów zmierzyć się z prześladującym ją koszmarem i swoim najpotworniejszym strachem.

denudatio_pulpae | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

"Maska śmierci" to kolejna część z serii o agentce specjalnej FBI Smoky Barrett. Główna bohaterka posprzątała trochę w swoim życiu prywatnym, przestała zachowywać się nieracjonalnie i zaczęła w końcu przypominać bardziej agentkę niż zapłakany kłębek nerwów. Plus dla niej. Uroczy urlop regeneracyjny dla jej psychiki przerywa jednak dramatyczny telefon, Barrett jest wzywana na miejsce przestępstwa i to natychmiast. Z całej rodziny ocalała jedynie szesnastolatka i chce rozmawiać tylko z nią. Smoky znów rusza do akcji.

Dziewczyna imieniem Sarah wprowadzi nas w dramatyczną historię jej życia. Zamordowano jej prawdziwych rodziców, a teraz w podobnych okolicznościach zginęli ci przybrani, dziewczyna twierdzi, że zrobił to ten sam człowiek - Obcy, ale nikt jej nie chce uwierzyć. Oczywiście nikt z wyjątkiem agentki Smoky Barrett.

Przepis na historię jest dobry, początek i środek też w niezłym wykonaniu, ale zakończenie trochę to zepsuło. Dla mnie jest zbyt wydumane i trochę się nie...

„Maska śmierci” C. McFadyena to druga część cyklu z agentką specjalną FBI, Smoky Barett. Już po przeczytaniu książki pt. „Cień” tego autora, byłam zaskoczona jego ogromną odwagą, autor rzeczywiście przekracza wszelkie granice okrucieństwa pisząc swoje thrillery. Muszę przyznać, że „Maska śmierci” wstrząsnęła mną jeszcze bardziej niż „Cień”, chociaż wydawało mi się, że już nie można wymyśleć nic bardziej okrutnego. Czytając ten kryminał nerwy miałam napięte do granic możliwości, ale było również wiele chwil, kiedy z moich oczu strumieniami lały się łzy. Odczuwałam tak ogromy smutek, żal i ból, że wprost trudno to wyrazić. Nigdy dotąd nie zdarzało mi się tak płakać na książkach w tym gatunku. Cody McFadyen pisze w niezwykły sposób, pobudza naszą wyobraźnię i sprawia, iż niemalże odczuwamy ból, który towarzyszy głównym bohaterom tej książki. Jak dla mnie Cody McFadyen stał się numerem jeden w tym gatunku, który w swoich kryminałach dotyka tak wrażliwych spraw, jak rodzina, przyjaźń,...

aerien | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

"Cień" mnie zachwycił, ale "Maska śmierci" jest jeszcze lepsza, jeszcze doskonalej, jeszcze sugestywniej napisana. Poraża mnie pisarstwo McFadyena, i liczę na wydawców: czekam na kolejne tomy cyklu!!! Tymczasem został tylko "Dewiant"...

A "Maska śmierci" - cóż, nie czytałam dotąd lepszego thrillera. Dla mnie to poezja, mogłabym podkreślić w tej książce co drugie zdanie, bo każde z nich jak cukierek, każdym się delektowałam... Jestem zachwycona przede wszystkim stylem McFadyena, facet o tak genialnej wrażliwości, z takim piórem... Masakra.

Piszę na gorąco, resztka łez obsycha na policzkach, nikt mnie tak nie porusza jak McFadyen. Śmieję się, oburzam, płaczę czytając jego książki.

Intryga kryminalna równie doskonała jak język, nie odgaduję, kto nosi maskę śmierci, jestem poruszona, usatysfakcjonowana lekturą, którą koniecznie muszę zdobyć na własność. Nie ma nikogo lepszego w tym gatunku.

emindflow | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Bardzo dobry thriller, chociaż moim zdaniem odrobinę słabszy od "Cienia".
Ponownie mamy do czynienia z motywem zemsty realizowanej po latach w sposób tak perfidny i bestialski, że taki pomysł mógł się urodzić tylko w głowie skrajnie porąbanego psychopaty.
Sposób prowadzenia narracji przez McFadyena jest nie do podrobienia - ekstremalnie brutalne opisy zbrodni, bardzo oszczędna akcja i niezwykle rozbudowane tło psychologiczne. Właściwie całe śledztwo rozgrywa się w trybie wewnętrznych monologów znanej już z poprzedniej powieści agentki Smoky Barrett.
Mimo takiego pozornie mało ciekawego patentu mnie ta książka nie znudziła ani przez moment. Jedyne co mógłbym zarzucić, to zbyt duża wtórność niektórych pomysłów w stosunku do "Cienia".
Poza wszystkim jest to kawał bardzo przyzwoitej literatury.
Zdecydowanie polecam.

Agro | 2014-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2014

McFadyen i jego „Cień” gwarantują jazdę bez trzymanki a kolejna część czyli „Maska śmierci” to też nie piknik dla małych dziewczynek. Nie dość że autor rozłożył mnie na łopatki swoim debiutem to teraz przybił mnie do podłogi gwoździami. Kolejna porcja mroku , kolejna porcja mistrzowskiego suspensu, kolejna wizyta w piekle razem ze Smoky Barrett a to wszystko ukryte pod przeciętną okładką. Ciężko mi teraz będzie przeskoczyć na inny thriller i nie marudzić bo wydaje mi się że mało który pisarz potrafi zbudować taką atmosferę mroku, okrucieństwa i zła połączonego z dynamiką akcji. McFadyen na nowo definiuje pojęcie thrillera. Jestem pod wrażeniem.

biomycha85 | 2014-04-23
Przeczytana: 25 marca 2014

Myślałam, że czytałam już wiele krwawych historii, ale Cody McFadyen przekonał mnie, że jest inaczej. To druga książka autora, która przeczytała i z niecierpliwością czekam, aż zdobędę trzecią. Jest krwawo, mroczno, nic tu nie jest przesądzone. Ja się zaczytałam i serdecznie polecam

BeataBe | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Kolejny świetny makabryczny tchriller, chociaż przyznam, że powieść Cień była dla mnie bardziej straszna. Nie zmienia to jednak faktu, że Maska śmierci też działa na wyobraźnię. Agentka Smoky świetnie przedstawiona. Kilka razy upewniałam się, że autorem książki na pewno jest mężczyzna. Trudno było mi w to uwierzyć. To powieść pogłębiona psychologicznie, co nie ukrywam momentami mi przeszkadzało, a nawet nudziło. Trochę za dużo tego jasnowidzenia Smoky Barrett na temat motywów mordercy. Poza tym znakomita lektura.

Marta | 2014-06-03

Niesamowite, że w tak wątłej posturze jaką niezaprzeczalnie charakteryzuje się Cody McFadyen mieści się tyle mroku.
Bardzo, bardzo dobry thriller. Trzyma w napięciu, zapiera dech w piersiach, zmyla, daje do myślenia i na sam koniec niesamowicie wkurza.
Boleśnie uświadamiając, że minie wiele czasu nim znów przeczytamy coś równie dobrego.

Wioletta | 2015-01-03
Przeczytana: 10 grudnia 2014

To druga część tego autora, po którą sięgnęłam. Przyznam, że pierwszą czytałam z bardziej zapartym tchem niż drugą, ale to również mocna pozycja. To co szczególnie z niej zapamiętam to ostatnie słowa ofiar, to co czułam wtedy gdy były wypowiadane.

Lilian | 2015-01-25

Może gdybym czytała to jako pierwsze z kryminałów McFadyen’a to byłabym bardziej pod wrażeniem. A tu jednak męczyło mnie ponowne przedstawienie agentki Barrett i jej ekipy. Miałam wrażenie dejavu…
Poza tym jednak książka warta przeczytania, inna od Cienia i to trzeba docenić. Tym razem akcja toczy się wokół ludzi otaczających Sarę i zostało to ciekawie przedstawione. Przeżycia Sary i jej najbliższych mocno mną wstrząsnęły, niewyobrażalne ile ludzka psychika jest w stanie przetrzymać….