W najciemniejszym kącie

Tłumaczenie: Anna i Jarosław Fejdych
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Into the Darkest Corner
MagicDragon

Kiedy młoda i piękna Catherine Bailey spotyka Lee Brightmana nie może uwierzyć własnemu szczęściu. Wspaniały, charyzmatyczny i spontaniczny – wydaje się mężczyzną idealnym. Znajomi Catherine, którzy po kolei ulegają jego urokowi, również podzielają tę opinię. Wkrótce jednak Lee ujawnia swoje prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć...

Wkrótce jednak Lee ujawnia swoje prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć nieprzewidywalność mężczyzny i jego bezwzględne dążenie do sprawowania kontroli zaczynają przerażać Catherine, nikt nie traktuje poważnie jej obaw.

Zdesperowana dziewczyna, coraz bardziej odizolowana, uwięziona w najciemniejszym kącie własnego świata, drobiazgowo obmyśla plan ucieczki…

źródło opisu: http://papierowyksiezyc.pl/

źródło okładki: http://papierowyksiezyc.pl/

Perzka | 2013-02-14
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Rewelacyjna książka.W tym dniu , w którym zaczęłam ją czytać nie mogłam skupić się i pracować. Co chwilę siadałam ,żeby przeczytać jeszcze kawałek , i jeszcze jeden, aż dobrnęłam do końca. A potem nie dość, że nie mogłam znowu pracować, to nie mogłam również zasnąć. Nie pamiętam kiedy jakaś książka wywarła na mnie takie wrażenie.
Niesamowity, przejmujący, czasami wręcz przerażający thriller psychologiczny. Gorąco polecam i zachęcam do przeczytania.

| 2013-07-25
Przeczytana: 28 lutego 2013

Wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało mi miłą niespodziankę w postaci książki "W najciemniejszym kącie" autorstwa Elizabeth Haynes.
Powieść pani Haynes to thriller psychologiczny poruszający temat przemocy domowej.
Są książki, które po przeczytaniu pozostają długo w pamięci i wzbudzają wiele emocji (nie zawsze pozytywnych). Do takich książek odtąd
będzie należeć "W najciemniejszym kącie". Muszę przyznać, że książka zrobiła mi w głowie mały miszmasz. Odtąd słowo "strach" nabiera dla mnie też innego
znaczenia.
Elizabeth Haynes stworzyła bardzo mocną powieść. Wręcz genialną.
Polecam gorąco.

Katarzyna | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych, jaki zdarzyło mi się czytać. Autorka umiejętnie buduje napięcie, przez całą książkę nie pozwalając się odprężyć nawet na moment, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć stan psychiczny głównej bohaterki. Równoległe przedstawienie dwóch płaszczyzn czasowych to świetny zabieg uwypuklający wstrząsające zmiany, jakie nastąpiły w jej życiu. Niesamowicie realistyczne opisy sprawiały zaś, iż nawet po odłożeniu książki długo nie mogłam przestać myśleć o tej poruszającej historii. Polecam wszystkim.

Dorota | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Niesamowity, wstrząsający, przerażający thriller psychologiczny, idealny materiał na świetny film.
Trochę wkurzał mnie początek a konkretnie przeskakiwanie z teraźniejszości w przeszłość bo ciężko mi było na początku połapać się w wydarzeniach ale to właśnie miało na celu powolne budowanie napięcia, które nie osłabło nawet na chwilę do końca książki.
Książka niełatwa, pełna przemocy fizycznej i psychicznej, brutalna, raczej nie dla wrażliwców, natomiast dla miłośników thrillerów psychologicznych - genialna.

Moja ocena: 5,5/6

geena | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 14 grudnia 2015

"W najciemniejszym kącie" to pełen napięcia thriller psychologiczny, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i iście mistrzowskim budowaniem grozy. To zmuszająca do myślenia opowieść o obsesji sprawiająca, że po plecach przechodzą ciarki... Zamienia w kłębek nerwów, przyspiesza puls, a strony same się przewracają. Tę książkę czyta się jednym tchem i nie sposób jej odłożyć!

_______________________
Cała recenzja, tutaj:

joaśka | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Mocna, emocjonująca powieść. Plastyczny język opowiadania spowodował, że niemalże namacalnie czułam oblepiający Cathy strach; razem z nią sprawdzałam zamki i razem z nią nasłuchiwałam każdego szelestu. Na temat obsesyjnego uczucia powstało mnóstwo książek. Czesc z nich poznałam. Tę uważam za jedną z najlepszych.

motyl43 | 2013-01-19
Przeczytana: styczeń 2013

Ostatnio przeczytałam dwie książki z wydawnictwa Papierowy Księżyc."W najciemniejszym kącie" zdecydowanie lepsza niż Karin Fossum "Czarne sekundy". Nie mogę napisać , że był to najlepszy thriller jaki czytałam, ale rzeczywiście był mroczny i chwilami mroził krew w żyłach. Dla mnie jednak każda książka z tego gatunku przy Nesbo wypada blado. Korekta to słaby punkt Wydawnictwa - dużo literówek , a czasami brak całych wyrazów. Czytelnik ma tropić mordercę, a nie zastanawiać się co autor miał na myśli.

Ewa-Książkówka | 2012-10-29
Przeczytana: 29 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Będę czujna i rozważna – to mnie przed NIM uchroni. Zamknę drzwi na cztery spusty, a następnie porządnie sprawdzę, czy na pewno nie można przez nie wejść do środka, wtedy ON – mężczyzna z marzeń i snów – nie dostanie się do mojego mieszkania. Przed wyjściem do pracy porządnie zasłonię okna, by w drodze powrotnej, wypatrując malutkiej szparki przepuszczającej światło, wiedzieć, czy TEN czuły i troskliwy człowiek czeka na mnie w środku. To NIEGO boję się w życiu najbardziej, choć dawał mi miłość bezgraniczną, taką, o której marzy każda kobieta. Był moim księciem w lśniącej zbroi, regularnie okładającym moje ciało ciosami swoich pięści…

Catherine Bailey, jak wiele innych kobiet, świadomie czy też nie, pragnęła prawdziwej i szczerej miłości. Niby nie szukała jej celowo, żyła chwilą, bawiła się często przekraczając niebezpieczne granice i nie sądziła, że to miłość odnajdzie ją, w dodatku w miejscu, w którym na próżno szukać zażyłości i stabilnych relacji damsko-męskich. A jednak!...

Iwona | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Wstrząsnęła mną ta książka.

Dwie młode kobiety o podobnych imionach Catherine i Cathy opowiadają o swoich szokujących przeżyciach, oddzielonych okresem trzech lat. Dwie zupełnie różne kobiety, dwa typy osobowości, każda przechodząca przemianę w trakcie opowieści. Mieszkają w różnych miastach, pracują w różnych firmach, ich życie prywatne jest zupełnie odmienne. Łączy je traumatyczne przeżycie. Bo Catherine i Cathy to ta sama osoba.

Od samego początku, od sceny w sali sądowej, wiadomo, że wydarzyło się coś złego. Cofamy się trochę w czasie i poznajemy Catherine, wesołą, towarzyską dziewczynę, uwielbiającą spędzać czas w klubach, dziewczynę, która nie stroni od alkoholu i od przygodnych, często zmienianych kochanków. Otoczona przyjaciółmi, pewna siebie, beztroska. Do czasu, kiedy spotyka Lee.

Cathy, kilka lat później, to zalękniona, wystraszona dziewczyna, cierpiąca na silną nerwicę natręctw, polegającą między innymi na ciągłym sprawdzaniu, kontrolowaniu. To sprawdzanie drzwi,...