Dziady cz. III

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Emsi | 2018-11-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 listopada 2018

Kolejne podejście do lektury.

Czytania podjęłam się w dość szczególnym terminie, co też w pewnym sensie pomogło mi w odczytaniu tekstu.

Nie lubię twórczości Mickiewicza, do czego czasem trudno się przyznać głośno. Trzecia część "Dziadów" była dla mnie szkolnym koszmarkiem, do dziś to pamiętam. Są przecież teksty naszego najwiekszego wieszcza, które czytam z przyjemnością i niemalże wzruszeniem.
Oczywiście rozumiem wszystkie motywacje Mickiewicza prowadzące go do napisania dramatu, ale nadal jest to dla mnie utwór, który traktuję w nieprzyjemnych kategoriach "lektury szkolnej".

Hefajstosek | 2018-11-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2001

"Nazywam się milijon,bo za milijony kocham i cierpię katusze..."

Wielka improwizacja Konrada to najlepszy fragment tego dzieła.Jest to moja ulubiona częśc "Dziadów" i najlepsze dzieło Mickiewicza.
Gustaw - Konrad to postac tragiczna,jest bohaterem w duchu,pragnie także byc nim w rzeczywistości.Jednak rzeczywistośc zwycięża...

Tedinho13 | 2019-04-17
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Kolejna ( chronologicznie trzecia ) część Dziadów która jest taka sama jak reszta.

Ciekawe tematy, wciągająca fabuła, wielowątkowość i synkretyzm różnych stylów, a wszystko to okraszone zbyt usilnie rozwlekanymi i nieistotnie szczegółowym opisami.

Bardzo chciałbym dać temu wyższą ocenę, bo wyszło to przecież z pióra jednego z największych pisarzy w naszej historii, ale niestety ze względu na te przywary zmuszony jestem wystawić kolejną 7-kę do kolekcji.

| 2019-03-01

Bardzo dobra książka, dzięki niej możemy się oderwać od współczesnych korporacji, miejsc pracy, szkoły, nudzenia się przy internecie i poczytać księgę napisaną przez Geniusza Adama Mickiewicza.

Grzegorz | 2019-03-31
Przeczytana: 30 marca 2018

Przeczytana w liceum, niezbyt mi się podobała, może dlatego, że musiałem ją przeczytać.

angie5 | 2019-04-19
Na półkach: Przed 2017, Przeczytane