Naturalne antybiotyki

Wydawnictwo: Muza
Pflanzliche Antibiotika
zioła, medycyna naturalna
Paulina

Szukasz alternatywy dla antybiotyków konwencjonalnych, które coraz częściej są powodem lekooporności drobnoustrojów i przyczyną zniszczenia flory jelitowej? Sięgnij na półkę z przyprawami, po rośliny zawierające substancje o działaniu antybiotycznym, aby zapobiegać chorobom, a nierzadko także je leczyć. Zioła i przyprawy organizm zazwyczaj toleruje bardzo dobrze, zawarte w nich substancje witalne wzmacniają układ odpornościowy. Terapeutka medycyny naturalnej Claudia Ritter wyjaśnia, przy jakich chorobach i dolegliwościach zastosowanie antybiotyków naturalnych ma sens (zapalenie oskrzeli, biegunka, infekcje grypopodobne, grypa, zakażenie dróg moczowych, uporczywy kaszel, zapalenie migdałków, ucha środkowego, jamy ustnej i gardła oraz zatok) i jak one działają. Podaje sprawdzone informacje o możliwościach i granicach samoleczenia. Liczne przepisy – od naparów po okłady i smakołyki – mogą się przyczynić do szybszego zdrowienia i poprawy samopoczucia. Całość uzupełniają portrety czterdziestu pięciu najważniejszych ziół oraz przypraw o działaniu antybiotycznym.

źródło opisu: https://muza.com.pl/

źródło okładki: https://muza.com.pl/

nadzieja1925 | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Już sama okładka naprowadza nas na niezwykłość tej książki. W końcu po co kupować leki na kaszel, gdy można kupić tymianek za 2zł i robić sobie napary przez kilkanaście dni. Czosnek i cebula też nie takie straszne! Lepiej zawczasu zadbać o siebie, lecz gdy pojawiają się lekkie objawy choroby, zamiast w pierwszej kolejności faszerować się lekami, można dać szansę roślinnym zamiennikom.

Bardzo podoba mi się estetyka, zarówno jak i podział książki. Wszystko zaczyna się od prostego wyjaśnienia dla laików o tym, co to są bakterie czy wirusy. Następnie przechodzimy przez najpopoularniejsze choroby i triki, jak się ich w bezpieczny i łatwy sposób pozbyć. Na samym końcu czekają na nas przyprawy i zioła z opisem każdego. Mówiłam, że jest prosto i przyjemnie! Aktualnie naprawdę badam te herbatki z tymianku, zobaczymy, co z tego wyjdzie. A jeśli chodzi o inne choroby i lekarstwa na nie – obiecuję, że jak będę chora, to skorzystam z książkowych porad.

Wera2604 | 2018-10-14
Przeczytana: 10 października 2018

jak prawidłowo chronić i dbać o zdrowie systemem i leczeniem naturalnym.

pindolol | 2018-12-17
Na półkach: Mam, Przeczytane