Radości z kobiecości

Gleden med skjeden
kobieta, ciało, kobiecość
popularnonaukowa
RudeCzytanie

„Książka odważna, mówiąca z typowo skandynawską prostotą i otwartością o zdrowiu seksualnym, problemach ginekologicznych i poruszająca w sposób niespotkany w naszej kulturze problemy kobiecości. Gorąco polecam wszystkim kobietom, a także ich partnerom”.
prof. dr hab. n. med. Anita Olejek

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2686/popularnonaukowe.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2686/popularnonaukowe.html

Zslaboscidoksiazek | 2019-05-08

Fajna i przyjemna, ale raczej jako poradnik dla młodych kobiet.

Angelika | 2019-04-08
Przeczytana: 31 marca 2019

Książka naprawdę wartościowa. W bardzo jasny i zrozumiały sposób autorki podjęły się tematu kobiecości, seksualności, antykoncepcji, chorób itp. Wszystko poparte badaniami, nie wyssane z palca. Myślę, że każda kobieta powinna tę książkę przeczytać albo w celu uzupełnienia wiedzy albo jej zdobycia. Ciężko znaleźć coś dobrego na tak ważne tematy bez zbędnego oceniania. Tym autorkom udało się to w sposób rewelacyjny,także należą się brawa! :) Plusem jest też ich fachowa wiedza oraz momentami humorystyczne podejście ;)
Polecam, polecam

Hanna | 2019-02-05

No cóż, nie wiem jak autorki, ale cytologii ze znieczuleniem nigdy nie miałam. Książka raczej dla młodych dziewczyn, do mojego życia nic nowego nie wniosła.

Joanna | 2018-11-14
Na półkach: Przeczytane, Seksualność

Książka obowiązkowa dla każdej młodej dziewczyny, jak i dorosłych kobiet. Autorki w prosty i dowcipny sposób przedstawiają funkcjonowanie kobiecych ciał. Ten „przewodnik” oprowadza po wszystkich częściach kobiecego organizmu, budowie i funkcjonowaniu poszczególnych jego częściach, tłumaczy procesy w nim zachodzące. Zachęca, by kobiety nie bały się poznawać swoje ciało, były dla niego życzliwe i przyjaźnie nastawione. Dużo miejsca poświęcono chorobom i antykoncepcji – dziewczyny szczegółowo opisują sposoby zabezpieczania przed ciążą, przez co czytelniczki mogą wstępnie wybrać bezpieczną dla siebie metodę. Dużym plusem jest przedstawienie przez autorki skutków ubocznych stosowania danego środka antykoncepcyjnego, choć drażniło mnie podkreślanie, że jest małe prawdopodobieństwo pojawienia się niepożądanych działań danego środka. Moim zdaniem przed wybraniem antykoncepcji zawsze należy wykonać szczegółowe badania. Jeśli nieodpowiedzialny lekarz ich nie zaleci, poprosić o skierowanie. W...

krecik_czyta | 2018-10-09
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Radości z kobiecości trafiły do mnie na ubiegłorocznych Krakowskich Targach Książki. Interesuje mnie każda książka na temat kobiet, więc nie mogło zabraknąć w mojej biblioteczce pozycji z cipką na okładce. Teraz wiem, że to była najlepsza książkowa inwestycja w moim dotychczasowym życiu.

Gdy byłam jeszcze w trakcie czytania, rozmawiałam z pewną znajomą i wspomniałam jej o tej książce. Wiecie jaka była jej reakcja po usłyszeniu tytułu? „Będziesz się uczyła jak osiągać mega orgazmy…hahahaha”. Otóż nie! To nie jest książka tego typu. Jest to „(…) niezwykłe kompendium wiedzy dla kobiet (i nie tylko) w każdym wieku. Książka, która w lekki, zabawny, a przy tym wyczerpujący i bezpośredni sposób odpowiada na pytania, które często wstydzimy się zadać.” Chociaż istnienie żeńskich narządów płciowych to żadne nowe odkrycie, wciąż wiele jest rzeczy, których kobiety nie wiedzą o własnym ciele.

Co prawda jest to kompendium wiedzy, ale napisane w bardzo przystępny, a nawet zabawny sposób. Więc...

Natasza Pavlova | 2018-08-10
Na półkach: Przeczytane, #2018
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

"Przed badaniem cytologicznym podawane jest znieczulenie miejscowe"?? PAŁA!!

Nietoperz | 2018-07-14

Język, czasami dosadny, innym razem wywołujący ataki śmiechu. Obrazki w żartobliwy i prosty sposób uzupełniające merytorykę. Jak również jasny przekaz, że książka kierowana jest do wszystkich, bez względu na orientację psychoseksualną:)

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

echo | 2018-05-18

Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety, dziewczyny, dziewczynki. Lekko i z subtelnym humorem przedstawiona anatomia kobiecej ... no właśnie, a Wy kobiety, jak nazywacie swoje intymne strefy? ;)

kruszyna | 2018-04-06

Świetna, napisana z poczuciem humoru książka, z której można się wiele dowiedzieć.

Majka | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 31 marca 2018

Nie można odmówić książce wartości merytorycznej. Autorki faktycznie poruszają kwestie istotne, ważne, dotykające esencji kobiecości. Dobre kompendium wiedzy dotyczące tego, co kobieta powinna wiedzieć o sobie, swojej anatomii i funkcjonowaniu poszczególnych części swojego ciała. Część na pewno jest już doskonale znana, ale jednocześnie na pewno każda z nas znajdzie coś dla siebie, coś, o czym mimo wszystko nie wiedziała, nie zdawała sobie sprawy, itp.

Dla nas, Polek, niedogodnością mogą okazać się statystyki przytaczane - co oczywiste biorąc pod uwagę narodowość autorek - z Norwegii. Z dużym prawdopodobieństwem będą się one różnić na naszym podwórku. Ale nie samymi statystykami człowiek żyje ;)

To co mnie w książkę natomiast irytowało to bardzo widoczna i narzucająca się poprawność polityczna. W każdym możliwym punkcie autorki podkreślały, że absolutnie nie mają nic przeciwko homoseksualizmowi, bogatemu życiu seksualnemu, itp.
Myślę, że ciało kobiety funkcjonuje tak samo,...