Okładka książki Niemieckie miejsca zagłady w Polsce

papier
davinczi
8 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Barwnie ilustrowany album pokazujący historię sześciu najbardziej znanych obozów zagłady w Polsce istniejących w latach 1941-1945. Album zawiera fotografie archiwalne, jak i aktualne obrazujące obozy, lub to co na dzień dzisiejszy z nich pozostało. Jedno na pewno musi pozostać: "to pamięć o pomordowanych przez nazistowską machinę śmierci". W albumie znajduje się opis obozów w : Auschwitz, Bełżcu, Sobiborze, Treblince, Majdanku oraz Chełmnie.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Meehoow | 2011-10-10
Przeczytana: 11 października 2011

Bardzo ciekawa pozycja, przybliżająca wszystkie obozy zagłady (również takie, które pierwotnie zakładano jako obozy koncentracyjne), utworzone na ziemiach polskich (tj. poza Sztutowem, znajdującym się przed wojną w autonomii Wolne Miasto Gdańsk oraz Rogoźnicą, leżącą wówczas w granicach Rzeszy). Na mini-album składają się zdjęcia, zarówno historyczne, jak i współczesne oraz krótkie opisy zawierające m.in. informacje o datach funkcjonowania obozów, transportach, sposobach eksterminacji czy obecnym zagospodarowaniu muzealnym. Polecam i jako wprowadzenie do tematu i jako dopełnienie szerokiej gamy literackich wspomnień więźniarskich.

Kluska_Ludożerka | 2014-03-21

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica