Niemieckie miejsca zagłady w Polsce

papier
davinczi
8 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Barwnie ilustrowany album pokazujący historię sześciu najbardziej znanych obozów zagłady w Polsce istniejących w latach 1941-1945. Album zawiera fotografie archiwalne, jak i aktualne obrazujące obozy, lub to co na dzień dzisiejszy z nich pozostało. Jedno na pewno musi pozostać: "to pamięć o pomordowanych przez nazistowską machinę śmierci". W albumie znajduje się opis obozów w : Auschwitz, Bełżcu, Sobiborze, Treblince, Majdanku oraz Chełmnie.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Meehoow | 2011-10-10
Przeczytana: 11 października 2011

Bardzo ciekawa pozycja, przybliżająca wszystkie obozy zagłady (również takie, które pierwotnie zakładano jako obozy koncentracyjne), utworzone na ziemiach polskich (tj. poza Sztutowem, znajdującym się przed wojną w autonomii Wolne Miasto Gdańsk oraz Rogoźnicą, leżącą wówczas w granicach Rzeszy). Na mini-album składają się zdjęcia, zarówno historyczne, jak i współczesne oraz krótkie opisy zawierające m.in. informacje o datach funkcjonowania obozów, transportach, sposobach eksterminacji czy obecnym zagospodarowaniu muzealnym. Polecam i jako wprowadzenie do tematu i jako dopełnienie szerokiej gamy literackich wspomnień więźniarskich.

Kluska_Ludożerka | 2014-03-21

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica