ERASED Miasto, z którego zniknąłem 1

Cykl: ERASED Miasto, z którego zniknąłem (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Boku Dake ga Inai Machi
9788380012080
komiksy
Dejikos

29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.

źródło opisu: Studio JG, 2017

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Fantasy-Bestiarium | 2017-11-15

„ERASED Miasto, z którego zniknąłem. Tom 1” jest mangą autorstwa Kei Sanbe, która wciągnęła mnie w swój świat już od pierwszej strony. Główny bohater, Satoru Fujinuma potrafi zaciekawić swoimi losami i sprawić, że wręcz nie można się oderwać od lektury. Autor spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce czytelników pozycję ciekawą i dopracowaną, którą czyta się z dużymi emocjami. Niespodziewanie, w tragicznych okolicznościach nasz główny bohater traci matkę, co wywołuje lawinę tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń.

Satoru Fujinuma jest dwudziestodziewięcioletnim mężczyzną, który posiada niecodzienną i osobliwą umiejętność, potrafi cofać się w czasie. Pewnego dnia jego matka zostaje zamordowana, a on chcąc wymusić cofnięcie się w czasie, przenosi się osiemnaście lat w przeszłość. Ogniwa łańcucha zdarzeń zaczynają się zmieniać, sprawiając, że Satoru stanie przed ogromnie trudnym wyzwaniem, jeżeli chce zapobiec mającej rozegrać się tragedii. Jednak sprawa się komplikuje, gdy mężczyzna...

USAGI | 2018-11-14

Po dwóch tomach historia z jednej strony nudnawa ale jednak trochę ciekawa. Acz nie na tyle żeby czekać na kolejny tom. Może później się rozkręca ;)

paula_q | 2018-11-15
Przeczytana: 08 listopada 2018