Dziennik cwaniaczka. Ryzyk-fizyk

Tłumaczenie: Joanna Wajs
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 11)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Diary of a Wimpy Kid: Double Down
Joanna Wajs
Ag2S

Greg wie, czemu znowu wszystko poszło nie tak. Oczywiście przez mamę. Kiedy go nastraszyła, że mózg jest czymś w rodzaju mięśnia, który bez treningu robi się sflaczały i gąbczasty, postanowił zrobić coś naprawdę TWÓRCZEGO. Okej, okej, gra na waltorni w szkolnej orkiestrze była tak jakby przypadkiem (a także porażką), ale plan nakręcenia niskobudżetowego horroru z Rowleyem we wszystkich rolach głównych po prostu musiał się powieść! Zwłaszcza scena walki między burmistrzem a stupięćdziesięciometrowym Królem Dżdżownic zapowiadała się megafajnie. Tak, to był genialny pomysł. To znaczy byłby. Gdyby nie wmieszały się gęsi.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Wkp | 2017-03-23
Na półkach: Przedpremierowo

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

CWANIACZEK SHOW

Cwaniaczek nie zwalnia tempa. To już wprawdzie jedenasty tom cyklu, jednak książki o przygodach psotnego Grega, w głowie którego wciąż rodzą się kolejne szalone pomysły, nie tracą tego, co w nich najlepsze. „Ryzyk-fizyk” to znakomity na to dowód: pełen humor, akcji i przygód, wciąga od pierwszych stron i nie przestaje urzekać do samego końca, skutecznie poprawiając nawet najgorszy humor.

Co tym razem czeka na Grega? I co on sam znów wymyśli? Zacznijmy od tego, że chłopiec wyobraża sobie, iż jego życie nie jest prawdą, a telewizyjnym show, dlatego stara się dostosować swoje zachowanie i „wypadki” do gustu widzów. A co gdyby rodzice nie byli rodzicami tylko robotami? W końcu po co mają aż tyle baterii w domu (pytanie tylko gdzie się je wkłada?)… Z taką wyobraźnią nie trudno ulec jej wpływowi i wpakować się w kłopoty, szczególnie kiedy w kalendarzu zbliża się pora Halloween. Greg wciąga się więc w czytanie książek popularnego, acz tajemniczego S. Tracha z serii...

AnnaSikorska | 2017-04-11

Halloween jest jednym z atrakcyjniejszych świąt dla dzieci. Mogą przebierać się, stroić dom, zdobywać słodycze, urządzać imprezy, biegać nocą po ulicach. Z tych powodów - mimo wkroczenia w codzienne życie młodzieży technologii – święto to ma się ciągle bardzo dobrze, a dzieci i dorośli wykorzystują postęp, czy nawet proste osiągnięcia techniki jako element wzmacniający efekt strasznych ozdób. Jednym z takich „cudów” nowoczesności w domu Grega jest rycząca wiedźma, która ukazała się na tyle upiorna, że trzeba było ją zamknąć w pudla w piwnicy, aby już nikogo nie straszyła. Jednak i to na niewiele się zdało. Wystarczy mały wstrząs lub głośniejsze zachowanie domowników, a halloweenowa ozdoba wydaje z siebie upiorne odgłosy. Czasami uruchamiała się w nocy budząc domowników i strasząc ich. Rodzice Grega należą do tych, którym szkoda wyrzucić sprawne sprzęty tylko dlatego, że są upiorne, więc cała rodzina jest skazana na piekielne chichoty o każdej porze.
Jakby tego było mało główny...

Książkomaniacy | 2017-04-09
Na półkach: Recenzenckie
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Mama Grega dalej niestrudzenie próbuje zaszczepić w synu nowe pasje. Twierdzi, że nie da się tego zrobić przed komputerem, więc Greg musi radzić sobie inaczej. Na co tym razem wpadnie Greg? Greg, gdy był mały widział film o mężczyźnie, którego całe życie nagrywane było ukrytą kamerą i pokazywane w telewizji. Doszedł do wniosku, że to samo mogło przytrafić się jemu. Czasem myśląc, że jego życie wydaje się zbyt nudne robi coś zwariowanego, by rozbawić ludzi przed telewizorami. Próbując przeróżnych usatysfakcjonować mamę próbuje niemal wszystkiego - nawet gry na dziwnym instrumencie! Jednak to pomysł na nakręcenie horroru z przyjacielem Rowleyem jest czymś, co według chłopca powinno załatwić sprawę raz na zawsze i przynieść mu ogromną sławę. W końcu zamiar stworzenia sceny między burmistrzem a stupięćdziesięciometrowym Królem Dżdżownic jest rewelacyjny i zapowiada się potwornie fajnie! To genialny pomysł na horror wszech czasów. To byłby genialny...

Marta Zagrajek | 2017-04-02
Na półkach: Zrecenzowane

Seria „Dziennik cwaniaczka” narodziła się w głowie Jeffa Kinneya już w 1998 roku! Dopiero po sześciu latach zaczęła się ukazywać w formie internetowej na stronie Funbrain.com. Dziś jest na tyle sławna, że ma ponad 180 milionów kopii na całym świecie. Już trzy filmy zostały nakręcone na podstawie jego książek, a czwarty będzie miał swoją ekranizację w maju tego roku.

Odsetek zabawnych i jednocześnie edukacyjnych książek dla dzieci jest naprawdę ostatnimi czasy dość wysoki. I absolutnie nie jest tak, że każda jest taka sama i nudzą się po pierwszym egzemplarzu. Niemniej jednak piętra w wyjątkowym domku na drzewie Andy'ego Griffithsa polecam bardziej dla dzieci, które lubią dać się ponieść wyobraźni i uwielbiają niestworzone historie. Świat Andy'ego i Terry'ego to zdecydowanie więcej fantastyki ich umysłów niż standardowej rzeczywistości.

Natomiast Cwaniaczek może i wymyśla najdziwniejsze koncepty, ale one mają w pełni miejsce w życiu codziennym i takie też mają konsekwencje. Zatem...

małgorzata | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

Nie mam pojęcia kiedy to minęło ale trzymam w rękach już jedenasty tom przygód Grega i jego nietuzinkowej rodziny. Książka w formie dziennika prowadzonego przez jakże niesfornego chłopca, fantastycznie ilustrowana, pełni w moim domu ważną rolę. To dzięki niej, a właściwie tomowi „Rodrick rządzi” zawdzięczam to, że mój syn, zdecydowany przeciwnik czytania całkowicie poddał się i dosłownie pochłonął książkę w przeciągu dwóch dni. Mało tego, z powodu nieustającego chichotu jaki z siebie wydobywał, tak skutecznie zainteresował lekturą całą rodzinę, że gdy zostaje wydany nowy tom, każdy walczy o pierwszeństwo czytania.
W tej części Greg jak zwykle ma problemy ze swoją rodziną a już przede wszystkim mamą. „Rodzice ciągle powtarzają, że świat nie kręci się wokół mnie, ale ja czasem nie jestem tego taki pewien”. Wszystko przez to, że chłopiec czuje się bezustannie obserwowany i zastanawia się czy nie jest bohaterem jakiegoś telewizyjnego show. Mało tego, rozmyśla, czy czasem wszyscy...

Iwona_C_ | 2017-04-09

Niedawno miałam okazję czytać z synkiem bardzo podobną w formie książkę z serii o 52 piętrowym domku na drzewie i o ile tamta książka była fajna do czytania razem z dzieckiem, które jeszcze nie umie samodzielnie dobrze czytać, gdyż bardzo dużo „działo się” również na ilustracjach, tak już tę książkę raczej bym poleciła dla dzieci, które czytają dość sprawnie, gdyż ilustracje są dość minimalistyczne w formie, ale równie ważne dla dobrego zrozumienia treści, co jest możliwe przy samodzielnym czytaniu tej publikacji.

CzytanieJestSpoko | 2017-09-07
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 07 września 2017

Jest to już jedenasty(!) tom mojego ulubionego cyklu książek ilustrowanych dla młodszych czytelników. Co ciekawe wierni fani doszukają się tu wielu elementów znanych już z poprzednich części, w tym nawet z pierwszej(!).
Wiedziałem już, że książki z tego cyklu czyta się zdecydowanie za szybko i mogę to śmiało potwierdzić. Książka przeczytana w jeden wieczór i duży kac... Oraz smutek, bo tom 12. ma zagraniczną premierę dopiero 09 września 2017 roku, więc na Polskie wydanie trzeba będzie za pewne znowu czekać aż do maja 2018 😢.
Trudno ocenić, wokół kręci się akcja ,,Ryzyka-Fizyka'', bo na przykład opisana na okładce akcja z kręceniem horroru z Rowley'em we wszystkich rolach jest ostatnią z opisanych w książce. Ogólnie mamy tu znaną już dużą dawkę krótkich epizodów z życia codziennego Grega, które dzieją się w szkole i poza nią.
Jak zwykle mamy tu mnóstwo świetnych i komicznych rysunków autora, które świetnie pasują do opisywanych aktualnie historii.
Ciężko napisać coś...

TosiaP | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Mama przeszkadza Gregowi w drodze do sławy. Bohater próbuje się z tego wymknąć, grając w orkiestrze i kręcąc film. Chłopak wstępuje do orkiestry, ponieważ MUSI być na imprezie Halloweenowej. Myśli, że kręcąc film stanie się tak jak chłopacy z uniwerku, na który chodzi jego mama. Czy uda mu się wymknąć ze spraw rodzinnych?

Marta_0875 | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Uwielbiamy cwaniaczka, bardzo dużo śmiechu i frady. ;) ale aktualnie czekamy na nowość znaku - NIE ZE MNĄ TAKIE TERE-FERE! bo wydaje się jeszcze śmiejszniejsza!

Olla | 2017-10-01
Na półkach: Posiadam

Super fajna i śmieszna książka. Szybko się czyta.