Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła

Wydawnictwo: CoJaNaTo
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Dominika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ervisha | 2019-01-20
Przeczytana: 15 stycznia 2019

12 bajek, których bohaterami są zwierzęta a tematem emocje, które towarzyszą człowiekowi każdego dnia takich jak gniew, smutek, nieśmiałość, płacz jak również wydarzenia, które te emocje tworzą (rozwód rodziców, choroba, starość)..... jest ich tutaj na prawdę sporo. One wszystkie pokazują jak ważne jest słuchanie innych, wzajemny szacunek, wsparcie, miłość, rozmowa... To, że swoich uczuć nie należy się wstydzić i warto o nich mówić a nawet trzeba.

Ksiazkowy_las | 2018-10-19
Przeczytana: 22 września 2018

Książka Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”
Autor Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska
Ilustracje Ewa Beniak-Haremska
Wydawnictwo @wydawnictwo_cojanato
Książka zawiera 12 bajek w których pojawiają się różne ważne tematy dotyczące emocji. Bohaterowie pokazują jak mówić o tym, co czujemy i w jaki sposób to sygnalizować.
Główna bohaterka, żyrafa Bibi, która pojawia się w większości historii, pełni rolę dorosłego.
Po każdym rozdziale w książce znajdziemy stronę poświęconą pytaniom i zadaniom do przerobienia z dzieckiem.
Pozwoli to bardziej przybliżyć aktualny problem, z którym się borykamy i znaleźć jasną odpowiedź.
Warto mieć taką pozycję w swojej biblioteczce. Polecam ją dla rodziców dzieci, już od 4 roku życia, a służyć będzie nawet do 9 roku życia❤️ Wiele ujętych w niej wątków pozwoli maluchom zrozumieć jakie uczucia ich dotykają i nauczy głośno o nich mówić.