Osobliwa księga niepoważnych supermocy

Okładka książki Osobliwa księga niepoważnych supermocy Theo Tsecouras
Okładka książki Osobliwa księga niepoważnych supermocy
Theo Tsecouras Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada literatura dziecięca
36 str. 36 min.
literatura dziecięca
The extraordinary book of silly superpowers
Wydawnictwo Adamada
2019-04-25
2019-04-25
36 min.
Ewa Borówka
supermoce superbohaterowie adamada

Okładka książki Święta dzieci z dachów Lina Bodén, Mårten Sandén
Święta dzieci ... Lina Bodén, Mårten ...
Okładka książki Tej nocy Miś chce być duży Charlotte Ramel, Ulf Stark
Tej nocy Miś c... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Wilczki Svenja Herrmann, Józef Wilkoń
Wilczki Svenja Herrmann, Jó...

Pod powłoczką żartów i absurdalnych supermocy, kryje się fenomenalny przekaz.
Prosty, niby oczywisty - ale nadal potrzebny i totalnie warty powtarzania dzieciom w różnych formach.

Przekaz, ukryty w podtytule, dociera do dzieci mimochodem. Bo na pierwszym planie jest zabawa i absurdalne zdolności.
Chłopiec, który zna imiona wszystkich wiewiórek. Dziewczynka, która potrafi latać tylko 10 cm nad ziemią. Albo ta, która czyta w myślach ananasom.
Przy takich supermocach skupiamy się na śmiechu i czytaniu kolejnych nietypowych umiejętności. A nie na analizowaniu, że dzieci różnią się liczbą kończyn, kolorem skóry, narodowością czy stopniem pełnosprawności. To przychodzi potem

A co do samej książki, to ma naklejki. Jeśli powyższe Was nie przekonało to niech przekonają Was naklejki. I piękne, duże, kolorowe ilustracje. I twarda oprawa (taka mile szorstka w dotyku).

To co, jaka jest Twoja supermoc? Pamiętaj, nie ważne jak dziwna jest - dowodzi jedynie że jesteś wyjątkowy!!!

Pod powłoczką żartów i absurdalnych supermocy, kryje się fenomenalny przekaz.

Chłopiec, który zna imiona wszystkich wiewiórek. Dziewczynka, która potrafi...

1964

Nie tylko superbohaterowie mogą pochwalić się supermocami. Masz je także ty! Wystarczy zainspirować się bohaterami tej książki i pójść ich śladami. Może też potrafisz hipnotyzować złote rybki, rozpoznawać wszystkie rzeczy kryjące się w ciemności, znasz wszystkie wiewiórki po imieniu... Albo, co ważne, umiesz coś, czego nie potrafią inni? Jestem pewna, że tak!

"Osobliwa księga niepoważnych supermocy", czyli różni znaczy fajni to książka, która uświadamia naszą wyjątkowość, oryginalność oraz wspaniałość. Wszyscy jesteśmy różni i to jest piękne - KAŻDY z nas może pochwalić się czymś niebywałym, nawet jeśli niektórym wydaje się, że nie wyróżniają się niczym. Wystarczy jedynie poszukać głębiej, posłuchać siebie samego i... działać.

Doceniam pomysł, ponieważ popieram wszelkie tytuły, które motywują i wspierają dzieci. Tutaj dodatkowym atutem jest dbałość o szczegóły wydania - duży format, miła w dotyku i zachęcająca okładka, inspirująca treść oraz oryginalne ilustracje. Niemniej reszta nie do końca wpasowuje się w mój gust, a i mój czterolatek nie jest zachwycony, ponieważ sposób przedstawienia treści przypomina bardziej komiks niż zwyczajną lekturę, przez co raczej spodoba się starszemu czytelnikowi. Niektóre umiejętności wydają się wymyślane nieco na siłę - na ich miejsce można byłoby wstawić coś bardziej odpowiedniego.

"Osobliwa...

To nie jest książka dla dorosłych, tylko dla dzieci. Ich opinię o tym, co czytamy, mierzę także ilością powtórzeń "a możesz przeczytać jeszcze raz?" I ta pozycja mieści się całkiem wysoko w tym rankingu.
Niektóre supermoce szalenie rozbawiają. Na przykład stronę o dziewczynce, która dokładnie wie, kiedy jest godzina 8:35, syn zna na pamięć. Ale już nie jestem pewna, czy przekonująca jest dziewczynka czytająca w myślach ananasów. Cóż - z mojej perspektywy moce są nierówne, niektóre nieco nierealne bądź dziwaczne. Niemniej może właśnie to podkreśla przesłanie książki - każdy jest inny, na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Brakuje mi też bardziej rozbudowanego tekstu, przekaz jest bardzo rysunkowy, ale - powtórzę się - dzieciom się podoba.
Idealna pozycja, gdy bardzo chcemy utrzymać zwyczaj wspólnego czytania, a mamy tylko kilka minut. Doceniam także pomysł - dla nas historyjki dały początek szukania w sobie wyjątkowych umiejętności.

• Dla szkrabów
  • Rok 2020
  • Dzieciowe
  • Bez oceny
  • Alonka do kupienia PRZEDSZKOLAK
  • Samodzielne
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Osobliwa księga niepoważnych supermocy