W cieniu prawa

2016-06-15
literatura polska

Mróz w stylu retro

2029 ocen

czytalam lepsze tego autora - nie powala, choc trzeba przyznac ze jest ciekawa, ale bardziej mnie pochlonely inne utwory Mroza

Naiwna banalna męcząca przepraszam ale Nie

Naiwna banalna męcząca przepraszam ale Nie

Zaskoczenie, zdziwienie i podziw w jednym. To że uwielbiam Mroza to jedno, ale sposób w jaki piszę swoje książki jest godny podziwu. Rozumiem kiedy piszę w dziedzinie prawa, ale reszta jest dla mnie zawsze zaskakująca. Jaką trzeba mieć wiedzę, jaką fantazje i jaką umiejętność dostosowania, to tylko sam autor wie. Książka opowiada o początkach lat 20. Styl pisania jakże na ówczesny czas przystało, tło historyczne zachowane. Podziwiam i wielbię z każdą książką coraz bardziej.

Jak zawsze polecam. Fajna książka ukazująca świetny wątek, który czyta się z lekkością.

Cóż napisać o tej książce .. nie jest to jakieś książkowe arcydzieło, ale jest warta uwagi. Taka saga rodzinna z morderstwem w tle. Rodzinne tajemnice, zabójstwo, intrygi, procesy sądowe... Spodobała mi się. Wielowątkowa fabuła, potrafi wyciągnąć.
Z mojej strony polecam, warto jej poświęcić czas. Jedyne czego żałuję, że dopiero ją przeczytałam.
Książka miała mieć kontynuacje jednak w ostatniej chwili pan Mróz zrobił z niej jednorazową historię. Szkoda. Z chęcią przeczytała bym dalsze losy bohaterów.

Książka miała mieć...

Stabilnie.

Stabilnie.

Moim zdaniem jedna z lepszych książek autora. Przenosi nas na początek XX wieku. Wartka akcja, ciekawa intryga. Słuchałam audiobooka i jedyne co mi przeszkadzało to głos lektora pana Gosztyły, który niezmiennie przenosił mnie do Chyłki i nie mogłam wczuć się całkowicie w klimat książki jakże odmiennej.

I kolejna książka Remigiusza Mroza, która z jakiegoś powodu dopiero teraz została przeczytana przeze mnie. A szkoda że nie wcześniej, bo naprawdę zajebista powieść. Szkoda, że nie powstała z tego saga, jak to było w pierwotnym założeniu.

Nie za bardzo wiem, co mogę powiedzieć o tej książce, bo mam bardzo mieszane uczucia co do niej. Czasami czytało się ją bardzo szybko, innym razem bardzo się dłużyła. Nie jest to lekka książka do przeczytania w jeden dzień, ale nie jest też jakaś bardzo trudna. Po prostu przeciętna.
PS: Bardzo mi szkoda Marka-Olivera, wydawał się być ok.

PS: Bardzo mi szkoda Marka-Olivera, wydawał się być ok.

Książka, którą się połyka, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo fajne było zastosowanie krótkich, zrozumiałych zwrotów w języku niemieckim, pomogło to wczuć się w atmosferę dworku. Styl wypowiedzi bohaterów również nawiązywał do początku XX wieku. Brakuje jednak jakiegoś podsumowania, co się stało z niektórymi bohaterami po zakończeniu akcji, choć książki Mroza mają to do siebie, że ciąg dalszy należy dopowiedzieć sobie samemu.

Zakończenie ciekawe nawet trochę zaskakujące ale nie wiem czy warto czekać pięćset stron aby dać się zaskoczyć na koniec??

• Remigiusz Mróz
  • 2016