Gniazdo szerszeni

Tłumaczenie: Ewa Gorządek
Cykl: Andy Brazil (tom 1) | Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Hornet's Nest

Judy Hammer jest szefową policji w Charlotte, rozwijającym się centrum bankowo-przemysłowym Karolinie Północnej. Nie wszyscy akceptują fakt, że kobieta zajmuje stanowisko tradycyjnie przeznaczone mężczyznom... Judy musi się zmagać nie tylko z przestępcami, lecz również z uległymi wobec lokalnych notabli władzami miasta, napastliwą prasą i nielojalnymi przeciwnikami. Pojawiają się także kłopoty rodzinne. Ale wszystkie problemy muszą odejść na dalszy plan, gdy nieuchwytny psychopata zaczyna mordować przyjeżdżających do miasta biznesmenów.

crouschynca | 2017-12-21

Gwoli ścisłości, nie uważam „Gniazda szerszeni” za totalną porażkę. Patricia Cornwell niejednokrotnie bywa celna w swoich spostrzeżeniach, pisząc przykładowo o tym, że ważni ludzie oraz ich rodziny mogą liczyć w szpitalu na szybszą i lepszą obsługę niż szarzy obywatele. Niemniej całościowo książka nie zachwyca, jawiąc się jako niezbyt pasjonujący zbiór różnorakich wątków. Akcja płynie raczej anemicznym tempem, a wśród bohaterów brak szczególnie sympatycznych postaci. Reasumując, nie jest to powieść, którą przeczytałabym kiedyś ponownie albo polecała znajomym.

Powyższa opinia jest fragmentem recenzji, opublikowanej w całości pod tym adresem:

Meszuge | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Gniazdo szerszeni jest to symbol, znak malowany na samochodach i umieszczany na mundurach policji w miasteczku Charlotte, rozwijającego się dynamicznie centrum bankowo-przemysłowego w Karolinie Północnej. Zdaje się, że nie wykonano go zbyt realistycznie, bo część z noszących go funkcjonariuszy nie wie dokładnie, co on oznacza i jakie jest jego pochodzenie.

W Charlotte ktoś, nazywany przez dziennikarzy „Czarną Wdową”, morduje strzałami w głowę przyjezdnych biznesmenów oraz maluje im na genitaliach sugestywne obrazki. W poszukiwania mordercy zaangażowana jest komendantka lokalnej policji, Judy Hammer i jej dwie żrące się ze sobą zastępczynie, ale szczególnie 42-letnia Virginia West oraz początkujący, młody, ponoć niezwykle przystojny dziennikarz, jednocześnie policjant-wolontariusz, Andy Brazil.

Jednak kryminalny wątek obejmuje może z połowę tej powieści (zdecydowanie zbyt długiej), bo jest w niej jeszcze kilka innych, o charakterze społeczno-obyczajowo-psychologicznym. A to matka...

Edyta Zawiła | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Patricii Cornwell oraz jej głównymi bohaterami zastępczynią komendantki Wirginią West i dziennikarzem - wolontariuszem Andy Brazilem, duet staje do walki z psychopatą, który zabija biznesmenów w miasteczku.Chętnie sięgnę po kolejne dwie części z w/w bohaterami.

Izka | 2018-04-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Szybka akcja, ciekawie napisana. Wspaniała na weekend z kryminałem:)

Marysia | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

zaskakujące zderzenie świata policjantów i świata dziennikarzy. Czy potrafia ze sobą współpracować dla dobra spoleczeństwa?
Wątki, poboczne, dygresje, doskonałą charakterystyka postaci a w tle morderstwo.
wciągająca powieść, kryminalna zagadka, polecam

alcia87 | 2014-05-03
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Mogę z czystym sumieniem polecić ja każdej, żadnej sensacji kobiecie. Tak, kobiecie, bo pomimo męskiej postaci dziennikarza i tak uważam go za lekko zniewieściałego, pomimo słusznej postury i opisanej urody. Całkiem fajna lektura na majowe, mokre popołudnia.

paskowana | 2017-11-22
Librettino | 2017-10-18