Gniazdo szerszeni

Patricia Cornwell Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Andy Brazil (tom 1) Seria: Diament kryminał, sensacja, thriller
Hornet's Nest
Andy Brazil (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Gorządek
Diament

cykl znacznie gorszy niż książki z Kay Scarpettą. Czytałam z poczucia obowiązku skoro zaczęłam.

Szybka akcja, ciekawie napisana. Wspaniała na weekend z kryminałem:)

Gwoli ścisłości, nie uważam „Gniazda szerszeni” za totalną porażkę. Patricia Cornwell niejednokrotnie bywa celna w swoich spostrzeżeniach, pisząc przykładowo o tym, że ważni ludzie oraz ich rodziny mogą liczyć w szpitalu na szybszą i lepszą obsługę niż szarzy obywatele. Niemniej całościowo książka nie zachwyca, jawiąc się jako niezbyt pasjonujący zbiór różnorakich wątków....

Gniazdo szerszeni jest to symbol, znak malowany na samochodach i umieszczany na mundurach policji w miasteczku Charlotte, rozwijającego się dynamicznie centrum bankowo-przemysłowego w Karolinie Północnej. Zdaje się, że nie wykonano go zbyt realistycznie, bo część z noszących go funkcjonariuszy nie wie dokładnie, co on oznacza i jakie jest jego pochodzenie.

W Charlotte...

zaskakujące zderzenie świata policjantów i świata dziennikarzy. Czy potrafia ze sobą współpracować dla dobra spoleczeństwa?
Wątki, poboczne, dygresje, doskonałą charakterystyka postaci a w tle morderstwo.
wciągająca powieść, kryminalna zagadka, polecam

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Patricii Cornwell oraz jej głównymi bohaterami zastępczynią komendantki Wirginią West i dziennikarzem - wolontariuszem Andy Brazilem, duet staje do walki z psychopatą, który zabija biznesmenów w miasteczku.Chętnie sięgnę po kolejne dwie części z w/w bohaterami.

Mogę z czystym sumieniem polecić ja każdej, żadnej sensacji kobiecie. Tak, kobiecie, bo pomimo męskiej postaci dziennikarza i tak uważam go za lekko zniewieściałego, pomimo słusznej postury i opisanej urody. Całkiem fajna lektura na majowe, mokre popołudnia.

Dyskusje

• Patricia Cornwell
  • Kryminały
  • Poszukuję
  • Domowa biblioteczka
  • Chcę kupić
  • 2010

Dodaj cytat z książki Gniazdo szerszeni