Okładka książki Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady Maria Czubaszek
Maria Czubaszek Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2015-01-01
2015-01-01
9788377001974

Okładka książki Nie tak łatwo być Czesławem Czesław Mozil, Jarek Szubrycht
Nie tak łatwo ... Czesław Mozil, Jare...
Okładka książki Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Boks na Ptaku,... Artur Andrus, Maria...
Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Stuhrmówka, cz... Beata Nowicka, Maci...
Okładka książki Pod prąd Robert Biedroń, Magdalena Łyczko
Pod prąd Robert Biedroń, Mag...

“Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady” to z pewnością nie jest poradnik czy antyporadnik. Nie jest to także biografia. To raczej zbiór luźnych refleksji i anegdot, okraszonych błyskotliwymi obserwacjami. Co prawda, nie każdemu przypadnie do gustu cięty język autorki czy wypowiadane przez nią opinię bądź poglądu. Jednego jednak nie da się podważyć, tego, że była inteligentną i błyskotliwą osobą, która umiała mówić i rozbawiać słuchacza. Nietuzinkowa osoba, która żyła jak chciała i nie przejmowała się tym co inni powiedzą. Taką właśnie ukazuje ją ta książka.

Recenzja: https://kotkawaiksiazki.pl/dzien-dobry-jestem-z-kobry-czyli-jak-stracic-przyjaciol-w-pol-minuty-i-inne-antyporady-maria-czubaszek-recenzja/

Uwielbiałam panią Marię!

Uwielbiałam panią Marię!

Przeczytałam z dużym zaciekawieniem, fascynujący obraz środowiska dziennikarzy, radiowców z PRLu. Dla mnie jest to książka bardziej smutna niż zabawna. Przedstawia obraz kobiety kontrowersyjnej i bardzo cierpiącej, zaburzonej.

Książka, którą mam zawsze przy sobie. Pani Maria jest szczera do bólu w swoich wywodach i to lubię.

W zasadzie trudno zakwalifikować tą książkę jako biograficzną. Jest to zestaw pytań i szerokich odpowiedzi na nie. A że odpowiedzi udziela osoba o ciętym humorze to całość ma bardzo przyjemny charakter i dobrze się czyta, choć czasami się powtarza. A że charakter wypowiedzi został zachowany to czasem wręcz się słyszy się przekorny głos p. Czubaszek.

Nie lubię autobiografii ani książek z pierwszoosobową narracją. W tym temacie nic się nie zmieniło.
Lektura jednak całkiem ok. Nie do końca dla mnie, ale ok.

Lektura jednak całkiem ok. Nie do końca dla mnie, ale ok.

Taki styl i ten typ poczucia humoru trzeba lubić. Ja lubię. Bezkompromisowość, inteligencja i dystans do siebie. Antyporadnik, który ja szanuję. Zabrakło mi tylko uroku i dynamiki żywego słowa.

Bardzo przyjemnie sie czyta :)

Bardzo przyjemnie sie czyta :)

W książce można znaleźć wiele zabawnych historii z życia Marii Czubaszek. Charakterystycznego dla niej specyficznego poczucia humoru, błyskotliwych wypowiedzi, a także poglądów, jakie prezentowała. Nie ze wszystkimi się zgadzam, ale czytało się to bardzo przyjemnie. Niesamowity jest dystans jaki miało w stosunku do siebie samej.
Fajna wakacyjna pozycja.

Fajna wakacyjna pozycja.

Pani Maria była jedyna w swoim rodzaju. Nie twierdze, ze zgadzam się z jej poglądami i ze jest moją idolką, ale czytanie tych felietoników to bardzo miło spędzony czas. Podziwiam ją za to, ze była tak bardzo autentyczna i nie bała się głośno mówić tego, co myślała.

• Biografie

Maria Czubaszek Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady Zobacz więcej