Szkoła tańca. Praktyczny kurs tańca towarzyskiego + CD

Wydawnictwo: Publicat
832451063X
hobby

Książka jest praktycznym i przyjaznym podręcznikiem do nauki najbardziej znanych tańców. Zaprezentowano je w sekwencjach fotograficznych krok po kroku przedstawiających poszczególne figury. W książce znajdziecie prezent płytę CD ze standardami tanecznymi, co ułatwi naukę.

książek: 1919
Olga | 2016-05-21
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 maja 2016

Zawsze chciałam umieć tańczyć, więc ucieszyłam się, kiedy dostałam tę książkę. Nie jestem fanką Kasi, ale "Taniec z Gwiazdami" chętnie oglądałam.

Nie mogę uwierzyć, że przeczytanie zajęło mi jakieś... 6 lat?
Zabierałam się kilkukrotnie, ale cierpliwości mi zabrakło i zawsze kończyło się na pierwszym tańcu (salsa) i odsłuchaniu sobie muzyki z płyty. Odczytywanie tych wszystkich schematów było dla mnie zbyt nużące.
W końcu jakiś czas temu zapisałam się na kurs i dopiero teraz wiem, do czego ta książka może się przydać - właśnie do powtórki, kiedy już coś się wie, ale chwilowo się zapomniało jakiegoś kroku. Dla osób, które w ogóle nie mają pojęcia, raczej nie polecam.
Moim zdaniem o wiele łatwiej jest ćwiczyć sobie z filmami "Taniec krok po kroku" autorstwa tej samej pary (zwłaszcza że poniewierają się na chomikuj ;) ).

Zaletą jest solidna, twarda oprawa. Zdjęcia w środku niezbyt mi się podobają (średnio ładne stroje pary i fryzura Kasi - to jeszcze przejdzie, może ktoś ma inny...

Kryanka | 2015-07-15
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Dostałam w prezencie od fanki serialu "M jak Miłość". Album przedstawia tylko podstawowe kroki kilku tańców towarzyskich, poziom niżej od kursu tańca, który miałam w zamierzchłej podstawówce. Normalnie zmieściłby się na jednej kartce, ale większość tej książki to ogromne kolorowe zdjęcia autorów w różnych kreacjach.

ajatakanieuczesana | 2015-08-11

Książka jak każdy inny poradnik.
Nic specjalnego w niej nie ma.
Znajdziemy wprowadzenie i parę stanowczo za długich słów o Marcinie Hakielu i Kasi Cichopek i miliony zdjęć pary. Później opisy i ilustracje, z których wyciągnie coś ktoś kto jakiekolwiek pojęcie o tańcu ma.
Dla totalnych żółtodziobów kompletnie się nie nadaje.

Redbulka | 2012-07-14
Przeczytana: 2009 rok

Książka jest przydatna gdy zaczynamy naszą przygodę z tańcem. Duża ilość obrazków z opisami pozwala nam swobodnie wkroczyć w tajniki tańca.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-01
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane