Czym jest leworęczność i jak z nią żyć

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
hobby

Leworęczność w teorii (biologia, fizjologia, psychologia) i w praktyce. Czy fakt, że leworęczni byli np. Goethe, Einstein oraz Gandhi, potwierdza, że wszyscy mają większy kreatywny potencjał niż praworęcznia Autor przedstawia fakty, przesądy i mity narosłe wokół cechy, charakterystycznej dla prawie 50 procent populacji. Wiele rad i wskazówek, ułatwiających życie leworęcznym. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

silverraven | 2010-10-20
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Autor opisuje przeszkody na jakie napotyka osoba leworęczna funkcjonująca w świecie stworzonym dla praworęcznych.
Ponadto wymienia cechy charakteru, sposób komunikowania się z otoczeniem i sposób myślenia osoby leworęcznej, a także osób, które zostały "przeorientowane" na posługiwanie się prawą ręką.
To dość interesujące zagadnienie, umożliwiające zrozumienie niektórych zachowań - zdaniem autora specyficznych dla osób leworęcznych.

knihomolka | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Bardzo dobra książka, która pomoże lepiej zrozumieć leworęcznych i łatwiej z nimi żyć. Dla leworęcznych, praworęcznych i dla tych pośrodku (przeważnie przestawionych).

Marta Lobka | 2012-09-28

Jestem osobą leworęczną i naprawdę uświadamia mi pewne moje zasady funkcjonowania w życiu, jako prawidłowe - prawdopodobnie dlatego, że jestem leworęczna. Pozwala mi łatwiej przyjąć rzeczywistość :). Polecam rodzicom dzieci leworęcznych przede wszystkim. Zachęcam innych, ciekawych, do przeczytania :)

Wally | 2015-07-16

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ sama jestem leworęczna. Myślałam, że dowiem się rzeczy nowych i wiarygodnych, natomiast nie było tak. W tej lekturze świat leworęcznych pokazany jest jako jedna wielka trudność, jakbyśmy byli pokrzywdzeni samym faktem, że więcej jest ludzi praworęcznych. Nie podobało mi się też, że autor wykonał tabelki gdzie przypisywał poszczególne cechy charakteru do lewo czy praworęczności. Bzdura, bo to dziwne, że miałam czasem i tę i tę cechę, mimo że powinnam mieć jedną, tę "dla leworęcznych". Ja bardzo lubię swoją leworęczność. Nie wykonuję wszystkich czynności lewą ręką, lecz większość. Nie mam żadnych trudności, które "ma każdy leworęczny". Książka według mnie lekko przesadzona, tak jakby była tylko o autorze a nie o leworęczności.

Wiolka | 2016-01-12
Przeczytana: 21 stycznia 2016