Wyzwanie czytelnicze LC

Franklin dąsa się na siostrę

Seria: Franklin i przyjaciele
Wydawnictwo: Debit
Artsajke

Czy młodsze rodzeństwo to utrapienie? Do Franklina przychodzi w odwiedziny królik. Przyjaciele szykują się do wspaniałego noclegu pod namiotem, ale… Nie wiadomo czemu królik woli towarzystwo żółwinki. Czy Franklin powinien być zazdrosny o siostrzyczkę? A może zamiast się dąsać, lepiej będzie włączyć się do wspólnej zabawy? Okazuje się, że królik, mający liczne młodsze rodzeństwo, może żółwika wiele nauczyć.

źródło opisu: Debit, 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

O Dąsaczach kiedyś pisałam, przy okazji historii z miasta Humorki. Dąsanie dotarło i do Franklina.

Do żółwika przychodzi w odwiedziny jego kolega Królik. Mają wspólnie bawić się w udawany lot kosmiczny. Plany są świetne. Tata pomaga w przygotowaniach namiotu-rakiety.
Królik jest zachwycony pomysłem zabawy, aż tu nagle pojawia się mała konkurencja. Mała dosłownie, bo jest młodszą siostrą Franklina. Żółwinka bardzo potrzebuje towarzystwa, przy urządzaniu swoich zabaw (które należą do klasyki zajęć małych dziewczynek :)).

Reakcja Franklina była dla nas przewidywalna, w końcu i tytuł na to wskazywał, ale jak zachowa się Królik, przeczytajcie.
Nas zaskoczył swoim postępowaniem, a córka była pod wrażeniem jego osobowości :).

Ilustracje, nie będę ukrywać, wolimy takie rysowane starym sposobem, a nie komputerowe, co często powtarzam. Niemniej, nie przeszkadzają w odbiorze, to najważniejsze.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Kasidy_Wolf | 2018-05-15
Jadzia | 2017-06-07