Wyzwanie czytelnicze LC

Hania Humorek

Cykl: Hania Humorek (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Judy Moody
Hania Humorek,
Adrianna

Paskudne humorki, świetne humorki, a nawet humorki, które towarzysza rozpoczęciu roku szkolnego - Hania zna je wszystkie!

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/wszystkie/p,hania-humorek,6536.html

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/wszystkie/p,hania-humorek,6536.html

Łędina | 2016-02-23

"Hania Humorek” jest jednym z popularnych utworów dla dzieci autorstwa Megan McDonald, która w swoim dorobku ma jeszcze takie pozycje jak "Hania Humorek: Hania Humorek idzie na studia”, "Hania Humorek: W osiem i pół dnia dookoła świata”, "Hania Humorek: Smrodek i niesamowita międzygalaktyczna szczękołamka”,"Hania Humorek: Smrodek: niezwykły kurczący się dzieciak”. Książka w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Julii Kamińskiej.

Megan McDonald - amerykańska pisarka książek dla dzieci. Karierę pisarki dla dzieci rozpoczęła, pracując w bibliotekach Carnegie Library of Pittsburgh, Minneapolis Public Library. Znana przede wszystkim z serii książek o przygodach Hani Humorek oraz Smrodka.

Julia Kamińska - polska aktorka niezawodowa. Odtwórczyni roli Uli Cieplak w serialu "BrzydUla" Nagrała do niego również piosenkę "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar, będącą tłem muzycznym czołówki. Ponadto napisała scenariusz do jego trzech odcinków. Nagrała też piosenkę "Każdy...

Książka jest z poczuciem humoru. Przede wszystkim szybko się ją czyta w jeden dzień mi zajęło czytanie jej. Można poznać jej wszystkie humorki ! Hania pragnie najbardziej na świece zostać lekarzem, który będzie wynajdywał różne lekarstwa w dżungli na okropne choroby. Zbiera wiele ciekawych rzeczy po plastry aż po głowy lalek .! Razem ze swoim przyjacielem Ryśkiem zakłada Klub SR, jeśli chcecie dowiedzieć się co to znaczy koniecznie przeczytajcie książkę .! Polecam .!~

dilbi | 2017-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2017

To kolejna książka z serii, która czytam razem z córką. I pierwsza, którą ona przeczytała prawie sama w całości (ja trochę szybciej sama, żeby wiedzieć o czym z nią potem rozmawiać :)). Ponieważ czytamy je nie do końca zgodnie z numerami serii stwierdzam, że jest ona jak na razie najgorsza z tych, które przeczytałyśmy. Ale nie jest zła. Zabawna, napisana językiem zrozumiałym dla odbiorcy (czyli prawie 7-latki) szybko się czyta.

Gustawsonek | 2014-02-15
Przeczytana: grudzień 2013

Wiem że wielu osobom się bardzo podoba ta książka. Dla mnie, Hania Humorek to nie jest książka w moim typie.
Dzieci są dosyć pomysłowe, jednak to nie takie pomysły jak np. w "Ani z Zielonego Wzgórza".

Evik | 2012-05-23
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Opowiadania o niezadowolonej z życia dziewczynce. Swojego młodszego brata nazywa Smrodek. Jej ulubionym zwierzątkiem są Szczęki - roślina muchołapka.
W książce jest też parę fajnych momentów - choćby, że nie należy do nikogo odnosić się z uprzedzeniami. Hania krytycznie odnosi się do kolegi z klasy nazywanego Frankiem "pożeraczem kleju". Dopiero na przyjęciu urodzinowym, na które Hania idzie niechętnie dziewczynka przekonuje się, że Franek jest fajnym kolegą.
Inny pozytyw? Trochę inwencji (nie trzeba id razu wpadać w humorki) i można naprawić niechcący zniszczoną przez brata pracę domową.

Książeczka | 2016-05-21
Przeczytana: 17 maja 2016

ta książka jest o małej dziewczynce którą dopada raz po raz paskudny humorek. to coś dla mnie!

artystka | 2013-04-02

Książka mojego dzieciństwa. Uwielbiałam czytać o przygodach rezolutnej i pomysłowej Hani, jej brata Smrodka i najbliższych przyjaciół - Ryśka i Franka. Dodatkowo utwór pisany jest prostym językiem, co nieznacznie ułatwia czytanie.Polecam wszystkim, którzy tak jak Hania, często miewają "humorki i to wcale nie za dobre humorki, paskudne humorki ze złą minką",a po przeczytaniu na pewno zyskacie świetny humorek.

Aisling | 2014-12-05

Kiedyś lubiłam książki o Hani. Obecnie niemal nic z tego nie pamiętam.

Veronica | 2014-02-18

Lekki, szybko się czyta, ale bez rewelacji.

ada_aga | 2015-10-23
Przeczytana: wrzesień 2015

Co prawda to nie ja (jestem nieco za stara), a moja córka je czyta serię o Haniu Humorek ale ktoś ją kupił więc to byłam ja. Szukałam książek dla starszych dzieci, które trzeba zachęcić do czytania samemu, a nie przez mamę i tak w ręce wpadła mi ta książka, nie za gruba litery dość duże, trochę obrazków i przygody dziewczynki (a nie chłopaka - Mikołajka) to mnie zachęciło do kupna. Początek przeczytałam córce sama potem miała czytać ona, chyba jej się spodobało bo zażyczyła sobie kolejnych części i tak ma już do 5 tomu. Proponuję jej inne lektury typu "Dzieci z Bulerbyn", "Opowieści z Narnii" i mojego kochanego Mikołajka, jednak ona woli Hanię ..... i skoro czyta to proszę bardzo widziałam że części jest kilkanaście ...