Tajemnica urodzin

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 21)
Wydawnictwo: Zakamarki
Födelsedagsmysteriet
zagadki, Lasse i Maja
Eliza

Muhammed Karat hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Jednym z punktów programu jest konkurs na najlepszy tort, w którym bierze udział troje cukierników. Kiedy nagle gaśnie światło, a chwilę później okazuje się, że z szyi Barbary Palm zniknął drogocenny diament – Lasse i Maja rozumieją, że ich biuro ma do rozwikłania kolejną zagadkę...

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dziub | 2017-05-24
Przeczytana: 23 maja 2017

Przyznaję, że lubię podczytywać te powiastki, jednak z żalem stwierdzam, że pojawiający się element kłamstwa, które było konieczne w fabule jest dla mnie nieakceptowalne jak chodzenie po parapecie, a ze względu na wiek chrześnicy to dziecko nie dostanie ode mnie trzeciej książki z rzędu na urodziny, więc lektura musi zostać odłożona w czasie, a szkoda, bo to prawdę świetne logiczne zagadki. No cóż.

Ania | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

świetna propozycja dla ciekawskich brzdąców - tak tak, brzdąców! mój 5 latek zakochał się w tych książkach i przerabiamy wszystkie które znajdziemy w bibliotece :)

Selfie | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Ta książka bardzo mi się podobała. Polecam wszystkim, którzy lubią czytać o tajemnicach.

Maciek Goliński | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Lasse i Maja towarzyszą mi od małego więc kiedy na sklepowych półkach najnowsze części skusiłem się na jedną. Książka jest dobrze napisana ale uważam że w starszych częściach serii było nieco więcej akcji. Pomysł na fabułę bardzo przyjemny dorównujący dojrzalszym kryminałom. Przyjemna lektura na poł godziny.

Jola | 2016-10-14
Przeczytana: 10 października 2016

Kupiłam tę książkę synkowi w prezencie, a teraz myślę, że mogłam lepiej wydać te 22,50 zł. Zacznę od tego, że ma bardzo brzydką grafikę i dziwaczne obrazki - bazgrołki. Historia jest krótka, zbyt krótka dla siedmiolatka. Moje dziecko woli rozbudowaną fabułę, lubi poznać głównych bohaterów i sobie ich wyobrazić, a tutaj tego nie było. Lasse i Maja po prostu byli gośćmi na urodzinach u Muhammeda, ale skąd się tam wzięli i dlaczego nie było tam innych dzieci?

Lena | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

byłam ciekawa kto ukradł diamentowy naszyjnik Barbary Palm i myślałam że Leopold ukradł diamentowy naszyjnik Barbary Palm ale dlaczego?....

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do książek ;)

olaf2009 | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Kolejna część o małych detektywach. Były lepsze części.

ola | 2014-10-17
Przeczytana: 16 października 2014