Położna. 3550 cudów narodzin

Otwarte
2014-01-13
2014-01-13
położna narodziny cud autobiografia

Szybko się czytało, piękne historie, ukazujące siłę kobiet!!

Szybko się czytało, piękne historie, ukazujące siłę kobiet!!

Czytało się szybko, lubię takie ciekawostki. Nie przemawiały do mnie fragmenty o medycynie energii, jasnowidzach, bo kompletnie w to nie wierzę.

Autobiograficzna książka opowiadająca o życiu zawodowym znanej położnej. Autorka opisuje tu różne porody, które przyjmowała podczas wielu lat swojej kariery zawodowej, a także swoje zmagania z problemami i wyzwaniami, które stanęły na jej drodze. Moim zdaniem największa wartość tej książki to ukazanie zmian, jakie na przestrzeni lat zachodziły w polskim położnictwie i podejściu do rodzących kobiet. Jak dla mnie trochę za dużo tu było jakichś metafizycznych rozważań i opisów przeżyć duchowych autorki, ale przyjęłam to jako element jej wizji świata i jakoś przełknęłam, poza tym książka bardzo dobra, oczywiście dla osób zainteresowanych tematem.

Bardzo się cieszę, że przeczytałam tę książkę! Pasjonująca historia/historie na tle zmieniającej się sytuacji porodowej w Polsce. Jeśli trafiać na położne, to tylko takie.

Książka kobiety, o kobietach i dla kobiet, ale i partnerów :) Piękna, a momentami wręcz mistyczna. Jeannette Kalyta snuje historie o cudach narodzin w sposób niesamowity, ciepły. Nie ocenia, nie krytykuje - rozumie. Oby w Polskich szpitalach pracowało więcej takich położnych.

To bez wątpienia jedna z piękniejszych książek jakie czytałam! Myślę, że to za sprawą duszy autorki!
Piękny świat, duchowy, magiczny.
To jedna z tych książek, którą kobiety powinny przeczytać przed swoim własnym porodem jako matki.

Piękny świat, duchowy, magiczny.

Cud narodzin opisany pięknie przez Tą co wie, czuje i rozumie

Cud narodzin opisany pięknie przez Tą co wie, czuje i rozumie

Piękna książka. Jaka szkoda, że jest tak niewiele osób pracujących w medycynie z powołania i nieulegających zobojętnieniu z biegiem czasu. Przyznam, że minęło trochę czasu, nim sięgnęłam po tę lekturę, ponieważ myślałam, że autorką nie jest Polka, a opisywane historie będą dotyczyły realiów innych państw, innej służby zdrowia. Jestem mile zaskoczona, polecam.

Wiecie kto żyje z seksu i pracuje na telefon? To położna. Bardzo wiele ciekawostek, zdarzeń z życia położnej można dowiedzieć się ze znakomitej książki. Mamy tu opisane ciekawe historie, w większosci szczęśliwe i pogodne. Wiele charakterów wiele różnych przebiegów porodu. Autorka jest polką, położną z prawdziwego zdarzenia, znakomicie opisującą trudy i zmagania na sali porodowej.
Z tego co widzę książka czytana przez kobiety, ale moim zdaniem i mężczyźni powinni ją przeczytać. Nawet osoby mające poród za sobą mogą skonfrontować swoje wrażenia z tym co dzieje się w innych przypadkach.

Wspaniała!
Ciężko się oderwać :)
Bardzo ciekawe historie i można się dowiedzieć przy okazji więcej o porodzie :)

Wspaniała!
Ciężko się oderwać :)
Bardzo ciekawe historie i można się dowiedzieć przy okazji więcej o porodzie :)